انتشار هندبوک «اخلاق در اقتصاد و تأمین مالی اسلامی»

هندبوک «اخلاق در اقتصاد و تأمین مالی اسلامی» در انتشارات DE GRUYTER به همت اعضای هیأت علمی گروه اقتصاد پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هندبوک اخلاق در اقتصاد و تأمین مالی اسلامی (Handbook of Ethics of Islamic Economics and Finance) با مشارکت و ارائه مقاله پنج تن از اعضای هیأت علمی گروه اقتصاد پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و توسط انتشارات DE GRUYTER به چاپ رسید.

در این هندبوک که با مشارکت و ارائه مقالات اندیشمندان و متخصصان اقتصادی جهان اسلام منتشر شده است مقالات متعددی در حوزه مباحث اخلاقی مرتبط با اقتصاد و مالیه اسلامی به چاپ رسیده که هدف از آنها ایجاد زمینه فهم عمیق تر از مبانی اخلاقی اقتصاد و تأمین مالی از منظر اسلامی است.

از زمان بروز بحران اقتصادی غرب در سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ میلادی در غرب مباحث مرتبط با اخلاق و تأمین مالی و ارتباط آنها با حوزه های سیاست گذاری عمومی توجه دانشگاهیان و پژوهشگران سراسر دنیا را به خود جلب نموده است و همه مکاتب اقتصادی مهم و تأثیرگذار دنیا بر این باورند که زمان آن رسیده تا مباحث اخلاقی در عرصه کسب و کار مورد توجه جدی قرار گیرد.

هدف اصلی این کتاب ارائه مبانی نظری و دیدگاه های اخلاقی که در اقتصاد و تأمین مالی اسلامی تجسم عینی یافته است را به عنوان تجربه ای ارزشمند و جایگزینی برای مباحث اخلاقی موجود و غالب مرتبط با تأمین مالی در جهان به همگان معرفی نماید. در این اثر مقالات سید رضا حسینی، سید کاظم رجایی، علیرضا لشکری، مصطفی کاظمی نجف آبادی و دیگر محققان همکار آن گروه منتشر شده است.

گروه اقتصاد پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به عنوان یکی از دیرپاترین نهادهای پژوهشی کشور در عرصه اقتصاد اسلامی شناخته می شود که تاکنون ۳۲ اثر در زمینه های مرتبط با اقتصاد و تأمین مالی اسلامی منتشر نموده و این آثار به عنوان متن درسی و منابع تحقیق و پژوهش در دانشگاه ها، مجامع علمی و حوزه های علمیه سراسر کشور مورد بهره برداری قرار گرفته و در جشنواره ها و رویدادهای علمی مختلف به عنوان اثر برتر انتخاب شده اند.

علاقمندان جهت دسترسی به این کتاب می توانند به اینجا مراجعه کنند.

کد خبر 4792867

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =