شبکه‌سازی نخبگان حقوقی با طرح «هرمسجد یک حقوقدان»

کرمانشاه- رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه از شبکه‌سازی نخبگان حقوقی با طرح «هرمسجد یک حقوقدان» خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز توسلی زاده پیش از ظهر امروز پنجشنبه در اولین همایش «هر مسجد یک حقوقدان» که با حضور معاون فرهنگی قوه قضائیه در کرمانشاه برگزار شد، دو موضوع کم کردن فاصله با مردم و آموزش حقوقی به مردم را در رأس امورات عنوان کرد و اظهار داشت: کوتاه‌ترین راه برای رسیدن به این مهم استفاده حقوقدانان است.

رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه افزود: هر چه دسترسی مردم به مراجع قانونی و قضائی کوتاه‌تر باشد در حلب اعتماد مردم مؤثر خواهد بود. متکی بودن واقعی به مردم یکی از تفاوت‌های اساسی نظام جمهوری اسلامی با سایر نظام‌های سیاسی است.

توسلی زاده بیان داشت: این در حالی است که در غرب رابطه‌ای فریبنده و همراه با نیرنگ با مردم دارند. در شرایط متفاوت امروز دشمنان همواره به دنبال دسیسه‌ها و توطئه‌های مختلف هستند و قصد دارند نظام را ناتوان معرفی کنند.

وی افزود: سال‌ها است که رهبر انقلاب بحث شبیخون فرهنگی و بصیرت افزایی را مطرح کرده است و همه این موارد به این بر می‌گردد که استکبار با تفکر و اندیشه ما در عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و حقوقی کار دارد و به دنبال تغییر نظام فرهنگی و فکری است.

رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه با بیان اینکه حقیقت در تمام مباحث علوم انسانی امری پیشینی است، گفت: اگر حقیقت را امری پسینی بدانیم به نسبی گرایی می رسیم و به این ترتیب معنویت از زندگی کنار می‌رود.

توسلی زاده با تاکید بر اینکه باید در مقابل دسیسه‌های دشمنان هوشیار باشیم، گفت: دشمن در صدد است تا طرز فکر ما را تغییر دهد و وقتی طرز فکر را تغییر دهد و مردم به نسبی گرایی برسند اسلام از بین می‌رود.

وی افزود: ما بنا داریم با استفاده از ظرفیت بسیج حقوقدانان و اجرای طرح «هر مسجد یک حقوقدان» به اهدافی از جمله حفظ و گسترش و تعمیق اهداف حقوقی اسلامی در دستگاه‌ها، کمک به احیای حقوق عامه در مقابله با فساد، تبیین و نشر اندیشه‌های حقوقی اسلام ناب محمدی (ص)، حمایت و دفاع از حقوق مردم ایران در عرصه بین المللی، آسیب شناسی و ارائه راهکار، کمک به سیستم حقوقی و ارتقای سیستم حقوقی و شبکه سازی نخبگان برسیم.

رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه بیان داشت: همچنین تربیت حقوقدانان مؤمن و انقلابی و پای کار، کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی و صیانت از ارزشها و مبانی حقوق اسلام از جمله اهدافی است که با این طرح به آنها جامه عمل پوشانده می‌شود.

کد خبر 4827263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =