ائمه جماعات مدارس موتور تقویت معنویت در بین دانش آموزان هستند

یزد- مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: ائمه جماعات در مدارس موتور تقویت روحیه معنویت در بین دانش آموزان هستند که باید با حمایت دستگاه‌های متولی آنها را به فعالیت‌های بیشتر تشویق کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علیرضا نجیمی در نشست با مدیر و معاونان اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزی استان از دانش آموزان به عنوان آینده سازان نظام یاد و اظهار کرد: رسالت اتحادیه انجمن اسلامی تقویت روحیه انقلابیگری در دانش آموزان است.

وی به حوزه‌های مشترک فعالیت بین این اداره کل و اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان اشاره کرده و افزود: هر دو این دغدغه را داریم تا بتوانیم دانش آموزان را در مقابل آسیب‌ها و هجمه‌های دشمنان انقلاب واکسینه کنیم.

نجیمی با بیان اینکه باید در فعالیت‌های فرهنگی به ویژه در حوزه دانش آموزی به بحث تقویت روحیه معنوی در بین دانش آموزان توجه جدی داشته باشیم، تصریح کرد: معنویت همچون واکسنی نوجوانان و جوانان ما را در مقابل توطئه‌ها و حربه‌های دشمنان مقاوم خواهد کرد.

وی اظهار داشت: استفاده از بستر معنوی حاکم در اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان فرصتی مناسب برای جذب و هدایت آنان در جهت آرمان‌های نظام و انقلاب است.

وی به با اشاره به فعالیت ۱۴ باب آموزشگاه علوم و معارف اسلامی صدرا ولایت استان یزد تصریح کرد: دانش آموزان مدارس صدرا استان باید در حوزه فعالیت‌های اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزی پیشگام باشند.

نجیمی بر لزوم شناسایی ظرفیت‌های مشترک بین انجمن اسلامی دانش آموزان و اداره کل تبلیغات اسلامی تاکید کرد و گفت: باید با شناخت این ظرفیت‌ها فعالیت‌های مشترکی را در حوزه مرتبط تعریف کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد بر لزوم تقویت فرهنگ مطالعه در بین دانش آموزان تاکید کرد و افزود: تقویت این فرهنگ می‌تواند به عنوان یک فعالیت مشترک بین متولیان این حوزه به ویژه اداره کل تبلیغات اسلامی استان و اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان در دستور کار قرار گیرد.

وی اعزام گروه‌های تبلیغی و اهتمام به بحث نماز جماعت در مدارس را از اولویت‌های این اداره کل دانست و افزود: ائمه جماعات در مدارس موتور تقویت روحیه معنویت در بین دانش آموزان هستند که باید با حمایت دستگاه‌های متولی آنها را به فعالیت‌های بیشتر تشویق کنیم.

نجیمی از روحانیت به عنوان سرمایه اصلی این سازمان یاد کرد و گفت: به دنبال ایجاد یک جبهه در حوزه فعالیت‌های روحانیون هستیم به گونه‌ای که امور مردم هر محله توسط روحانی آن محله پیگیری و حل شود.

طراحی منظومه فکری و تربیتی اتحادیه انجمن اسلامی دانش آ موزی

حسین میرشریف، رئیس اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان یزد نیز در این جلسه از طراحی منظومه فکری و تربیتی اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزی در کشور خبر داد و گفت: از این منظومه سیره فکری و تربیتی استخراج و به عنوان نقشه راه اتحادیه دانش آموزی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی برگزاری مستمر جلسات هیئت دانش آموزی انصار المهدی، برگزاری یادواره شهدای دانش آموز، اجرای طرح سرگذشت پژوهی شهدای دانش آموز، برپایی نمایشگاه‌های دانش آموزی در مناسبت‌ها، مشارکت در برگزاری چهارشنبه‌های رضوی، فعالیت در حوزه مهارت آموزی و کار آفرینی، حضور در فعالیت‌های علمی و مشاوره‌ای را از جمله فعالیت‌های شاخص این اتحادیه دانست.

میر شریف با بیان اینکه اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان به عنوان دبیر تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در نظام آموزش و پرورش انتخاب شده است، اظهار داشت: در همین راستا اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزی استان نیز در حال طراحی عملیات برای تحقق این بیانیه در آموزش و پرورش استان است.

کد خبر 4809270

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =