افزایش مبالغ وام های دانشجویی با هدفمندسازی وام ها

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: با اجرای طرح تجمیع و هدفمندسازی وام ها شاهد متناسب سازی نوع وام و افزایش مبالغ وام های دانشجویی خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر مطیعی با اعلام اینکه سند آمایش حوزه خدمات دانشجویی در حال آماده سازی است، از توسعه نظام IT در خدمات دانشجویی نیز خبر داد.

وی به توسعه نظام IT در ارائه خدمات دانشجویی اشاره کرد و افزود: با ایجاد این سامانه تمامی فعالیت‌های مربوط به صندوق رفاه در بستر اینترنت انجام می‌شود که این امر موجب تسهیل و تسریع در ارائه خدمات خواهد شد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان ادامه داد: سند آمایش در حوزه خدمات رفاه دانشجویی در حال آماده سازی است و سامانه‌های مربوط به آن در چهار بخش ملی، منطقه‌ای، استانی و دانشگاهی ایجاد می‌شود که بر اساس استانداردهای مشخص شده هر دانشگاه می‌تواند بر اساس ضریب محرومیت و ضریب برخورداری از خدمات این صندوق استفاده کند. بی‌شک با استفاده از این روش عدالت نیز بیشتر رعایت خواهد شد.

وی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته وام‌های دانشجویی نیز باید مورد نظارت و ارزیابی بیشتری قرار گیرد. در حال حاضر بیست و دو نوع وام دانشجویی درصندوق رفاه پرداخت می شود که با اجرای طرح تجمیع و هدفمندسازی وام ها شاهد متناسب سازی نوع وام و افزایش مبالغ وام ها خواهیم بود.

کد خبر 4859474

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =