برگزاری مراسم «هفته آگاهی از مغز» به سال آینده موکول شد 

برگزاری مراسم پنجمین سال هفته آگاهی از مغز در سطح کشور به اواخر فروردین ماه سال آینده موکول شد.

به گزارش خبرنگار مهر، برگزاری پنجمین سال هفته آگاهی از مغز در سطح کشور که قرار بود از نیمه دوم اسفند ماه امسال آغاز شود، بدلیل پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و لزوم توجه به تامین سلامت آحاد افراد جامعه ، به سال آینده موکول شد.

«هفته آگاهی از مغز» رویدادی جهانی برای ارتقاء و علاقه‌مندی به تحقیقات علوم اعصاب است که هرساله با حمایت‌های ستاد توسعه علوم شناختی و همکاری مراکز و نهادها درنقاط مختلف کشورمان برگزارمی‌شود.

دکتر محمد تقی جغتایی مشاور ارشد ستاد توسعه علوم شناختی درامر آموزش با تاکید بر اینکه جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و تامین سلامت علاقه مندان و شرکت کنندگان در مراسم های متنوع هفته آگاهی از مغز از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: به همین دلیل برگزار ی مراسم  پنجمین سال هفته آگاهی از مغز در سطح کشور به اواخر فروردین ماه سال آینده موکول شد.

وی افزود: هفته آگاهی از مغز همزمان با هشتمین همایش بین ‏المللی علوم شناختی اواخر فروردین ماه سال آینده درکشور اجرا می شود. هشتمین همایش بین ‏المللی علوم شناختی با هدف برقراری تعاملات علمی برای توسعه و گسترش فعالیت‌های پژوهشی و همکاری‌های بین رشته‌ای با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی در دانشگاه شهید بهشتی گشایش می یابد.

مشاورعالی ستاد توسعه علوم شناختی یادآور شد: هفته آگاهی از مغز با هدف ارتقای دانش و افزایش سطح آگاهی عموم مردم از ساختار و عملکرد های مغز برگزار و تلاش می شود با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات ، سطح دانش و اطلاعات ازتوانایی های مغز و نیز راههای جلوگیری ازکاهش توانایی های مغز در بین اقشار مختلف مردم در جامعه افزایش یابد.

وی خاطر نشان کرد: در هفته آگاهی از مغز با حمایت‌ و برنامه‌ریزی‌های ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی ، فعالیت‌های متنوعی در حوزه مغز و آگاهی از عملکرد و ساختارهای این بخش حیاتی بدن انسان و توانمندسازی آن در سطح جامعه به اجرا در می آید . 

جغتایی افزود: در هفته آگاهی از مغز همچنین سعی بر آن است تا با ارایه آموزش‌ها و پرداختن به طرح های تحقیقاتی، زمینه شناسایی بیماری‌ ها و اختلالات درحوزه‌ های مغز بویژه در دو حیطه کودک و بزرگسال به منظور پیشگیری و درمان این بیماری ها هرچه بیشتر فراهم شود و با اجرای برنامه ‌های گوناگون آموزشی و علمی نسبت به ارتقای بهداشت و توانمند سازی مغز و نیز راههای جلوگیری از کاهش توانایی مغز اطلاع رسانی صورت گیرد.

کد خبر 4862908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =