دومین پژوهانه مرکز حافظ‌شناسی اعطا شد

شیراز- مرکز حافظ ‌شناسی دومین پژوهانه خود را برای طرح تحقیقی دانش‌آموخته دوره کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی تصویب کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز حافظ‌شناسی پس از فراخوان عمومی و بررسی گزاره‌های پیشنهادی برای اعطای گرنت پژوهشی مهندس بهرام بزرگ، سرانجام با طرح تحقیقی خانم مریم آذرنیا، دانش‌آموخته محترم دوره کارشناسی ارشد در رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه شیراز با عنوان «بررسی و تحلیل پژوهش‌های مربوط به‌حافظ و انسان» موافقت کرد و طرح یادشده پس از بررسی و داوری از سوی شورای علمی مرکز حافظ‌شناسی به‌تصویب رسید.

 در جلسه‌ای که با حضور نصرالله امامی (عضو محترم شورای علمی مرکز)، کاووس حسن‌لی (استاد کرسی حافظ‌پژوهی و مدیر مرکز) و رضا رستگاری (جانشین مدیر مرکز ) در محل دفتر مرکز حافظ‌شناسی برگزار شد، قرارداد اعطای پژوهانه به‌امضا رسید و پژوهشگر برگزیده متعهد شد در بازه‌ زمانی یک‌ساله، دستاورد پژوهشی خود را آماده و ارائه کند.

دومین گرنت پژوهشی مرکز حافظ‌شناسی با حمایت مهندس بهرام بزرگ در شهریورماه 1398 به‌تصویب رسید.

اولین پژوهانه‌ مرکز حافظ‌شناسی پیش از آن و با حمایت دکتر زهرا طاهری در فروردین‌ماه 1398 به‌تصویب رسید و هم‌اکنون با طرح مصوب «رفتار هنری حافظ و عناصر طبیعت» در حال اجراست.

هنرمندان، پژوهشگران و دانش‌آموختگان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری رشته‌ زبان و ادبیات فارسی با ارائه‌ طرح پژوهشی و تصویب در شورای علمی مرکز حافظ‌شناسی، می‌توانند از دوره‌های شش‌ماهه یا یکساله این پژوهانه‌ها بهره‌مند شوند.

کد خبر 4794765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =