استفاده از دانشگاهها وشرکتهای دانش بنیان در پروژه های تحقیقاتی

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از تغییر رویکرد این پژوهشگاه در جهت استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان در پروژه های تحقیقاتی ICT خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، وحید یزدانیان در دهمین کنفرانس فناوری اطلاعات و دانش که صبح امروز در مرکز تحقیقات مخابرات ایران برگزار شد، با اشاره به تغییر رویکرد پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استفاده از پتانسیل علمی بخش ICT کشور گفت: طی چند سال گذشته، ارتباط این مرکز تحقیقاتی با دانشگاه ها و انجمن های علمی گسترده نبود اما به دنبال تحقق توسعه پایدار، موضوع استفاده از ظرفیت دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان برای پروژه های ICT در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: تلاش ما این است که از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای پروژه های مرکز تحقیقات بیشتر استفاده کنیم و این پروژه ها را برون سپاری کرده و به شرکت های دانش بنیان واگذار کنیم.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: پیش از این برای مثال پروژه ای که ۸۰ درصد آن ظرفیت واگذاری به مراکز تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان داشت را در پژوهشگاه ICT انجام می دادیم. اما هم اکنون به این نتیجه رسیدیم که لزومی ندارد صفر تا صد پروژه ها را در این مرکز انجام دهیم و به همین دلیل با تأکید وزیر ارتباطات، موضوع برون سپاری پروژه ها و واگذاری آنها را به دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار داده ایم.

یزدانیان همچنین از فراهم شدن زیرساخت های لازم برای فعالیت های حمایتی در حوزه پژوهش بخش ICT خبر داد و گفت: محورهای تحقیقاتی که ایده های مشخصی دارند، مورد حمایت قرار می گیرند.

وی ادامه داد: نیازمند انعکاس ایده ها و اعلام نیازهای پژوهشی در این حوزه هستیم و این پژوهشگاه نقش حمایتی خود را از این ایده ها اعلام می کند.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: ما به دنبال هر گونه فعالیت پژوهشی نیستیم و برای ارائه خدمات به بخش ICT کشور قصد داریم نقش حمایتی خود را در پژوهش هایی که کارکردهای مهمی برای این حوزه دارد، پررنگ کنیم.

کد خبر 4812213

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =