پیشنهاد دفاترمسافرتی تهران درباره لغوسفرها/ تعیین تکلیف تا۲۷اسفند

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی تهران گفت: چند پیشنهاد به وزیر میراث فرهنگی درباره لغو سفرها و برگرداندن هزینه‌ها به مسافران داده می‌شود یکی از آنها تعیین تکلیف وضعیت تورها تا ۲۷ اسفند است.

امیر پویان رفیعی شاد رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران به خبرنگار مهر گفت: امروز به همراه تعدادی از مدیران دفاتر مسافرتی و اعضای انجمن تهران با مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران جلسه‌ای برگزار شد تا درباره شرایط موجود به یک جمع بندی و نتیجه برسیم. در این جلسه قرار شد پیشنهادات مان را به وزیر میراث فرهنگی برای رسیدگی ارسال کنیم.

عضو هیأت مدیره کانون سراسری دفاتر مسافرتی گفت: این پیشنهادات درباره تعیین تکلیف ابطال و یا اجرای تورهای گردشگری است یعنی وضعیت تورهای گردشگری تا ۲۷ اسفند ماه تعیین تکلیف شود و در صورت پایداری شرایط را دوباره بررسی و تصمیم گیری خواهد شد. همچنین از دفاتری که مقروض شده اند و یا قراردادی در کشور دیگری دارند می‌خواهیم تا نمونه‌ای از قراردادهایشان را با هتل‌ها و یا پروازهای خارجی برای ما ارسال کنند تا بتوانیم رایزنی‌های لازم را انجام دهیم. پیشنهاد دیگر تسهیل پرداخت وجوه توسط دفاتر مسافرتی است. همچنین باید مدت زمانی به عنوان فرجه تعیین شود تا دفاتر مسافرتی بتوانند پولی که در اختیار هتل‌ها و یا ایرلاین هاست را به مسافران برگردانند.

وی در ادامه گفت: عمده بازار گردشگری کشور در حوزه دفاتر مسافرتی در استان تهران است. منبع تغذیه فعالیت‌های مربوطه یا در تهران است و یا اینکه تهران واسطه آن فعالیت هاست. بنابراین عمده مشکلات گریبان دفاتر مسافرتی استان تهران را گرفت.

وی در ادامه بیان کرد: باید بتوانیم قانون مشخصی برای ایام خاص و مشکلات بوجود آمده داشته باشیم تا نه همکاران ما در آژانس‌های مسافرتی دچار ضرر شوند و نه مسافران. اکنون بیشتر مسافران سفرهای خود را کنسل می‌کنند ولی واقعیت این است که دفاتر مسافرتی نیز واسطه بین ارائه دهندگان خدمات و مصرف کنندگان آن هستند. وجوهی که از گردشگر گرفته می‌شود صرف هزینه‌های خدمات شده است بنابراین باید با صبر و حوصله و تدوین قوانین، بخشی از این وجوه به آنها برگشت داده شود.

رفیعی شاد گفت: در حوزه سفرهای داخلی ما با هتل‌ها و دفاتری مواجه هستیم که بهتر می‌توانند شرایط را درک کنند اما در حوزه تورهای خروجی باید وزارت میراث فرهنگی بتواند به کمک آژانس‌ها آمده و رایزنی‌های لازم را به عنوان مثال با تورساب و یا… انجام دهند.

کد خبر 4862942

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha