مبلغان موفق حوزه دین تجربه نگاری را در دستور کار خود قرار دهند

همدان - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: مبلغان موفق باید تجربه نگاری را در دستور کار خود قرار دهند تا مبلغان جوان با دسترسی به این منابع دانش، محدوده و گستره تبلیغ دین را گسترش دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدهادی نظیری پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه شورای مدیران تبلیغات اسلامی استان همدان که با حضور مسئول برنامه ریزی و قرارگاه طرح تحول اجتماعی سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد با تاکید بر لزوم تدوین دانش تبلیغ گفت: دیانت مقدس اسلام، با تبلیغ آغاز شد و در گسترش و نفوذ نیز از عنصر دعوت سود برد و به امداد آن، اقصا نقاط جهان را در بر گرفت.

وی جهاد تبلیغی را مسئولیت همواره دانش آموختگان حوزه های دینی برشمرد و گفت: روحانیت، به عنوان پرچمدار دینداری باید دعوت به دیانت را در داخل و خارج بر دوش داشته باشد و در تبیین، تحکیم و دفاع از باورها و ارزشهای اسلامی به تبلیغ گسترده و اساسی دین بپردازد.

حجت الاسلام نظیری با تاکید بر اینکه باید ملزومات تبلیغ به بهترین نحو برای تلاش گران این عرصه فراهم شود، گفت: دانش تبلیغ به مثابه یک علم مدون باید به دانش آموختگان علوم دینی عرضه شود تا با بهره گیری از آن، نقش خود را در فضای فرهنگ عمومی کشور ایفا کنند.

وی افزود: دانش و اطلاعات مناسب سطح تبلیغ از نکاتی است که مبلغ باید خود را به آن مجهز کند و سپس در جامعه، حضور تبلیغی داشته باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه جامعه انتظار دارد مبلغ در سطح تبلیغی که برای خود قائل است، اطلاعات و آگاهی لازم را داشته باشد و به پرسشهای مخاطبان پاسخ دهد و قدرت اقناع و اشباع مخاطب را داشته باشد، گفت: مبلغ کم اطلاع و یا بی اطلاع، اعتباری دراز مدت در جامعه مخاطب پیدا نمی کند از این رو در این زمان، بیش از هر دوره و عصر دیگری باید مبلغ دین، باسواد و عالم بوده و در سطح تبلیغی خود اطلاعات شایسته و بایسته را پیدا کند و سپس به تبلیغ رو آورد.

حجت الاسلام نظیری اشتراک گذاری دانسته ها و تجربیات مبلغین موفق و پرسابقه برای نسل جوان روحانیون و مبلغان را مورد تاکید قرار داد و گفت: مبلغین موفق باید تجربه نگاری را در دستور کار خود قرار دهند تا مبلغین جوان با دسترسی به این منابع دانش، محدوده و گستره تبلیغ دین را گسترش دهند.

حجت الاسلام نظیری با اشاره اهمیت دو چندان تبلیغ در عصر کنونی در برابر تهاجم فرهنگی اظهار کرد: اسلام، کامل‌ترین شریعت آسمانی با تبلیغ متولد شد و بقاء و جاودانگی آن نیز در سایه‌سار تبلیغ مبلغان و هدایت‌گران مذهبی به وجود خواهد آمد از این‌رو آشنایی مبلغان فرهیخته و وارسته‌ عرصه‌ دین‌باوری با شیوه‌های گوناگون تبلیغی در سراسر جهان امری ضروری است.

وی گفت: آگاهی از ابزارهای تبلیغ و جدیدترین شیوه‌ها و روش‌ها به مبلغان این امکان را خواهد داد که افزون بر هدایت جامعه‌ اسلامی به سوی سعادت و سلامت دینی، از ورود افکار و اندیشه‌هایی که بر مبنای دین‌گریزی و یا دین‌ستیزی است ممانعت به عمل آورند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه در جامعه‌ کنونی بشر به علت گسترش ارتباطات و سهولت دست‌یابی به اندیشه‌های به ظاهر منطقی غرب و پیشرفت سریع تکنولوژی در جوامع گوناگون و در نتیجه مورد تهاجم فرهنگی قرار گرفتن کشورهای جهان سوم و در حال توسعه؛ تبلیغ‌های دینی نیز باید تحوّلی ژرف یافته و در شیوه‌ها و ابزارهای تبلیغی تجدید نظر شود، گفت: ماهواره‌ها و ویدئوها چشم‌های ناپاک قرن بیستم هستند که به عنوان خطری نابود کننده، فرهنگ و مبانی دینی ما را مورد حمله قرار داده‌اند و تبلیغات ما باید علاوه بر تعلیم مفاهیم و تعالیم مذهبی و دینی در پی خنثی کردن آثار شوم این پدیده‌ فرهنگ برانداز باشند.

کد خبر 4795925

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =