در روز ولادت حضرت علی اکبر (ع) چه سوره هایی از قرآن را بخوانیم؟

مرجع تقلید شیعیان توصیه هایی در خصوص تمسک به قرآن کریم در روز ولادت حضرت علی اکبر(ع) ارائه داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله علوی گرگانی در خصوص تمسک به قرآن کریم در روز ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان توصیه‌هایی را بیان کرد.

برخی از مجموعه‌های مردمی درباره راه‌های گرامیداشت روز ولادت حضرت علی اکبر (ع) از محضر آیت الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان سوال داشته اند. آنچه در ادامه می‌آید شرح سوال و نظر این مرجع تقلید است.

پرسش:

مسئول محترم دفتر آیت الله علوی گرگانی؛

سلام علیکم

اعیاد شعبانیه مبارک

احتراماً در شرایطی که به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا بسیاری از خانواده‌های محترم نگرانی و تشویش فکری دارند، برخی از مجموعه‌های مردمی و نیز علاقمندان به ساحت مقدس حضرات معصومین علیهم السلام در نظر دارند در روز یازدهم شعبان المعظم، مصادف با زادروز ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام که روز جوان نیز نامیده شده، با تمسک به قرآن کریم، خداوند متعال را به مقام و جایگاه حضرت علی اکبر علیه السلام قسم دهند تا به زودی شر این ویروس از جوامع بشری کوتاه و بیماران شفای عاجل پیدا کنند.

در این راستا بنا است موارد زیر به صورت عمومی اعلام شود:

_قرائت عمومی یک سوره از سوره‌های مبارکه قرآن کریم و هدیه به حضرت علی اکبر علیه السلام

_قرائت یک سوره توسط جوانان به نیت سلامتی والدین

_قرائت یک سوره توسط توسط والدین برای سلامت و عاقبت بخیری جوانان

لذا تقاضا داریم نظر مبارک آیت الله علوی گرگانی در این خصوص را اعلام فرموده و وی در خصوص قرائت کدام سوره از سوره‌های مبارکه قرآن کریم در محورهای سه گانه فوق، ما را راهنمایی فرمایند.

پاسخ آیت الله علوی گرگانی:

در پی درخواست جمعی از ارادتمندان به ساحت مقدس حضرات معصومین علیهم السلام از آیت الله علوی گرگانی در خصوص تمسک به قرآن کریم در روز ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام (روز جوان) به منظور هدیه به ساحت مقدس آن حضرت و نیز عافیت و عاقبت بخیری جوانان و همچنین سلامت و عافیت والدین گرامی؛ وی بر اساس تقاضای مذکور رهنمودهایی به شرح زیر ارائه کرد.

_قرائت عمومی سوره مبارکه صف و هدیه به ساحت مقدس حضرت علی اکبر علیه السلام؛

_قرائت سوره مبارکه واقعه توسط جوانان عزیز به جهت سلامت و عافیت والدین محترم و همچنین رحمت و مغفرت واسعه برای والدین محترمی که از دار دنیا رفته اند؛

_قرائت سوره مبارکه الرحمن توسط والدین گرامی به جهت عافیت و عاقبت بخیری جوانان عزیز.
 

کد خبر 4892808

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =