رونمایی از معامله قرن نشان دهنده ضعف و استیصال دشمن است

شیراز- معاون دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی اظهار کرد: رونمایی از معامله قرن نشان از قوت دشمن نیست بلکه نشان دهنده ضعف و استیصال دشمن است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین اکبری بعد از ظهر دوشنبه در نشست هم اندیشی که با محوریت آینده منطقه بعد از شهادت سپهبد شهید سردار قاسم سلیمانی در واحد شیراز برگزار شد، در خصوص نقش نخبگان دانشگاهی در پیشبرد ارزش‌های انقلابی، ویژگی‌های فرهنگی مقاومت و وضعیت منطقه پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی سخن گفت.

معاون دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی به طرح سوالاتی در خصوص رسالت علمی و پژوهشی اساتید به ویژه اساتید بسیجی و انقلابی پرداخت و گفت: سوالات و مسائل متعدد و مهمی وجود دارند که باید فضای نخبگانی به آن بپردازد و این جز با خودباوری امکان پذیر نیست و خود بسیج و فرهنگ بسیجی و موفقیت‌های حاصل از آن خود موضوع بسیار مهمی برای پژوهش اساتید است که متأسفانه ما خیلی کار علمی و نظریه پردازی بر روی آن انجام نداده ایم.

وی اضافه کرد: این فرهنگ مقاومت است که موفق شد که اسرائیل و آمریکا را شکست داده و موفقیت‌های جبهه مقاومت در یمن و لبنان و سوریه و عراق و … حاصل کند.

اکبری افزود: رابطه دولت و ملت در غرب در فرهنگ ما به صورت رابطه امام و امت در می‌آید و تمام موفقیت‌هایی ما به خاطر وجود این رابطه است؛ متأسفانه فضای نخبگانی و دانشگاهی ما هنوز نتوانسته این امور را تئوریزه کرده و در خصوص آنها نظریه پردازی کند.

معاون دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی سپس به تحلیل اوضاع منطقه بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی پرداخت و وضعیت کشورهای گوناگون منطقه از افغانستان، پاکستان، عراق و سوریه و کشورهای حاشیه خلیج فارس بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی را مورد تحلیل قرار داده و به این حقیقت اشاره کرد که رونمایی از معامله قرن نشان از قوت دشمن نیست بلکه نشان دهنده ضعف و استیصال دشمن است و موجب بیداری هر چه بیشتر ملت مسلمان می‌شود.

محسن جاجرمی زاده، رئیس بسیج اساتید استان فارس در خصوص اهمیت پارادایم سازی، بنیان نهادن و گفتمان سازی نظریات علمی انقلابی بر اساس بنیان علم حق و نهضت پروپزال نویسی و تعیین نظام مسائل مطالب مهمی را در این نشست مطرح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، این نشست به همت و همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، کانون بسیج اساتید استان فارس و دفتر هم اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز برگزار شد و دبیران هم اندیشی، مسئولان بسیج اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و رنجبر، جانشین بسیج اساتید فارس حضور داشتند.

کد خبر 4855270

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha