رفع اصولی مشکلات زیرساخت‌های اهواز در اولویت دولت

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: عملیات اجرایی ایجاد زیرساختهای دائمی شبکه فاضلاب اهواز در صورت تأمین اعتبار سرعت می‌گیرد.

جمالی نژاد: عملیات اجرایی ایجاد زیرساختهای دائمی شبکه فاضلاب اهواز در صورت تأمین اعتبار سرعت می‌گیرد

به گزارش خبرگزاری مهر معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به دستور مقام معظم رهبری و تاکید رئیس جمهوری در زمینه رفع ریشه‌ای مشکلات شبکه فاضلاب اهواز از بازدیدهای تخصصی صورت گرفته توسط گروههای کارشناسی این معاونت خبر داد و گفت: در صورت تأمین اعتبار، عملیات اجرایی برای ساماندهی امور زیربنایی سرعت می‌گیرد.

مهدی جمالی نژاد با بیان مطلب فوق گفت: طی بازدید گروههای کارشناسی معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و مسؤولان محلی و مدیریت شهری اهواز، ارزیابی‌های کارشناسی از بخش‌های آسیب دیده شبکه فاضلاب اهواز صورت گرفته و وظایف دستگاه‌های مختلف برای رفع سریع مشکلات مشخص شده است.

وی همچنین تصریح کرد: رفع اصولی مشکلات قدیمی مرتبط با فقدان زیرساخت‌ها و همچنین وجود سیستم فاضلاب فرسوده اهواز و بخش‌هایی از خوزستان که چندین دهه سابقه دارد، در اولویت دولت و وزارت کشور قرار دارد.

وی تصریح کرد: در صورت تأمین اعتبار برای اجرای اقدامات لازم در زمینه‌های ایجاد زیرساختهای دائمی این موضوع، کارهای عمرانی لازم بسرعت آغاز خواهد شد. از مهمترین اقدامات می‌توان به بازمهندسی در طرح جامع جمع آوری آب‌های سطحی اهواز اشاره کرد که سیاست اصلی آن بر تفکیک شبکه آب‌های سطحی از شبکه جمع آوری فاضلاب شهر است. از دیگر اقدامات فوریتی، اجرا و تکمیل کلکتورهای شرقی و غربی رودخانه کارون است که از ورود فاضلاب خام به کارون جلوگیری کند.

کد خبر 4803808

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =