۳۵ هزار فرزند سادات تحت پوشش موسسه عترت فاطمی

مدیرعامل موسسه خیریه عترت فاطمی گفت: از ابتدای تاسیس این موسسه تاکنون، بالغ بر ۳۵ هزار فرزند از خانواده سادات را تحت پوشش قرار داده ایم و در حال حاضر نیز ۵ هزار نفر را تحت پوشش داریم.

به گزارش خبرگزاری مهر، زهرا سادات نیری، در مراسم جشن سالگرد این مؤسسه، گفت: در خدمت جمعی از حامیان خیریه عترت فاطمی هستیم تا تجدید عهد و پیمانی برای ادامه مسیر داشته باشیم.

وی افزود: هدف این مؤسسه حمایت مادی و معنوی از خانواده‌های محروم سادات در همه امور زندگی است که دایره این خدمات در حال حاضر در سراسر کشور هست.

مدیرعامل مؤسسه خیریه عترت فاطمی اضافه کرد: از ابتدای تأسیس این مؤسسه تاکنون، بالغ بر ۳۵ هزار فرزند از خانواده سادات را تحت پوشش قرار داده ایم و در حال حاضر نیز ۵ هزار نفر را تحت پوشش داریم.

نیری ادامه داد: هدف این مؤسسه، حمایت یکجانبه نیست و این خیریه علاوه بر مبلغی که به عنوان ماهیانه به حساب فرزندان واریز می‌کند به نیازهای دیگر آنها از قبیل تأمین مسکن، تهیه جهیزیه، تحصیل، خدمات مشاوره‌ای و حقوقی مددجویان نیز توجه دارد.

وی خطاب به خیرین اظهار داشت: گرچه فقر نقاط سیاهی را به ما نشان داده و از ما جلوتر می‌دود و رد خرابی اش را به جا می‌گذارد اما ما کنار هم به هدف مشترک فکر می‌کنیم و تلاش می‌کنیم تا حد امکان اثر این خرابی‌ها را بزداییم و پاک کنیم و در جهت تعالی خانواده‌های سادات قدم برداریم البته در این مسیر دست تنها نمی‌توانیم کاری کنیم.

وی تاکید کرد: برای ما عدد و رقم کمک‌ها مهم نیست و مهم نیت و هدف است و به وجود آوردن آن امید که گاهی با تخصص، کلام و قلم و قدمی هرچند کوچک می‌تواند این اتفاق بیفتد و وقتی دست واحد شویم آن دست می‌تواند به فرزندان ما کمک کند.

در این مراسم همچنین از فرزندان تحت پوشش مؤسسه خیریه عترت فاطمی تقدیر به عمل آمد.

همچنین مؤسسه خیریه عترت فاطمی، توانسته در سال ۹۸ مبلغ ۵۷ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال در قالب پرداخت مستمری، ساخت و تعمیرات منازل سادات، تهیه پوشاک شب عید کمک کند.

همچنین مبلغ ۱۲ میلیارد و ۹۴۱ میلیون ریال در قالب توزیع جهیزیه کامل بین نوعروسان ایتام سادات، توزیع سبد کالای غذایی، کمک‌های حمایتی، کمک‌ها از محل وجوه شرعی پرداخت کند.

علاوه بر آن، این مؤسسه در سال ۹۸ موفق به پرداخت مبلغ ۷۱ میلیارد و ۸۰۸ میلیون ریال در قالب وام به نیازمندان شده است.

مؤسسه خیریه عترت فاطمی با هدف حمایت مادی و معنوی از ایتام سادات، ۲۰ سال قبل توسط مرحوم حاج سیدرضا نیری، چهره ماندگار نیکوکاری ایران بنا نهاده شد.

کد خبر 4855251

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha