اصفهان و تبریز  اسطوره شهر هستند/ تشابهات زیستی بین شهرهای تاریخی

اصفهان - معاون وزیر کشور گفت: اصفهان و تبریز دو شهری از تاریخ کهن هستند که ریشه در خاک داشته و با روایت و افسانه های قدیمی، اسطوره شهر به حساب می آیند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، مهدی جمالی نژاد با بیان اینکه تاکید و اصرار بر دیپلماسی شهرها داریم، اظهار داشت: اعتقاد داریم دیپلماسی شهری و غیر رسمی مقدمه ای برای دیپلماسی رسمی است و نباید مفهوم دیپلماسی را تنها به کشورهای خارج از قلمرو محدود کرد.

وی با تاکید بر این نکته که باید تعامل فرهنگی بین شهرها رواج پیدا کند، ابرا: داشت ایران کشوری خاص با شهرهای تاریخی است، در این کشور بیش از هزار و سیصد شهر داریم که یکی از یکی زیباتر و با روایت کهن تر است که تشابهات و تعاملات شهری بسیاری دارد و این تشابهات زیستی به خصوص بین شهرهای تاریخی باید احصا شود.

به گفته معاون وزیر کشور، تشابهات شهرهای اصفهان و تبریز به حوزه معماری و کالبدی و فیزیکی محدود نمی شود و در فضای اجتماعی و فرهنگی نیز مشابهت های زیادی وجود دارد که این تشابهات بهانه خوبی برای برگزاری چنین برنامه ای است.

جمالی نژاد، با تقدیر از برگزاری برنامه شب های فرهنگی اصفهان در تبریز، ابراز امیدواری کرد در کوتاه زمان چنین برنامه ای از سوی تبریزی ها در اصفهان پیش بینی شود و بیان داشت: همکاران خوبی در سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و همچنین در شهرداری تبریز و سازمان فرهنگی تفریحی آن دارم و خوشحالم که این دغدغه را به خوبی درک کرده اند و این برنامه می تواند به عنوان الگویی از دیپلماسی فرهنگی شهرها در سطح کشور قلمداد شود.
 

کد خبر 4852311

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =