آمار قابل توجه ناهنجاری‌های فک و صورت در کشور

یک جراح دهان، فک و صورت، با اشاره به آمار قابل توجه ناهنجاری‌های فک و صورت در کشور، گفت: این ناهنجاری‌ها یا به علل مادرزادی و یا به دلیل تصادفات و تروما به وقوع می‌پیوندد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ابوالحسن مسگرزاده، درباره ناهنجاری‌های فک و صورت، اظهار داشت: مفهوم ناهنجاری‌های فک و صورت متناسب نبودن ارتباط فکین با یکدیگر به دلایل مختلف از جمله مشکلات مادرزادی و یا عوامل اکتسابی مانند تصادفات و تروما است.

وی افزود: با استفاده از جراحی می‌توان ارتباط مناسب میان فکین را ایجاد کرد و اقدامات مناسب درمانی را برای بیمار انجام داد.

این جراح دهان، فک و صورت ادامه داد: جراحی ناهنجاری‌های فک و صورت که جراحی ارتوگناتیک نام دارد تأمین عملکرد صحیح فک را به همراه داشته و سه هدف کلی به دنبال دارد. نخست اینکه تأمین اکلوژن یا جفت گیری دندانی را به همراه دارد و همچنین در نکته دوم تأمین زیبایی برای صورت و در نکته سوم می‌تواند سبب بهبود کیفیت زندگی و افزایش اعتماد به نفس بیمار شود.

وی با بیان اینکه کشور ما در حوزه‌ی درمان ناهنجاری‌های فک و صورت پیشرفته است، گفت: تمام اقداماتی که در مراکز پیشرفته دنیا انجام می‌گیرد به همت همکاران ما در مراکز آموزشی و خصوصی صورت گرفته و هیچ مشکلی در این زمینه در حوزه علمی نیست.

مسگرزاده خاطرنشان کرد: هر چند آمار دقیقی در مورد ناهنجاری‌های فک و صورت در کشور ما وجود ندارد ولی حدوداً به دلیل آمار بالای تصادفات میزان این ناهنجاری‌ها قابل توجه است.

کد خبر 4861546

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =