فتاحیان: ویزا و کشور میزبان چالش جدید است

دبیرکل فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: در صورت موافقت فدراسیون جهانی برای برگزاری دیدار پلی آف با مشکل ویزا و کشور میزبان مواجه خواهیم شد.

به گزارش خبرنگار مهر، به دنبال شیوع ویروس کرونا در چین و انصراف قزاقستان از میزبانی مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ واترپلو، تکلیف نماینده قاره آسیا برای حضور در المپیک توکیو با چالش جدی مواجه شد. قزاق‌ها با نفوذ در فدراسیون جهانی شنا این پیشنهاد را مطرح کردند که با توجه به شیوع ویروس کرونا در چین، رقابت‌های انتخابی المپیک برگزار نشود و تیم قهرمان بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ (یعنی تیم قزاقستان) مستقیم به المپیک توکیو صعود کند. فدراسیون جهانی نیز برخلاف مقررات با ارسال ایمیل به فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو ایران این پیشنهاد را مطرح کرد که با مخالفت ایران مواجه شد.

فدراسیون ایران با ارسال نامه‌ای مخالفت خود را اعلام و خواستار اجرای مقررات شد. طبق مقررات فدراسیون جهانی در صورت لغو رقابت‌های انتخابی باید یک دیدار پلی آف بین دو کشور برگزار شود. حال تیم ملی در انتظار پاسخ فینا برای برگزاری دیدار پلی آف است. البته با توجه به ورود کرونا در ایران چالش جدیدی پیش روی تیم ملی قرار گرفته است.

فرید فتاحیان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت تیم ملی واترپلو ایران گفت: تیم ملی در حال حاضر در حال برگزاری تمرینات و اردوهای ملی می‌باشد، منتظر پاسخ نهایی فدراسیون جهانی هستیم تا در صورت موافقت یک بازی پلی آف بین تیم‌های ایران و قزاقستان طبق قانون برگزار شود ولی با توجه به شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا در ایران کار کمی سخت شده است.


دبیرکل فدراسیون شنا شیرجه و واترپلو در ادامه تاکید کرد: حتی اگر بتوانیم موافقت فدراسیون جهانی شنا را برای برگزاری دیدار پلی‌آف بین تیم‌های ایران و قزاقستان کسب کنیم مسئله ویزا و کشور میزبان مطرح می‌شود. چرا که اکثر کشورها پروازهای خود را روی ایران بسته اند و امکان تردد وجود ندارد و امیدوار هستیم این معضل به شکلی حل شود.

وی در پاسخ به این سوال که تاریخ برگزاری مسابقه پلی‌آف که از سوی ایران به فدراسیون جهانی پیشنهاد شده است ۱۶ اسفند ماه می‌باشد آیا تا آن زمان فرصت کافی برای تهیه ویزا و کشور میزبان وجود دارد یا خیر گفت: بر حسب مقررات فدراسیون جهانی باید برگزاری دیدار پلی‌آف بین تیم‌های ایران و قزاقستان را بپذیرد اما در حال حاضر با توجه به اینکه حدود ۱۸ کشور درگیر ویروس کرونا هستند معادلات به هم ریخته است این موضوع نه تنها در واترپلو و شنا بلکه در سایر تیم‌های دیگر و کشورها به وجود آمده است. همه باید منتظر بمانیم و ببینیم که چه اتفاقی رخ خواهد داد.

فتاحی در ادامه تاکید کرد: از سوی دیگر فدراسیون بین المللی المپیک، فدراسیون‌های جهانی را موظف کرده است تا پایان ماه مارس نماینده‌های قاره‌های خود را معرفی کنند به همین دلیل فدراسیون جهانی شنا نیز تحت فشار قرار دارد. اصلاً نمی‌دانیم که بازی‌های المپیک با این وضعیت برگزار می‌شود یا خیر چرا که ژاپن میزبان هم درگیر کرونا می‌باشد.

وی در ادامه گفت: روز گذشته نیز با ارسال ایمیل به فدراسیون جهانی بار دیگر این موضوع را یادآوری کردیم که هر چه سریع‌تر پاسخ ایران را برای برگزاری بازی پلی آف بدهد اما تا این لحظه که با شما صحبت می‌کنم پاسخی در این زمینه دریافت نکرده‌ایم واقعیت این است که حتی اگر امروز فدراسیون جهانی با برگزاری مسابقه پلی‌آف موافقت کند ما برای کشور میزبان و همچنین تهیه ویزا با مشکل جدی مواجه هستیم. همانطور که می‌دانید در بحث مسابقات انتخابی المپیک دولت قزاقستان به دلیل شروع ویروس کرونا در چین با برگزاری میزبانی مخالفت کرد در آن زمان هنوز ویروس کرونا در ایران وجود نداشت اما در حال حاضر با وجود شیوع به ویروس کرونا در ایران این مشکل برای ایران به وجود آمده و ما نمی‌توانیم به راحتی ویزا برای ورود به کشورهای دیگر را تهیه کنیم البته این مشکل نه تنها برای ایران بلکه برای سایر کشورها پیش آمده است و انتخابی المپیک را با مشکل مواجه کرد.

کد خبر 4862644

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =