دوره مظلومیت ایران رو به اتمام است

همدان - استاد حوزه و دانشگاه گفت: بیش از ۲۰۰ کانال و شبکه ماهواره ای علیه ایران مشغول فعالیت هستند و با پیام‌های منفی فرهنگ ایران را نشانه گرفته‌اند تا مردم را ناامید کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان ظهر سه شنبه در پنجمین همایش «خانواده و مدرسه» در همدان با بیان اینکه باید با یأس و ناامیدی مبارزه و آن را ریشه‌کن کرد، گفت: انسان باید یأس را از خود دور کرده و امیدوار باشد.

حجت‌الاسلام پناهیان به اثر موسیقی بر روح و روان مردم اشاره و با بیان اینکه موسیقی‌های امروز ناامیدی را به جامعه تزریق می‌کند، گفت: اولیا و مربیان باید خطر یأس را جدی بگیرند.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه انتقال یأس به فرزندان خیلی سریع‌تر و عمیق‌تر از آنچه تصور می‌شود رخ می‌دهد، گفت: اگر در خانواده‌ای والدین مدام در خصوص وضع کشور گلایه کنند این گلایه‌ها مانند یک لکه سیاه در ذهن و قلب فرزند حک شده و در نتیجه آن فرزند دنیا را سیاه می‌بیند.

وی با اشاره به اینکه برخی مدام جایگاه کالای ایرانی را زیر سوال می‌برند و همین طرز تفکر ممکن است این تصور را برای فرزندان ایجاد کند که تمام کالاهای ایران بی‌کیفیت است و حتی از ایرانی بودن خود نیز ناراضی شوند، گفت: مادران در ایجاد امید یا ناامیدی در روحیه فرزندان نقش کلیدی دارند.

حجت‌الاسلام پناهیان با بیان اینکه درد دل والدین به خصوص مادر با فرزندان ممنوع است زیرا دنیای زیبای فرزند را تیره و تار می‌کند، اظهار داشت: بسیاری از طلاق‌های امروز در منفی حرف زدن مادر با فرزند به خصوص در دوران کودکی ریشه دارد.

مادران حرف منفی مبالغه‌آمیز نزنند

وی با تاکید بر اینکه مادران باید مواظب حرف‌های خود باشند و حرف منفی مبالغه‌آمیز نزنند، گفت: مادر تنها منبع عاطفه نیست بلکه منبعی قوی از قدرت روحی است که فرزندان مانند شیره جان مادر از این امید و قدرت روحی مادر به راحتی می‌نوشند و الهام می‌گیرند.

حجت‌الاسلام پناهیان داشتن این روحیه قوی و انرژی برای تربیت فرزندان به خصوص پسران را لازم و مهم برشمرد و عنوان کرد: قدرت روحی شکوفایی استعدادها را در پی دارد و منفی‌بافی و منفی حرف زدن نابودکننده این قدرت روحی است.

وی همچنین با بیان اینکه در دنیای امروز موج‌های منفی از سوی دشمن به سمت مردم پمپاژ می‌شود، عنوان کرد: خانواده‌هایی که همواره از ماهواره استفاده می‌کنند سلامت روانی و روحی اعضای خانواده خود را تحت الشعاع قرار می‌دهند زیرا شبکه‌های آن همواره در حال انتقال پیام‌های ناامیدکننده است.

حجت‌الاسلام پناهیان با بیان اینکه در حوادث اخیر تمام رسانه‌های مخالف اوضاع کشور ایران را ثانیه به ثانیه رصد کرده و گزارش می‌دادند و کار نظام را تمام شده می‌خواندند، گفت: این در حالی است که بیش از یک سال است مردم فرانسه شنبه‌ها به خیابان آمده و شعارهای اعتراضی برای رفتن مکرون سر می‌دهند ولی هیچ رسانه‌ای به آن نمی‌پردازد.

استاد حوزه و دانشگاه با یادآوری اینکه بیش از ۲۰۰ کانال و شبکه علیه ایران مشغول فعالیت هستند و با پیام‌های منفی خود فرهنگ ایران را نشانه گرفته‌اند تا مردم را ناامید کنند، گفت: دوره مظلومیت ایران رو به اتمام است.

حجت‌الاسلام پناهیان با بیان اینکه اگر یک درصد فشارهایی که به روی مردم ایران وارد می‌شود بر روی دیگر کشورها بود دوام نمی‌آوردند اما ما هر روز با توکل بر خدا رو به پیشرفت هستیم.

وی به انتخابات پیش رو و لزوم انتخاب افراد اصلح نیز اشاره و عنوان کرد: سرعت رشد ایران بی‌نظیر بوده و با همه گرفتاری‌ها همچنان محکم و استوار راه خود را ادامه می‌دهد.

این استاد حوزه و دانشگاه با انتقاد از عملکرد دولت عنوان کرد: این دولت ناامیدترین دولت جمهوری اسلامی است و هر روز دشمن را امیدوارتر و مردم را ناامیدتر کرده اما این تبرها نمی‌تواند کمر ما را بشکند و محکم‌تر از قبل ایستاده‌ایم.

حجت‌الاسلام پناهیان با بیان اینکه با همه فشارها راه خود را طی می‌کنیم، ضمن اینکه آمریکا و نفوذی‌های داخلی آن؛ دیگر ابزاری ندارند و ناامید شده‌اند، گفت: آینده ایران بی‌نظیر است و کشور به سمت تعالی می‌رود.

کد خبر 4806634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =