جزئیات لایحه بازنگری و اصلاح ساختار سازمانی شهرداری تهران

لایحه بازنگری و اصلاح ساختار سازمانی شهرداری تهران به شورا ارائه شده که در آن پیشنهاد شده معاونت های شهرداری از ۹ معاونت به ۷ معاونت کاهش پیدا کند.

به گزارش خبرنگار مهر، لایحه بازنگری و اصلاح ساختار سازمانی شهرداری تهران سرانجام پس از تاخیرهای پی در پی، سوم دی ماه به شورای شهر ارسال شد.  

بر اساس پیشنهاد شهرداری در این لایحه به منظور کاهش حوزه های معاونت شهرداری و سازمانها و شرکتها، معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و توسعه منابع انسانی با هم ادغام و معاونتی با عنوان معاونت توسعه مدیریت و برنامه ریزی ایجاد می‌شود.

همچنین در این لایحه آورده شده به دلیل تداخل اکثریت وظایف معاونت هماهنگی و امور مناطق با سایر معاونت های تخصصی شهرداری تهران، معاونت هماهنگی و امور مناطق و واحدهای عمومی و مدیریتی تحت نظارت آن را از تشکیلات شهرداری تهران حذف و وظیفه پیگیری امور و هماهنگی شورای شهرداران را در قالب دبیرخانه ای ذیل حوزه شهردار تعریف می کند.

بر اساس نمودار سازمانی پیشنهادی شهرداری، زیرمجموعه شهردار تهران شامل اداره کل حوزه شهردار، مرکز ارتباطات و امور بین الملل، دفتر بازرسی ویژه، هیئت رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان، شرکت همشهری، حراست کل شهرداری، سازمان فرهنگی هنری شهرداری، مشاور شهردار در امور ایثارگران، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، دبیرخانه شورای شهرداران(مناطق ۲۲ گانه) ستاد یگان حفاظت شهرداری و موسسه علمی- کاربردی خواهد بود و ۷ معاونت باقیمانده شامل معاونت مالی و اقتصاد شهری، معاونت شهرسازی و معماری، معاونت توسعه و مدیریت برنامه ریزی، معاونت حمل و نقل ترافیک، معاونت فنی و عمران، معاونت خدمات شهری و محیط زیست، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی (امور شهروندی) است.

کد خبر 4816355

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =