۲۵۰ طرح وزارت نیرو طی سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد

بیرجند- وزیر نیرو گفت: ۲۵۰ طرح وزارت نیرو با اعتبار ۵۰ هزار میلیارد تومان طی سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا اردکانیان صبح شنبه در مراسم افتتاح سید سیاهو در شهرستان سربیشه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: ما اکنون در ایستگاه پنجم پویش هر هفته الف_ب ایران هستیم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه آب نقش مهمی در توسعه همه جانبه دارد، بیان‌کرد: انتخاب نام جهش تولید برای سال جاری یک انتخاب هوشمندانه از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

اردکانیان با اشاره به اینکه سال گذشته ۲۲۷ طرح در وزارت نیرو با اعتبار ۳۳ هزار میلیارد تومان اجرایی شد، بیان‌کرد: در وزارت نیرو بنا داریم طبق بر تجربیات گذشته امسال ۲۵۰ طرح عمده و بزرگ با سرمایه‌گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومان به ثمر برسانیم که این بخشی از پویش هر هفته الف_ ب ایران است.

وی با بیان اینکه بر اساس یک طرح و فراخوان از دو سال گذشته شیوه مناسبی را برای مدیران برجسته وزارت نیرو انتخاب کردیم، گفت: در خراسان جنوبی مدیران شایسته‌ای در شرکت‌های وابسته به وزارت نیرو وجود دارد.

وزیر نیرو اظهار کرد: طرح‌هایی که امروز در خراسان‌جنوبی افتتاح می‌شود نقش مهمی در توسعه استان دارد.

اردکانیان با اشاره به تصویب سند سازگاری با کم آبی خراسان‌جنوبی بیان کرد: این سند یک نقش راه برای سال‌های آینده در استان است.

وی با تأکید بر اینکه سیستم اداری ما از دو مشکل مزمن سیستم شدیداً متمرکز و سیستم بخشی شده رنج می‌برد، گفت: این دو مشکل سرعت بخشی به پروژه‌ها را کند می‌کند.

بهره‌مندی ۷۶ درصد جمعیت روستایی کشور از آب آشامیدنی سالم

وزیر نیرو توسعه خراسان جنوبی به عنوان یک استان مرزی باید به مرحله مهمتری برسد، اظهار کرد: در مناطق مرزی به عنوان ویترین کشور اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.

اردکانیان گفت: امسال تاکنون ۳۰۵ میلی متر بارندگی داشته‌ایم که نسبت به بلندمدت ۳۰ درصد در کشور و در استان ۴۷ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه برای پایداری منابع آبی استان طرح‌هایی چون انتقال آب از دریای عمان وجود دارد، افزود: امیدواریم این طرح در مرحله اجرا قرار گیرد.

وزیر نیرو گفت: عملیات حل مشکل فاضلاب قاین در حال اجرا است که نصب انشعابات تا ابتدای تابستان انجام و مراحل تصفیه خانه نیز تا سه ماه آینده به سر انجام می‌رسد.

اردکان اظهار کرد: مطالعات انتقال آب از دشت آهنگران به قاین نیز انجام شده است.

وی با بیان اینکه مجتمع‌های آب‌رسانی استان صد درصد تخصیص آن داده شده و برای آن ۲۵۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است، افزود: تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار خراسان‌جنوبی طی دو سال آینده آبرسانی می‌شود.

وزیر نیرو گفت: ۷۶ درصد جمعیت روستایی کشور از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار برخوردار هستند

اردکانیان با اشاره به افتتاح سد سیاهو اظهار کرد: تا پایان دولت تعداد سدهای مخزنی کشور به ۵۲ مورد می‌رسد و ۳۳۰ هزار هکتار شبکه آبکشی و زهکشی مدرن تجهیز می‌شود.

وی یادآور شد: تاکنون در این دولت هشت میلیون نفر از آب آشامیدنی سالم و پایدار بهره مند شدند که تا پایان دولت به ۱۰ میلیون می‌رسد.

کد خبر 4937314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =