پیش بینی درآمد ۶۰۰ میلیاردی برای توسعه مترو ازمجتمع های ایستگاهی

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع های ایستگاهی متروی تهران اعلام کرد: پیش بینی می شود از محل مجتمع های ایستگاهی درآمد ۶۰۰ میلیاردی برای توسعه مترو کسب شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی سفندارمذ با اشاره به این که ۱۰ پروژه برای توسعه مجتمع‌های ایستگاهی در سال جاری در دستورکار قرار دارد، ارزش مالی این پروژه‌ها را برابر با یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: متناسب با زمان وصول وجه این پروژه‌ها پیش بینی می‌شود عددی برابر با ۶۰۰ میلیارد تومان از طریق ایجاد مجتمع ایستگاهی برای شرکت مترو درآمد ایجاد شود.

وی در خصوص آخرین فعالیت‌های این شرکت عنوان کرد: با فعال شدن دوباره شرکت مجتمع‌های ایستگاهی در سال گذشته، ۷۳ ایستگاه به منظور شناسایی فرصت‌های سرمایه گذاری بررسی شد.

وی با اشاره به این که ۱۲ پروژه در اولویت اول به منظور سرمایه گذاری قرار گرفته است، گفت: همچنین ۱۲ پروژه در اولویت دوم و ۲۳ پروژه اولویت سوم در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های ایستگاهی مترو تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به این که شرکت مترو نیز همانند هر سازمان یا مجموعه‌ای دیگر به دنبال درآمد پایدار است، خاطرنشان کرد: اما نباید از یاد برد دسترسی به درآمد پایدار شرایط و زیرساخت‌های خاص خود را نیاز دارد.

سفندارمذ با بیان این که اولویت فعلی برای شرکت توسعه مجتمع‌های ایستگاهی تامین منابع مالی و اولویت بعدی دستیابی به درآمد پایدار است، دلیل این امر را علاوه بر ضعف بخش دولتی در حوزه بهره برداری، لزوم عبور از بحران اقتصادی حال حاضر در شرکت مترو عنوان کرد.

کد خبر 4826480

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha