حمله آفت «برگ‌خوار بلوط» به جنگل‌های سپیددشت لرستان

خرم‌آباد- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان، گفت: با توجه به حمله آفت «برگ خوار بلوط» به جنگل‌های بخش پاپی سپیددشت، محلول پاشی در جنگل‌های منطقه «کومان» و «دره اناران» شروع شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، شیرزاد نجفی امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به بحث اخذ سند تک برگ و کاداستر اراضی ملی در لرستان، اظهار داشت: در این راستا اخذ سند تک برگی بیش از یک میلیون هکتار از اراضی ملی استان در دستور کار قرار گرفته است.

وی، عنوان کرد: این امر طی یک عملیات جهادی و در یک برنامه زمانبندی مشخص اجرا می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان هدف از این کار را تثبیت مالکیت دولت دانست و تصریح کرد: با این عملیات مالکیت مردم نیز تعیین تکلیف شده و مالکین و سرمایه گذاران راحت تر می‌توانند نسبت به کارهایی که قصد انجام دارند را در دستور کار قرار دهند.

نجفی در بخش دیگری از سخنان خود از محلول پاشی و مبارزه با آفات جنگلی و مرتعی در جنگل‌ها و مراتع حوزه شهرستان خرم آباد خبر داد و گفت: با توجه به حمله آفت «برگ خوار بلوط» به جنگل‌های بخش پاپی سپیددشت، محلول پاشی در جنگل‌های منطقه «کومان» و «دره اناران» شروع شده است.

وی با اشاره به اینکه محلول پاشی با استفاده از تراکتور در حدود ۳۰۰ هکتار در کانون شیوع این آفت شروع شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به وسعت جنگل‌های بلوط در استان و صعب العبور بودن برخی از مناطق و محدود بودن نیروی انسانی، فقط نقاط آلوده به آفت «جوانه خوار بلوط» سمپاشی خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان، استفاده از بالگرد به خاطر هزینه بالا و نداشتن قدرت مانور در برخی از مناطق را به صرفه و مؤثر ندانست و تصریح کرد: نیروهای منابع طبیعی در سراسر استان به صورت مستمر در حال گشت زنی هستند و چنانچه نقاطی را آلوده به این آفت ببینند، بلافاصله اقدامات بیولوژیکی را انجام خواهند داد.

کد خبر 4905096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =