نشان ویژه کنگره «منا» به ایران اهدا شد

ششمین اجلاس منطقه ای خاورمیانه و شمال آفریقا با برگزاری دو کارگروه کمک هزینه‌های مالی و آموزش به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون، در همین رابطه شهزاد کیانی دبیر فدراسیون ایران ابتدا در نشست گرنت فدراسیون جهانی شرکت کرد و در یک تمرین مشترک با کشورهای الجزایر تونس و عمان به طراحی یک پیش نویس تقاضای کمک هزینه مالی فدراسیون جهانی پرداختند که با طرح آزمایشی کارتینگ های با سوخت برقی به مرحله ارائه طرح رسیدند و نهایتا مقرر شد طرف ایرانی از این طرح دفاع نموده و آن را معرفی نماید که با استقبال خانم رابسون مدیر طرح کمک های مالی فدراسیون جهانی واقع شد. 

پس از این کارگروه ، دبیر فدراسیون ایران در کارگروه ویژه آموزش فدراسیون جهانی شرکت کرد. این بار مدرس انگلیسی این کلاس از همه حاضرین خواست تا نیازهای پیش روی آموزش خود را اعلام نمایند که تیم اعزامی کشورمان هم در توضیحی مفصل و جامع به بیان اولویت های بخش آموزش در کشورمان پرداختند. 

کیانی در این کارگروه تاکید کرد که قبل از هرچیز برای آموزش در ایران نیازمند بازطراحی یک ساختار مدون و نوین مشابه فدراسیون جهانی هشتیم تا اساسا آموزش یکسان سازی شود . او افزود باید بدانیم چند دوره آموزشی با چه کیفیت و کمیتی مورد نیاز است تا به اهداف طبق بندی شده و سطوح ارزیابی درستی در بحث آموزش برسیم. در این نشست از سوی ایران پیشنهاد شد تا فدراسیون جهانی موضوع آموزش را از طریق سیستم رو در رو دنبال کند که با رای اکثریت اعضا تصویب و جهت اجرا به کمیته آموزش فدراسیون جهانی ارسال شد.

شهزاد کیانی در آخرین برنامه خود در خلال ششمین اجلاس منطقه ای خاورمیانه و شمال آفریقای فدراسیون جهانی اتومبلیلرانی در دو سمینار ایمنی و شناسایی راننده های جوان شرکت کرد. این دو برنامه آخرین برنامه های پیش بینی شده فدراسیون جهانی در آخرین روز از اجلاس منطقه شمال آفریقا  و خاورمیانه بود که با تدریس رنان مورگان ، پرفسور دیوید حسن ، اندرو پاپولیدیس و متخصصان ایمنی فدراسیون جهانی برگزار شد.

در آخرین ساعات ششمین کنگره منطقه ای خاورمیانه و شمال آفریقا ، جان تاد رییس فدراسیون جهانی دوباره به سالن اصلی اجلاس بازگشت و در سخنانی ضمن تقدیر از برگزاری موفق این کنگره ابراز امیدواری کرد تا نسل جدید خودروهای بیابان پیمایی بتوانند تحولی شگرف در منطقه ایجاد کنند .

وی همچنین با تقدیر از طرح های ارایه شده از سوی برخی کشورهای شرکت کننده از جمله موریتانی و عربستان سعودی ، چشم انداز منطقه را روشن توصیف نمود. علاوه بر جان تاد دکتر محمد بن سلیم نایب رییس فدراسیون جهانی و تنی چند از مدیران ورزشی عمان سخنرانی پایانی خود را ایراد کردند. سپس از شرکت کنندگان دعوت شد تا نظرات و پیشنهادات خود را اعلام کنند که شهزاد کیانی دبیر فدراسیون ایران ضمن تقدیر از تیم مدیریت منطقه ، ابتکارات جالب توجه این کنگره در شیوه نظر سنجی ها و فرصت محدود هر فدراسیون برای ارایه کارنامه خود در ابتدای کنگره را ستود. 

پس از این تیم ایرانی برای دریافت نشان ویژه کنگره منا و لوح تقدیر روی سکو حاضر شدند و توسط جان تاد رییس قدراسیون جهانی مورد استقبال قرار گرفتند.

مدرس و متخصص تایم گیری از سوی فدراسیون جهانی اتومبیلرانی به ایران می‌اید
پس از رایزنی تیم ایرانی با هانی شعبان مدرس منطقه ای از سوریه در خلال اجلاس خاورمیانه و شمال آفریقای فدراسیون جهانی اتومبیلرانی ، مقرر شد تیم فنی متشکل از مدرس و یا متخصص تایم گیری فدراسیون جهانی اتومبیلرانی جهت نصب و آموزش استفاده از دستگاه ویژه تایمگیری به ایران اعزام شود.

این دستگاه سال گذشته به عنوان بخشی از کمک هزینه فدراسیون جهانی اتومبیلرانی در سال ۲۰۱۹ به کشورمان ارسال شد و اعزام مدرس برای نصب و آموزش استفاده نیز بخشی از قرارداد ایران با فدراسیون جهانی بود که به علت تاخیر در ارسال دستگاه محقق نشده بود.  بر این اساس قرار است در آینده ای نزدیک یک مدرس جهانی برای نصب و تدریس این دستگاه پیشرفته به کشورمان سفر کند.

کد خبر 4853382

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =