تلاش در عرصه فرهنگ و هنر نوعی از خودگذشتگی و ایثار است

همدان - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان آموزش و تربیت نیروی انسانی را زیربنای اصلی توسعه جوامع دانست و گفت: تلاش در عرصه فرهنگ و هنر به نوعی از خودگذشتگی و ایثار است.

به گزارش خبرنگار مهر، احمدرضا احسانی صبح سه شنبه در نشست مدیران آموزشگاه‌های آزاد هنری استان همدان در رشته‌های تجسمی، خوشنویسی، گریم و نمایش اظهار کرد: اینکه ساز و کار آموزش به چه شکلی تعریف شود که به هدف نهایی دست پیدا کنیم، نکته بسیار حائز اهمیتی است.

احسانی با بیان اینکه تلاش در عرصه فرهنگ و هنر به نوعی از خودگذشتگی و ایثار است؛ افزود: فعالان این عرصه با عشق و علاقه در این حوزه فعالیت می‌کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تاکید بر اینکه با شرایط ویژه پیش آمده در پی شیوع بیماری کرونا، به دنبال حمایت از بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری هستیم، عنوان کرد: تمام تلاش ما این است بخشی از آسیب‌هایی که به مجموعه‌های فرهنگی و هنری وارد شده، جبران کنیم.

یک جریان سازی صحیح و تأثیرگذار، نیازمند برنامه‌ریزی، تعیین اهداف، هم افزایی و هم اندیشی است

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز در این نشست با بیان اینکه آموزشگاه‌های هنری در جریان سازی فرهنگی مؤثر هستند، اظهار کرد: یک جریان سازی صحیح و تأثیرگذار، نیازمند برنامه‌ریزی، تعیین اهداف، هم افزایی و هم اندیشی است.

سیدمحمدرضا جوادی با تاکید بر اینکه ۳۸ آموزشگاه تجسمی، دو آموزشگاه گریم، یک آموزشگاه بازیگری و هفت آموزشگاه خوشنویسی در استان همدان فعال است، اظهار کرد: در همه شهرستان‌های استان مجتمع فرهنگی هنری و گالری‌های هنری وجود داشته و ظرفیت لازم برای برگزاری نمایشگاه و ارائه دستاوردهای هنری فراهم است.

جوادی با بیان اینکه به زودی فضای موزه هنرهای معاصر هم به این ظرفیت‌ها اضافه می‌شود، اضافه کرد: هنرمندان و هنرجویان استان می‌توانند از این فضا برگزاری نمایشگاه‌های مختلف فرهنگی و هنری استفاده کنند.

لزوم ایجاد مرکز مهارت آموزی کار و دانش در استان همدان

رئیس اداره امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان هم در این جلسه با بیان اینکه متأسفانه بین آموزشگاه‌های آزاد هنری مرکز مهارت آموزی کار و دانش در استان همدان نداریم؛ اظهار کرد: آموزشگاه‌های آزاد هنری که یکسال سابقه فعالیت داشته و سابقه آن به تأیید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برسد؛ می‌تواند به مرکز مهارت آموزی تبدیل شود.

معصومه حدادی با بیان اینکه برخی رشته‌ها در استان آموزشگاه تخصصی ندارند؛ گفت: رشته‌هایی مانند کاریکاتور، حجم سازی و گرافیک آموزشگاه اختصاصی ندارند؛ در حالی که متقاضیان واجد شرایط می‌توانند برای تأسیس آموزشگاه اقدام کنند.

کد خبر 4939937

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =