افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی همچنان در بلاتکلیفی

بازنشستگان تأمین اجتماعی همچنان منتظر افزایش حقوق سال ۹۹ هستند، این در حالی است که شرایط بازنشستگان کشوری، در همان روزهای نخست سال جدید، تعیین تکلیف شد.

خبرگزاری مهر؛ گروه جامعه: موضوع افزایش حقوق و مستمری دوران بازنشستگی، یکی از دغدغه‌های اصلی قشر سپید موی جامعه است. مردان و زنانی که روزهای گرم و سرد زیادی را با هزاران مشکل و استرس دوران کاری پشت سر گذاشته و حالا انتظار دارند، روزهای آرام و بی دغدغه‌ای داشته باشند.

در حال حاضر بیشترین قشر مستمری بگیر و بازنشسته در کشور تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند. این افراد با خانواده خود، بیش از ۷ میلیون نفر را تشکیل می‌دهند که در شرایط سخت اقتصادی، با انواع مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند و تنها چشم داشت آنها به مستمری ماهانه است. در همین حال، با آغاز سال جدید، منتظر افزایش حقوق و مستمری دوران بازنشستگی هستند، اما با گذشت سه ماه از سال ۹۹، هنوز این انتظار محقق نشده است.

بیش از ۳.۵ میلیون بازنشسته تأمین اجتماعی به همراه خانواده تحت پوشش، حالا و پس از دوران کرونا، دشواری‌ها و دغدغه‌های معیشتی زیادی دارند که تنها انتظار آنها، افزایش چند درصدی مستمری است که شاید به زخم زندگی بزنند. اما، اینکه چرا سازمان تأمین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، هنوز برای این قشر از جامعه تصمیم نگرفته‌اند، سوالی است که بی پاسخ مانده است.

بی‌توجهی دولت به بازنشستگان تأمین اجتماعی

این در حالی است که افزایش حقوق بازنشستگان کشوری از همان ابتدای سال اعمال شد اما بازنشستگان تأمین اجتماعی همچنان مورد بی توجهی قرار گرفته‌اند و گویا وضعیت زندگی و معیشت آنها برای دولت مهم است.

در حالی که بازنشستگان تأمین اجتماعی بر این باور هستند که نباید هیچ تفاوت و تبعیضی میان قشر بازنشسته وجود داشته باشد چرا که آنها هم همانند سایر بازنشستگان صندوقهای دیگر بیش از ۳۰ سال برای تولید و پیشرفت کشور زحمت کشیده‌اند و هم اکنون که نیاز به زندگی راحت و آرامش خیال دارند نباید بی بهره باشند.

موضوع مهم دیگری که وجود دارد این است که سازمان تأمین اجتماعی بعد از گذشت سه ماه از سال هنوز به طور دقیق میزان افزایش مستمری که به هیأت دولت پیشنهاد داده است را اعلام نکرده و این خود جای سوال دارد.

۷۰ درصد بازنشستگان تأمین اجتماعی حداقل بگیرند

متأسفانه افزایش نرخ تورم و هزینه‌های زندگی باعث شده هر روز آمار حداقل بگیران سازمان تأمین اجتماعی افزایش پیدا کند به طوری که هم اکنون بیش از ۷۰ درصد آنها به عنوان حداقل بگیر هستند.

مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی چندی پیش عنوان کرده بود که افزایش مستمری بازنشستگان بعد از تصویب دولت، در خرداد ماه پرداخت می‌شود در حالی که چیزی در مورد درصد افزایش نگفته بود و همین موضوع نگرانی بازنشستگان و خانواده‌های آنها را دنبال داشته است.

علی رغم اعلام افزایش حقوق‌ها در خرداد ماه اما برخی از کارشناسان و مدیران سازمان تأمین اجتماعی واریز افزایش‌ها را طی روزهای آینده عملی نمی‌دانند چرا که هنوز تکلیف درصد و میزان افزایش مستمری‌های امسال مشخص نشده است و دولت پیشنهاد ارائه شده از سوی تأمین اجتماعی را تصویب نکرده است به همین دلیل پرداخت آن با حقوق خرداد بازنشستگان بعید است.

از سوی دیگر فعالان حوزه بازنشستگی افزایش حقوقی که از سوی سالاری پیشنهاد شده را نپذیرفته و خواستار افزایش مجدد آن و بازنگری در آن شده و اعلام کرده‌اند که در جلسه امروز شورای عالی کار که با توجه به اعتراض کارگران و بازنشستگان برگزار می‌شود احتمال افزایش میزان عنوان شده وجود دارد.

بازنشستگان افزایش ۲۱ درصدی حقوق را قبول ندارند

رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تأمین اجتماعی با انتقاد از پیشنهاد افزایش ۲۱ درصدی حقوق مستمری بگیران تأمین اجتماعی به خبرنگار مهر گفت: افزایش حقوق ۲۱ درصدی بازنشستگان تأمین اجتماعی به هیچ وجه با شرایط اقتصادی موجود تناسبی ندارد و مورد پذیرش بازنشستگان نیست. افزایش حقوق ۲۱ درصدی بازنشستگان تأمین اجتماعی به هیچ وجه با شرایط اقتصادی موجود تناسبی ندارد و مورد پذیرش بازنشستگان نیست

علی اصغر بیات افزود: متأسفانه مسئولان در تعیین میزان افزایش حقوق کارگران و مستمری بگیران تأمین اجتماعی سال ۹۹ کارنامه خوبی از خود به جای نگذاشتند و شاهد اهمال، کم کاری و تزریق بی اعتمادی، تبعیض و ناعدالتی و نا امیدی در میان بخش عمده‌ای از زحمتکش‌ترین و مظلوم‌ترین آحاد جمعیت کشور هستیم. آن هم قشری که دین خود را به بهترین نحو به کشور و نظام ادا کرد.

چطور می‌شود اثرات گرانی و تورم و بالا رفتن هزینه‌های زندگی برای بازنشستگان و مستمری بگیران چند صندوق بازنشستگی متفاوت باشد مستمری بگیران خوش نشین برخی صندوق‌ها علیرغم آنکه از جمعیتی بسیار کمتر از کارگران مستمری بگیر تأمین اجتماعی برخوردارند، از حمایت تمام قد مسئولان در مجلس و دولت بهره‌مندند و کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تأمین اجتماعی سالهاست دلخوش به وعده‌های رنگارنگی هستند که اگر محقق شوند، تغییر ناچیزی در معیشتشان رخ خواهد داد.

ماده ۴۱ و ۱۱۱ راهگشای تصمیمات افزایش حقوق

وی افزود: در تعیین میزان افزایش حقوق کارگران سال ۹۹ شاهد اتفاقات عجیب و غریبی بوده‌ایم که تاکنون سابقه نداشته است. چند سالی است که بی توجهی و نقض آشکار قوانین، بیشترین صدمه را به قشر بی پناه و ضعیف کارگران و مستمری بگیران تأمین اجتماعی وارد کرده است. مواد قانونی ۴۱ و ۱۱۱ به خوبی گویا و راهگشای تصمیمات مربوط به این اقشار است. اما به نظر می‌رسد تفسیر به رأی قوانین رویه دائمی برخی مسئولان شده و علیرغم مشاهده فشارهای کمرشکن اقتصادی و کوچک شدن سفره بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی، سیاسی کاری، بی توجهی به درخواست‌ها و امید به مشمول گذر زمان شدن را راه چاره یافته‌اند.

سبد معیشت و نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی ۲ مؤلفه مهم و تأثیر گذار برای تعیین افزایش حقوق سالیانه کارگران است. حتی اگر تورم ۴۱ درصدی بانک مرکزی را هم در نظر بگیریم، افزایش ۲۱ درصدی حقوق چه تناسبی با واقعیات اقتصادی و شرایط تورمی دارد؟ نمایندگان کارگران در شورای عالی کار مصوبه افزایش حقوق را تأیید و امضا نکرده‌اند و موضوع به مراجع و قوه قضائیه نیز ارجاع شده و حتی رهبر معظم انقلاب نیز بر ضرورت توجه بیشتر به اقشار آسیب پذیر و کارگران و بازنشستگان تاکید کرده‌اند. فرمایش ایشان فصل‌الخطاب است. این تعلل در بازنگری برای چیست؟

تصمیم‌گیری مجدد افزایش حقوق‌ها در جلسه امروز شورای عالی کار

علی دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی استان تهران نیز در خصوص تأخیر در پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به خبرنگار مهر گفت: در جلسه امروز شورای عالی کار قرار است مجدداً میزان افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان مورد بررسی قرار گیرد و اگر نسبت به قبل درصد افزایش بیشتر شود هم برای کارگران و هم بازنشستگان حداقل بگیر و سایر سطوح تعیین تکلیف می‌شود.

وی افزود: البته بازنشستگان سایر سطوح باید بعد از تعیین افزایش‌ها، مبلغ آن به تأیید نهایی دولت برسد.

دهقان کیا با اشاره به اینکه اگر طی امروز و فردا میزان افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان مشخص شود احتمالاً تا پایان خرداد پرداخت آن آغاز می‌شود اما در غیر این صورت به ماه بعد موکول خواهد شد.

به گفته رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران البته شاید تأمین اجتماعی آمادگی داشته باشد به محض اعلام دولت بتواند بعد از پرداخت مستمری‌ها نیز افزایش‌ها را به حساب بازنشستگان واریز کند.

وی در خصوص پیشنهاد برای افزایش حقوق بازنشستگان گفت: پیشنهاد ما اجرای ماده ۴۱ قانون کار است و این‌گونه هیچ نگرانی برای فردی ایجاد نمی‌شود. چنانچه به قانون احترام بگذاریم، مشکلی ایجاد نمی‌شود و اگر در گذشته شکایتی شده، به خاطر عدم اجرای قانون بوده است. با برگزاری مجدد شورای عالی کار و با ورود مقام معظم رهبری، دیوان عدالت، وزیر تعاون، نمایندگان مجلس و غیره به مقوله افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی، امیدواریم امروز ماده ۴۱ قانون مبنای تعیین افزایش حقوق قرار گیرد.

تورم ۴۱ درصدی مبنای افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان باشد

دهقان کیا تأکید کرد: براساس ماده ۴۱ قانون کار، تورمی که از سوی بانک مرکزی اعلام شده (۴۱.۲ درصد) باید مبنای افزایش حقوق امسال قرار گیرد و همچنین سبد هزینه خانوار نیز در این ماده مطرح شده است که سبد هزینه خانوار نسبت به سال گذشته یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان تفاوت دارد. براساس ماده ۴۱ قانون کار، تورمی که از سوی بانک مرکزی اعلام شده (۴۱.۲ درصد) باید مبنای افزایش حقوق امسال قرار گیرد و همچنین سبد هزینه خانوار نیز در این ماده مطرح شده است که تفاوت سبد هزینه خانوار نسبت به سال گذشته یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان است

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران با اشاره به اینکه در جلسه‌ای که در پایان اسفندماه داشتیم هر سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت این هزینه خانوار را قبول کردند که سال گذشته ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود و امسال باید یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان افزایش پیدا کند.

وی افزود: ما معتقدیم یا باید ۴۱ درصد تورم مبنای افزایش باشد و یا سبد هزینه خانوار که یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان به پایه حقوق اضافه شود در غیر این صورت مخالف افزایش جز این دو مورد هستیم.

به گفته دهقانی کیا، اگر قانون مبنای افزایش حقوق باشد نارضایتی‌ها کمتر است و اگر سلیقه‌ای عمل شود مشکلات زیادی ایجاد خواهد شد که به این راحتی نیز جمع نمی‌شود و اعتقادمان بر این است که آنچه مجلس تصویب کرده مبنی بر اینکه حداقل حقوق باید دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد برای بازنشستگان نیز اعمال شود و در کنار آن خواستار بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز هستیم.

به گفته وی در جلسه قبل از عید تفاهم نامه‌ای امضا کردیم و قرار شد اگر ماده ۴۱ اجرایی نشود، نمایندگان کارگری آن را امضا نکنند.

رئیس کانون بازنشستگان استان تهران در خصوص افزایش لجام گسیخته تورم نیز اظهار داشت: اگر قرار باشد تورم با همین سرعت افزایش پیدا کند در سال جاری بیش از ۴۱ درصد تورم خواهیم داشت چرا که امسال قیمت‌ها سر جای خودشان نیست که این برای قشر بازنشسته که حقوق کمی نیز دریافت می‌کند، نگران کننده است و قدرت خرید بسیاری از بازنشستگان کاهش پیدا کرده است.

وضعیت زندگی بازنشستگان هر روز بدتر از روز قبل

وی افزود: اگر دولت نتواند تورم بی پایه و اساس را کنترل کند، وضعیت زندگی و معیشتی بازنشستگان تأمین اجتماعی هر روز بدتر از روز قبل خواهد شد.

دهقانی کیا در خصوص تعیین تکلیف افزایش حقوق سایر سطوح مزدی بازنشستگان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: در نهایت جلسه امروز شورای عالی کار حقوق سایر سطوح مزدی را نیز تعیین خواهد کرد و میزان افزایش بستگی به مصوبه امروز شورای عالی کار دارد و ما مجدداً خواستار اجرای ماده ۴۱ قانون کار هستیم.

بازنشستگان تأمین اجتماعی توقع اجرای قانون را دارند و چیزی اضافه بر آن نمی‌خواهند اجرای ماده ۴۱ قانون کار افزایش حقوق براساس تورم اعلام شده بانک مرکزی و سبد هزینه خانوار، اگر این قانون اجرایی شود، در شرایط فعلی جامعه که شاهد تورم بیش از حد روزانه اجناس ضروری هستیم شاید بخشی از مشکلات بازنشستگان در تأمین هزینه‌ها و معیشت آنان حل شود.

تنها در این صورت است که دولت می‌تواند تا حدودی تبعیض به وجود آمده میان بازنشستگان تأمین اجتماعی و بازنشستگان صندوقهای دیگر را جبران کند و مرهمی باشد بر زخم‌های آنان.

کد خبر 4942120

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 3 + 0 =

  نظرات

  • IR ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   سپردیم به خدا این قوانین بی عدالت را
  • عباس IR ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   با پول کارگر هزینه های دولت و سرمربی تیم ملی فوتبال پرداخت می شود همچنین کمترین خدمات در اختیار تامین اجتماعی قرار می گیرد رئیس این سازمان از سوی دولت تعیین میشود جای برای حمایت از کارگر وجود ندارد
  • علی IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   بازنشسته تامین اجتماعی از نظر مستمری چنددر صد وابسته به بودجه دولت است به همان میزان هم میتواند در تصمیم گیری مداخله کند پس استقلال نسبی سازمان تامین اجتماعی کجا رفت
  • مستمری بگیر IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   خیلی برای دولت زشت وقبیح است که ما با فقر ونداری دست وپنجه نرم می کنیم وتا حالا فکری به حال این قشر ضعیف ودر حال غرق شدن نکردهاند .با چه زبانی باید گفت دیگه توان نون خالی خریدن هم‌ نداریم
  • ناشناس IR ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   میشه بگید کدوم قشری تو این مملکت مورد بی توجهی قرار نگرفته؟!!
  • مبینا IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   تورو خدا افزایش حقوق وارد کنید بخدا شرایط سخته
  • IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   الهی حق ما گرسنه ها از گلوتون بیرون بزنه خودتونو مسخره کردید این ماه اون ماه
  • Saeid IR ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   باز نشسته تامین اجتماعی لب دریا هم بره خشک میشه خدا هر چی ظالم هست از رو زمین ورداره
  • DE ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   واقعا که امیدوارم مسئولین تامین اجتماعی که بی توجهی به ما مستمری بگیران و بازنشستگان میکنند خدا جزاشونو به خودشونو خانوادشو بده....انشاالله
  • ايراني IR ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   تامين اجتماعي هميشه مظلوم واقع شده .
  • IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   استعفای دولت امروز ضروری است.مخصوصااخراج شریعتمداری از بدنه دولت بی تدبیر و ناامید کننده.
  • جلالی ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   دولت سرمایه وهستی ماروگرفته حالا باید گدایی کنیم والتماس که صدقه بده مگر بابازنشسته های دیگه فرقی داریم یاشاید دولت ازاونها میترسه
  • مستمری بگیر AE ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   چرا هی اخبار تکراری پخش میکنید.اگر اخبار جدید در این مورد دارید بزارید
  • LU ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   دولت باید بین بازنشته های تک نفره وبازنشسته هایی که داری فرزند هستند ،فرزندان انها ازدواج نکرده اند یا محصل هستند تفاوت قائل شود
  • علی حوری IR ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   باتوجه به اینکه گرانی روز افزون وهیچکس گرانی را نمتواند مهار کند دولت همکه سرمایه کارگران را تصاحب کرده و حاضر به استرداد نیست تکلیف کارگرانی که 30 سال وبیشتر حق بیمه پرداخت نموده اند چیست سریعا نسبت
  • بهزاددهنایی IR ۱۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   سلام. باتوجه به افزایش سرسام آور قیمت ها و گذشت 3ماه ازسال بدون تعیین افزایش حقوق مستمری بگیرهای تامین اجتماعی. چقدرخوب است که تصمیم گیرندگان این اوضاع هم حقوقشان به اندازه سال قبل باشد شاید که زودتر
  • IR ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   این دولت کلا علیه کرگران و مستمری بگیران شمشیر را رو بسته..اگه میتونست هر چی بازنشسته است رو تیر باران میکرد و خیالش راحت میشد.
  • IR ۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   چه نیکو و بجا است وزیر نانالایق کار و مدیر عامل بی عرضه تامین اجتماعی استعفا دهند یا اخراج شوند
  • IR ۱۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   سلام خانم قربانی صندوق های دیگه هیچ خبری نیست، دولت در عرض دو سه ماه حقوق معلمان شاغل را۳ تا ۴ میلیون اضافه کرده این جای بسی تاسف است که به بازنشستگان فرهنگی اهمیت نمی دهد.
  • IR ۲۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   که چی
  • سعید جوادی طارونی IR ۲۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   ما مستمری بگیران تامین اجتماعی از زحمات شما خیلی خجالت می‌کشیم لطفاً خودتان را زحمت ندهید
  • شهریار پوراحمدی IR ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   آقاهرسال بامبلغ ناچیزی که به حقوق اضافه شدسفره مستمری بگیرکوچکترشده تاجایی که امسال این سفره آنقدر کوچک است که باعث شرمندگی می‌باشد لذا بهتر است اصل سفره را تقدیم دولت کلید نماییم .علی برکت اللع
  • IR ۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   سلام حالتهای تناسلی به سيستم تنظيم گلوکز زرد .. این روانکاب پجوهش برای دکتور روان پجوهش در عمل .. ..........حق دارید از عقل پیروی کنید.. چرا اینجا تشنج ی میشید
  • حمید IR ۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   خجالت اینقدرداغ تازه نکنید
  • IR ۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   افزایش حقوق بعنی افزایش تورم.همونقدر کدارن بسشوته فکربحال کسی کنید اول وسط زندگیشه خرج بچه دارد بازنشس کبچهاش بزرگ شدن رفتن
  • الهه امینی IR ۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   سلام خسته نباشید تورو خدااا خواهش میکنیم ازتون حقوق ما رو افزایش دهید بازنشستگان تامین اجتماعی قشر مظلوم جامعه که ۳۰ سال از عمر خودشون رو گذاشتن حالا با این همه فشار گرونی و مریضی نزارید محتاج شیم
  • CA ۲۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   0 0
   خدا یک رحم به دل این دولت مردان به اندازه حق ما را به خودمان بدهند نه اینکه بردارند جای دیگه هزینه کنن۴
  • اسدی IR ۰۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   0 0
   شما تامین اجتماعی را با کمیته امداد اشتباه گرفتید !!! یعنی چی شکاف حقوقی درصورت افزایش 21 درصدی تمام سطوح زیاد میشود ؟کسی که حداقل بگیر بوده در طول خدمت از پرداخت مالیات معاف بوده وحداقل حق بیمه رو پر
  • LU ۰۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   0 0
   این وضع درمان سالمندان این وضع مراقبت و رسیدگی این وضع مشکلات جسمی و روحی و مالی و آرامش و امنیت و رفاه و عزت و احترام مملکت سالمند آزار و نابود کن !
  • یک کارگر IR ۰۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   0 0
   مرگ بر پیمانکاری و فساد و رانت و تبعیض و فقر
  • بازنشسته IR ۰۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   0 0
   ایا با این حقوق باید زندگی کنیم یا فقط زنده بمانیم کمی انصاف داشته باشید ما یک خانواده هستیم و اینبار باید افزایش درستی انجام شود
  • IR ۰۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   0 0
   متاسفم به فکر واندیشه مریض دولت نسبت به این موضوع چرا بعد از سه ماه افزایش حقوق در هالهای از ابهام بمونه اقای دولت شما میتونید با این حقوق با تورمبالای 41 درصدی روزتو بگذرونی ?
  • IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   0 0
   تورم ۴۱ در صدی و افزایش ۲۱ درصدی و مسئولان بی لیاقت و نبودن مقامی که رسیدگی کند.این ستم نیست
  • IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   0 0
   ای کاش حالا که دولت بودجه ندارد حقوق باز نشستگان و کارگران را با کارمندان همسان کند پس بهتر است با کاهش حقوق مدیران نجومی بگیر و کارمندان دولتی حقوق آنها را با کارگران همسان کند این بهتر نیست ؟
  • فاطمه RU ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   1 3
   نظرم این است کاسه صبر بازنشسته های تامین لبریز شده. به فریاد برسید. باغبان بهر ثمر درخت میکارد باز نشسته بهر پیری بیمه پرداخت میکند نه بهر خجالت و شرمساری از خانواده. فرق بازنشسته کشوری با ما چیست. چرا تبعیض
  • لیلا RU ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   4 2
   خدایی هم هست. چرا تبعیض بین تامین اجتماعی و کشوری؟ چرااتز صندوق کشوریها وام ۴ درصد نگرفتید موسپیدان تامین هم بیمه پرداخت کردند کو ثمرش؟ ثمرش شرم وخجالت از روی خانواده. آیا درک می کنید؟ ما بوقلمون نمیخوریم نان خالی میخوریم
  • مسمتری بگیر IR ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   5 5
   بخدا این عادلانه نیست حقوق مامستمری بگیران تامین اجتماعی رو هم همسان سازی کنید
  • بازنشسته - از مشهد IR ۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   0 0
   باسلام خدمت تمامی بازنشستگان و مسولین ، نمایندگان ، محترم . لطفا در رابطه با حقوق ومزایای بازنشستگان تامین اجتمایی تجدید نظر و پی گیری نمایید .. جزییات حقوق یک بازنشسته برای سال ( 1399 ) = 1- حق اولاد 15000 تومان 2- حق مسکن 30000 تومان 3- بن 60000 تومان 4- حق همسر 60000 تومان . لطفا این ارقام را با ارقام کارمندان و کارگران شاغل و نیز حقوق دریافتی بازنشستگان کشوری مقایسه نمایید واقعا این مبالغ بسیار ناچیز است (حق مسکن کارگر شاغل سیصد هزار تومان شده وحق مسکن کارگر بازنشسته سی هزار تومان است ، این تفاوت واقعا مایه تاسف است). امیدوارم خداوند متعال مسولین و نمایندگان محترم ودلسوز را وسیله پی گیری رفع مشکلات ، و افرایش حقوق بازنشستگان قرار دهد . خیلی ممنون
  • 3199830684 IR ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
   0 0
   باسلام . اگر صندوق تامین اجتماعی بیش ازیکی بود ، سپرده سی ساله کارگران را بهترازاین امانت داری کرده واینقدردرآمد داشتندکه دیگر نیازی به گدایی ازدولت نبود .
  • مصطفی IR ۰۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
   0 0
   خدا ازتون نگذره واقعا..!!
  • رسول IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
   0 0
   خداا لنت کنند کسانی را که با پول تامین اجتماعی همه کار کردنند و دم از حق ناس می زنند.
  • بازنشسته ی بینوا IR ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
   0 0
   سال 99 داره تموم میشه پس کی حقوق ما اضافه میشه
  • IR ۱۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
   0 0
   این همهطلم پایدار نخواهد ماند ای بیسوادان