۱۸ هزار سرپرست خانوار زیرپوشش صندوق بیمه روستاییان و عشایر بوشهر

بوشهر- مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان بوشهر گفت: ۱۸ هزار سرپرست خانوار زیرپوشش صندوق بیمه روستاییان و عشایر استان بوشهر قرار دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، کیانوش کازرونی ظهر دوشنبه در نشست با اصحاب رسانه استان در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان بوشهر اظهار داشت: پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان بوشهر تا پایان سال ۹۹ به ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.

وی تصریح کرد: ۴۲۱ خانوار از اعضای صندوق از مستمری فوت، از کارافتادگی و بازنشستگی صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان بوشهر استفاده می‌کنند.

کازرونی با گرامیداشت سالروز تأسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اظهار داشت: بیمه روستاییان و عشایر به‌نوعی بیمه اجتماعی را به همه آحاد جامعه ارائه و همه مشاغل بخش کشاورزی و روستایی را تحت پوشش قرار می‌دهد و سه خدمت عمده شامل از کارافتادگی، فوت و بازنشستگی را ارائه می‌دهد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان بوشهر گفت: ۱۳۵ خانوار از مزایای ازکارفتادگی، ۲۳۵ خانوار از مستمری فوت و ۵۱ خانوار نیز از بازنشستگی پیش از موعد صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در استان بوشهر استفاده می‌کنند.

۳۰ درصد جمعیت هدف استان بوشهر تحت پوشش

وی بابیان اینکه اکنون ۳۰ درصد جمعیت هدف استان بوشهر تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قرار دارند بیان کرد: شهرستان دشتستان با ۱۲ هزار خانوار تحت پوشش بیش‌ترین میزان از بیمه‌شدگان ما را دارا است.

کازرونی افزود: دو هزار و ۸۰۵ خانوار از طرف کمیته امداد قبلاً تحت پوشش بیمه ما بودند که حدود دو هزار نفر از تحت نظر ما خارج شدند و همچنین هزار و ۳۰۰ خانوار از طرف بهزیستی تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان بوشهر هستند.

وی با تأکید بر استفاده مردم از خدمات صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری مبنای پرداخت این حق بیمه را ۱۵ درصد دانست و تصریح کرد: بیمه‌شده سالانه با ۵ درصد پرداخت حق بیمه می‌تواند سالانه از خدمات بیمه اجتماعی صندوق بهره‌مند شود و این در حالی است که ۱۰ درصد حق بیمه، دولت به عنوان کارفرما پرداخت می‌کند.

فعالیت ۲۴ کارگزار صندوق بیمه روستایی و عشایری

کازرونی از فعالیت ۲۴ کارگزار صندوق بیمه روستایی و عشایری خبر داد و بیان کرد: موفقیت‌های این صندوق مدیون تلاش کارگزاران و شامل دفاتر پیشخوان دولت است که فراگیری بیمه اجتماعی روستاییان، خدمات ویژه‌ای جامعه عشایری، روستایی، تولیدکنندگان و حتی رانندگان حمل‌ونقل برون‌شهری ارائه می‌کند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان بوشهر با تأکید بر همکاری بیشتر دهیاران در معرفی خدمات صندوق تصریح کرد: همگانی شدن بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر خدمت بزرگی به جامعه هدف است و این صندوق فعالیت خوبی در جذب مستمری‌بگیران داشته است.

وی از بازنشستگی نخستین گروه از اعضا با ۱۵ سال سابقه با لحاظ ۲۰ روز حقوق خبر داد و افزود: پس از ۱۵ سال از تأسیس صندوق، نخستین گروه از اعضای صندوق با ۱۵ سال سابقه به بازنشستگی پیش از موعد با لحاظ ۲۰ روز حقوق می‌رسند.

ارائه تسهیلات به روستاییان و عشایر

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان بوشهر رفاه، آرامش و آسایش اقشار روستایی و عشایری و جلوگیری از مهاجرت به شهرها و رعایت عدالت اجتماعی را از اهداف تأسیس این صندوق بیمه‌ای دانست و گفت: نبود اطلاع و آگاهی جامعه هدف از خدمات قابل‌ارائه در این صندوق و اختیاری بودن عضویت در صندوق با توجه به اینکه میزان حق بیمه دریافتی از مردم کمتر از سایر بیمه‌هاست از مهم‌ترین مشکلات برای جذب بیمه‌شده جدید است.

کازرونی از ارائه تسهیلات به روستاییان و عشایر آسیب‌دیده از کرونا خبر داد و گفت: کمپین روستای بدون کرونا راه‌اندازی شده و در نخستین روزهای شیوع ویروس، فرایندهای بیمه‌ای را تا حد امکان از حضوری به الکترونیک تغییریافته و اکنون دریافت شناسه و پرداخت حق بیمه به صورت اینترنتی امکان‌پذیر است و بیمه‌شدگان نیازی به مراجعه حضوری ندارند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان بوشهر خاطرنشان کرد: از ۴۲۱ خانوار از اعضای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان بوشهر ۱۰۲ خانوار در زمان شیوع ویروس کرونا درخواست وام ۳۰ میلیون ریال دادند که به آن‌ها پرداخت‌شده است.

کد خبر 4939519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =