تاسیسات گردشگری در زنجان به لحاظ کمی افزایش می یابد

زنجان-مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان، گفت: تاسیسات گردشگری در استان زنجان طی سالجاری به لحاظ کمی افزایش می یابد.

امیر ارجمند در گفتگو با خبرنگار مهر، یکی از برنامه‌های اصلی این اداره‌کل را تمرکز بر روی افزایش کمی تأسیسات گردشگری دانست و گفت: تأسیسات گردشگری توسط بخش خصوصی احداث و راه‌اندازی می‌شود، لذا طی شش ماه گذشته برنامه منسجمی انجام دادیم تا بتوانیم در حوزه تأسیسات گردشگری سرمایه‌گذار جذب کنیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان، افزود: پروژه‌های خوبی را در این زمینه آماده کردیم که بخشی از این پروژه‌ها که شامل پنج پروژه گردشگری بود تا شهریور امسال افتتاح خواهد شد و علاوه بر آن در حال برنامه‌ریزی برای آغاز عملیات اجرایی ۱۵ پروژه گردشگری هستیم که این پروژه‌ها اغلب در قالب مجتمع‌های بین‌راهی، اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی و سنتی، هتل‌آپارتمان و … خواهد بود.

ارجمند با بیان اینکه استانی زنجان به لحاظ ظرفیت اقامتی باید تقویت شود، تصریح کرد: در همین راستا تمرکز ما برای امسال افزایش ظرفیت اقامتی است و به طور حتم این موضوع در راستای تحقق شعار سال خواهد بود و بی‌تردید اگر به دنبال برگزاری رویدادهای گردشگری در استان، تور گردشگری و نیز افزایش حضور گردشگران در زنجان هستیم.

وی افزود: یکی از ملزومات تحقق این موضوع، داشتن زیرساخت‌های اقامتی است که در حوزه سرمایه‌گذاری این بخش، برنامه‌ریزی‌ها اتفاق افتاده است و به دنبال استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در این زمینه هستیم، به همین خاطر از بخش خصوصی برای حضور در عرصه گردشگری دعوت به عمل آورده‌ایم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان، با اشاره به اینکه یکی از اقداماتی که امروز به جد آن را دنبال می‌کنیم، تسهیل کردن موانع بر سر راه سرمایه‌گذاری گردشگری است تا سرمایه‌گذار با کم‌ترین موانع و مشکلات بتواند سرمایه خود را در حوزه گردشگری هزینه کند، ادامه داد: در این راستا به گونه‌ای عمل خواهیم کرد که همه شهرستان‌ها از این قضیه منتفع شوند و می‌توان به صراحت اعلام کرد که امروز همه تلاش‌مان را معطوف تشویق سرمایه‌گذاران بومی زنجان برای حضور در عرصه گردشگری کرده‌ایم.

ارجمند مهم‌ترین دغدغه این اداره‌کل را مربوط به حوزه اشتغال‌زایی عنوان کرد و گفت: یک پروژه گردشگری می‌تواند با کم‌ترین هزینه حداقل ۱۰ تا ۱۵ نفر اشتغال‌زایی داشته باشد، به همین خاطر برنامه‌ریزی ما در این راستا، این است که ۱۵۰ نفر اشتغال‌زایی در حوزه تأسیسات گردشگری در سال‌جاری ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع‌دستی نیز به عنوان یکی دیگر از اولویت‌های سال‌جاری مطرح است، بیان کرد: در همین راستا در حال آماده کردن بسته‌هایی هستیم که وقتی سرمایه‌گذار اعلام آمادگی کرد، فقط به سمت گردشگری سوق پیدا نکرده و بتواند در عرصه صنایع‌دستی نیز سرمایه‌گذاری داشته باشد.

ارجمند افزود: امروز صنایع‌دستی زنجان به بلوغی رسیده است که سوددهی دارد، به همین خاطر باید به گونه‌ای در این عرصه فعالیت داشته باشیم که این فعالیت‌ها توأم با سرمایه‌گذاری باشد و به دنبال تداوم فعالیت‌های سنتی در این عرصه نباشیم.

کد خبر 4926467

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =