ناهماهنگی در ارائه آمار مهاجرت نخبگان/ شکل جدید ایران هراسی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در زمینه مهاجرت نخبگان نظر نهادهای رسمی و قانونی کشور ملاک است، گفت: در زمینۀ آمار و ارقام مهاجرت نخبگان متأسفانه ناهماهنگی به چشم می‌خورد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه ۱۳۰ ستاد راهبری اجرای نقشۀ جامع علمی کشور، به ریاست سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

عاملی در زمینه مهاجرت نخبگان گفت: به‌طور کلی غرب و آمریکا در چند حوزۀ بدنبال ایران‌هراسی هستند. در حوزه رسانه‌ای طی این چهل سال همواره تلاش کرده اند ایران ضعیف، ناکارآمد و مملو از چالش‌ها و پلیدی‌ها را به نمایش بگذارند.

وی ادامه داد: در عرصه اقتصادی نیز با استفاده از حربه تحریم، خود عملاً اقدام به مانع‌تراشی و سیاه نمائی بر علیه ایران اسلامی کرده اند. در عرصه نظامی هم با حضور متجاوزانه در منطقه و با استفاده ترور شخصیت‌های علمی باز وجه دیگری از سیاه نمائی و سیاه سازی ایران عزیز را دنبال کرده اند.

شکل جدید ایران هراسی استفاده از داده‌های دانشگاهی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: شکل جدید ایران هراسی استفاده از داده‌های دانشگاهی برای سیاه نمایی علم ایران و ایرانی است که در گزارشات استنفورد که به پشتوانه سلطنت طلب‌ها و چند محقق ضعیف صورت می‌گیرد است که البته همین گزارش‌ها نشان می‌دهد که تولید علم ایران در ۲۰ سال گذشته ۵۰ برابر شده است و رتبه چهارم تولید علم به لحاظ ضریب رشد را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: تحلیل آمریکایی‌ها این است که اگر بتوانیم توان علمی ایران را به چالش بکشیم، یک عرصه دیگری برای سیاهنمایی و ایجاد تشویش فکری برداشته ایم. اساساً دیگری هراسی با هدف فروریختن ملت‌ها از درون و منزوی کردن ملت‌ها در جامعه جهانی صورت می‌گیرد. ولی واقعیت این است که در همین ماجرای کرونا، در مقایسه با کشورهای پیشرفته جهان، ایران پایدارترین کشور در تأمین غذا، بهداشت و درمان بود. جمهوری اسلامی ایران قوی شده است و تحریم توان تولید ملی را بصورت قابل اعتماد افزایش داده است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: هدف از اسلام‌هراسی، ایران‌هراسی و … فروریختن اعتماد ملت ما به نظام است و هدف از این دست گزارش‌ها، کاهش اعتماد ملی است که خوشبختانه در همین دوره کرونا، پیمایش‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که اعتماد ملی بصورت جهشی افزایش پیدا کرده است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در زمینه مهاجرت نخبگان نظر نهادهای رسمی و قانونی کشور ملاک است، گفت: در زمینۀ آمار و ارقام مهاجرت نخبگان متأسفانه ناهماهنگی به چشم می‌خورد.

کد خبر 4913048

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =