پردازش پسماند در اصفهان برای جلوگیری از شیوع کرونا متوقف شده است

اصفهان-سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: پردازش پسماندها در نصف جهان به طور موقت متوقف شده است و فعلاً فقط عملیات جمع‌آوری انجام می‌شود.

محمد صادقی در گفت و گو با خبرنگار مهر، در ارتباط با مدیریت پسماندها در نصف جهان در شرایط شیوع کرونا اظهار داشت: همزمان با شروع ویروس کرونا در سطح کشور و به تبع آن شهر اصفهان، اقدامات نظارتی و اجرایی جهت پیشگیری از انتشار این ویروس در سطح شهر تشدید شد.

وی افزود: بدین ترتیب در بدو امر با توزیع دستکش یک بار مصرف، ماسک و محلول‌های ضدعفونی اقدامات کنترلی برای حفاظت از سلامت عوامل مدیریت پسماند خشک و شهروندان صورت گرفت.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان ابراز داشت: با تشدید بیماری و افزایش دایره شیوع و بنا بر دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کووید ۱۹ از ابتدای فروردین ماه فعالیت ایستگاه‌های بازیافت و خودروهای جمع‌آوری پسماند خشک موقتاً تعطیل شده است تا از انتقال این ویروس به عوامل جمع‌آوری و همچنین شهروندان مراجعه کننده به ایستگاه‌های بازیافت خودداری شود.

ضرورت ذخیره موقتی پسماندهای خشک توسط شهروندان

وی با بیان اینکه این تعطیلی موقتی به معنای پایان مشارکت شهروندی نیست، ابراز داشت: شهروندان باید در این زمان نیز همکاری شایسته با سازمان داشته باشند و مشارکت خود را در قالب اجتناب از تولید پسماندها، کاهش تولید پسماند، استفاده مجدد، تفکیک پسماندها و ذخیره موقتی پسماندهای خشک تا بهبود شرایط متأثر از بیماری کرونا، اعمال کنند.

صادقی اضافه کرد: با توجه به وضعیت فعلی شیوع بیماری کرونا و در راستای سیاست‌های کلی کشور برای شکست این بیماری، پردازش پسماندها به طور موقت متوقف شده است و فعلاً فقط عملیات جمع‌آوری انجام می‌شود.

تعطیلی مراکز جمع‌آوری پسماندهای خشک در اصفهان

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان تاکید کرد: مراکز مربوط به جمع‌آوری پسماندهای خشک نیز در حال حاضر تعطیل است چرا که اعتقاد داریم حفظ سلامت شهروندان در حال حاضر اولویت بیشتری دارد.

کد خبر 4907511

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =