اعطای ۲۴ هزار میلیارد تومان انواع تسهیلات مرتبط با بخش مسکن

بانک عامل بخش مسکن از پرداخت حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان انواع تسهیلات بانکی به متقاضیان در بازه زمانی ابتدای دی ۹۷ تا انتهای آذر ۹۸ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بانک عامل بخش مسکن، طی بازه زمانی ابتدای دی ماه ۹۷ تا پایان آذر ۹۸ مجموعاً معادل حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان انواع تسهیلات از سوی بانک مسکن به متقاضیان پرداخت شده است.

این تسهیلات عمدتاً در قالب ۶ ردیف تسهیلاتی به متقاضیان واجد شرایط اعطا شده است که از میان آنها ۵ ردیف مربوط به بخش مسکن اعم از بخش خرید و ساخت واحدهای مسکونی و همچنین تعمیر و تکمیل مسکن بوده است.

جزئیات این گزارش نشان می‌دهد در بازه زمانی ابتدای دی ماه ۹۷ تا پایان آذرماه ۹۸، مجموعاً ۶۰۶ هزار و ۳۰۹ فقره تسهیلات اعم از تسهیلات خرید، ساخت و جعاله مسکن و … و همچنین انواع تسهیلات قرض الحسنه مانند تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و… به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است. آمارها نشان می‌دهد ارزش ریالی این تسهیلات رقمی معادل حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان بوده است.

رقم دقیق کل تسهیلات اعطایی در این گزارش ۲۳ هزار و ۵۷۳ میلیارد تومان اعلام شده است.

این تسهیلات در بخش‌هایی همچون مشارکت مدنی ساختمان، جعاله تعمیر و تکمیل مسکن، فروش اقساطی-خرید خانه، فروش اقساطی-سهم الشرکه مسکن، مرابحه بخش مسکن و انواع تسهیلات قرض الحسنه همچون تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، ودیعه و … پرداخت شده است.

بر این اساس و در بازه زمانی اعلام شده مجموعاً ۷۰ هزار و ۳۲۹ فقره تسهیلات در بخش مشارکت مدنی ساختمان به ارزش ریالی بیش از ۴ هزار میلیارد تومان پرداخت شده است. همچنین در همین بازه زمانی در بخش جعاله و تکمیل ساختمان نیز ۱۶ هزار و ۶۴۶ فقره تسهیلات به ارزش ۳ هزار و۲۰۰ میلیارد تومان به متقاضیان واجد شرایط تعلق گرفته است.

بانک مسکن همچنین در بازه زمانی ابتدای دی ماه ۹۷ تا پایان آذرماه ۹۸ تعداد ۱۶۰ هزار و ۱۰۸ فقره تسهیلات فروش اقساطی-خرید خانه به ارزش ریالی ۸ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به متقاضیان ارائه کرده است.

از سوی دیگر تعداد تسهیلات پرداختی به حوزه فروش اقساطی-سهم الشرکه مسکن در این بازه زمانی معادل ۱۴۰ هزار و ۷۳۲ فقره با ارزش ریالی ۵ هزار و ۸۳۰ میلیارد تومان اعلام شده است.

در حوزه مرابحه بخش مسکن نیز ۵۲۳۹ فقره تسهیلات با ارزش ریالی ۵ هزار و ۴۱۶ میلیارد تومان پرداخت شده است.

تسهیلات اعطایی پرداخت شده به حوزه مسکن در این بازه زمانی مجموعاً ۵۴۲ هزار و ۸۶۸ فقره بوده است. ارزش ریالی کل این تسهیلات پرداخت شده به بخش مسکن در این مدت معادل حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان ذکر شده است.

بانک مسکن همچنین در بازه زمانی اعلام شده یعنی ابتدای دی ماه ۹۷ تا پایان آذرماه سال جاری تعداد ۶۳ هزار و ۴۴۱ فقره انواع تسهیلات قرض الحسنه همچون تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، ودیعه و … به متقاضیان واجد شرایط پرداخت کرده است. حجم ریالی این تسهیلات نیز رقمی معادل هزار و ۵۸۲ میلیارد تومان اعلام شده است.

کد خبر 4860574

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =