شرط موافقت سازمان نظام پزشکی با تعرفه های سال ۹۹

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در ارتباط با وضعیت تعرفه های پزشکی، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در بیست و یکمین جلسه ستاد مرکزی مدیریت اپیدمی کرونا، بر ضرورت پیگیری تعرفه‌های خدمات پزشکی و وضعیت تصویب آن در شورای عالی بیمه تاکید شد.

در این جلسه که با حضور رئیس کل سازمان نظام پزشکی و معاونان و مدیران وی تشکیل شد، ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص عملکرد نظام پزشکی، پیگیری‌های انجام شده و ارائه گزارشات در خصوص اپیدمی کرونا بر ضرورت پیگیری تعرفه‌های خدمات پزشکی و همچنین تصویب آن در شورای عالی بیمه تاکید شد.

محمدرضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در این نشست، گفت: نظر سازمان نظام پزشکی در خصوص تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی همان است که قبلاً ارائه شده و هر مصوبه‌ای که خلاف آن بوده یا تأمین کننده نظر سازمان نباشد، امضا نخواهد شد.

در این جلسه ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص بیانیه اخیر سازمان نظام پزشکی مبنی بر کنترل همه گیری بیماری کووید ۱۹ از جمله فاصله گذاری فیزیکی و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، بر این مهم تاکید شد که نگارش آن بر اساس پشتوانه کاملاً علمی و مطالعه گزارشی گروه اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران از بیمارستان‌های سطح شهر تهران، تهیه و تدوین شده است.

از دیگر موارد مورد بحث در این جلسه موضوع فرسودگی جامعه پزشکی حین مواجهه با همه گیری کرونا بوده و مقرر شد تا کمیته‌ای متشکل از سه معاونت آموزشی، فنی و نظارت و اجتماعی و امور مجلس هر چه سریع‌تر راهکارهای حمایتی از جامعه پزشکی را استحصال و برای تصمیم گیری در اختیار ستاد ملی مبارزه با کرونا قرار دهند.

همچنین مقرر شد سازمان نظام پزشکی با بهره گیری از توان علمی و تخصصی انجمن‌های علمی پزشکی کشور نسبت به تدوین شرایط فعالیت، حسب رشته‌های مختلف پزشکی از جمله تعریف اعمال پزشکی ضروری و غیر ضروری اقدام نماید.

با توجه به اهمیت ثبت ایثارگری‌های جامعه پزشکی در شرایط همه گیری کنونی، مقرر شد مکاتبات لازم با تمامی بیمارستان‌های کشور در خصوص ارسال تصویر، متن و مستندات از سوی رئیس کل نظام پزشکی انجام شود.

کد خبر 4902460

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha