اختصاص بخشی از ظرفیت جذب نیروهای جدید هلال احمر به جوانان

رئیس جمعیت هلال‌احمر بر ارتقای وضعیت جوانان تاکید کرد و گفت: بخشی از ظرفیت هزار نیروی در حال جذب در هلال احمر به جوانان اختصاص خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، کریم همتی، روز دوشنبه در جلسه ویدئو کنفرانس با دبیران کانون‌های جوانان، با تبریک دهه کرامت، افزود: انشاالله در بازه زمانی کوتاهی بتوانیم جمعیت را به جایگاهی که لایق آن است، برسانیم.

وی به برخی از دغدغه‌های دبیران کانون‌های جوانان هلال‌احمر اشاره کرد و گفت: انتظار دارم رئیس سازمان جوانان برنامه‌های اعلام شده را اجرایی کند. ارائه آمار واقعی و گزارش صحیح به مردم از وظایف مسئولان جمعیت هلال‌احمر است. در جمعیت هلال‌احمر، حدود ۶۰۰ هزار داوطلب پای کار داریم که می‌شود روی آنها حساب کرد. این‌ها گوهرهای باارزشی هستند که در کنار ما بی‌هیچ توقعی نقش‌آفرینی می‌کنند. باید آنها را ارتقا داده و حفظ و نگهداشت آنها را مدنظر داشته باشیم.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: در نظر داریم بخشی از اولین درآمد اختصاصی که وصول می‌شود را در اختیار رئیس سازمان جوانان قرار دهیم تا فعالیت‌های کانون‌های جوانان را حمایت کنند.

به عقیده‌ وی، در حوزه جوانان زحمات زیادی کشیده می‌شود، در حالی که بازخورد چندانی نداشته و این زحمات دیده نمی‌شود و افزود: نیاز است زحمات جوانان در سایت‌های محلی و استانی انعکاس یابد. ضمن اینکه این زحمات حتماً باید در صدا و سیمای محلی هم منعکس شود؛ چرا که این موضوع به ایجاد انگیزه کمک خواهد کرد.

همتی به وضعیت هلال‌احمر در گذشته اشاره کرد و گفت: در گذشته وضعیت جمعیت بهتر بود و تحریم‌های ظالمانه وجود نداشت، برای همین اردوهای مختلفی برگزار می‌شد. ما برای حفظ و نگهداشت جوانان باید اقدامات خوبی انجام دهیم. البته این موضوع الزاماً به این معنی نیست که تمام برنامه‌ها پر هزینه شود.

وی افزود: متاسفانه به بسیاری از اردوگاه‌ها و اماکن جمعیت هلال‌احمر در چند سال گذشته اعتباری تزریق نشده و برخی از این اماکن آسیب دیده‌اند. به تدریج خودمان یا در قالب پروژه‌های مشترک این اردوگاه‌ها را راه‌اندازی می‌کنیم.

رئیس جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد: در تولید برنامه‌های جوانان حتماً باید بافت فرهنگی و اجتماعی منطقه را لحاظ کنیم. برای این منظور سازمان جوانان و زیرمجموعه‌های استانی باید با نهاد ولی فقیه ارتباط نزدیکی بگیرند. طبیعتاً برنامه‌ای که در سیستان و بلوچستان اجرا می‌شود، با برنامه‌ای که در قم اجرا خواهد شد تفاوت دارد. با توجه به شرایط خاص و عرف هر منطقه اقدامات خوبی می‌توان انجام داد.

همتی به موضوع انتخاب مشاور جوان هم اشاره کرد و گفت: با همفکری رئیس سازمان جوانان، فردی را از میان جوانانی که با ما همکاری می‌کنند، به عنوان مشاور جوان انتخاب می‌کنیم.

وی تاکید کرد: سیاسی بازی در جمعیت هلال‌احمر جایی ندارد. نباید فردی تندرو را به عنوان مشاور جوان انتخاب کنیم. باید فردی که با عقلانیت عمل کرده، تعاملات خوبی داشته و می‌تواند حلقه واسط مناسبی برای مدیران باشد را برای این منظور انتخاب کنیم. ایمان دارم این افراد خیلی می‌توانند به ما کمک کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین افزود: سازمان جوانان ورودی جذب نیروهای ماست. اما باید چه کار کنیم تا هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی این نیروها را ارتقا دهیم؟ معتقدم در این زمینه به تجربه دکتر گل‌فشان نیاز داریم.

همتی با اشاره به صحبت‌های یکی از دبیران کانون‌ها که گفته بود باید از دبیران کانون‌ها پرسیده شود اگر به جای رئیس جمعیت هلال‌احمر بودند، چه کار می‌کردند؛ گفت: پیشنهاد بسیار خوبی است و ما منتظر پیشنهادات دوستان هستیم. همیشه الزاماً تنها بحث کمبود اعتبارات نیست، در همین شرایط هم می‌توان کارهای خوبی انجام داد.

وی ادامه داد: مسابقات سالانه و آمادگی جسمانی هم برگزار خواهد شد و از دکتر گل فشان می‌خواهیم در مورد آن برنامه‌ریزی کنند. از همه برنامه‌هایی که در راستای اهداف جمعیت هلال‌احمر باشد استقبال می‌کنیم.

همتی از خانه‌های هلال یاد کرد و گفت: طرح اصلی من این است کار ماندگاری انجام دهیم و آن هم دایر کردن خانه‌های هلال است. موضوعی که اساس‌نامه آن از سال ۹۴ نوشته شده بود، اما بنا به دلایلی جنبه اجرایی پیدا نکرد. امروز به ۳۰ هزار خانه هلال نیاز داریم. به همین دلیل همکاری را به عنوان رابط هماهنگی خانه‌های هلال در کل کشور انتخاب کرده‌ایم. نیاز است که در خانه‌های هلال آموزش همگانی ارائه شود. طبیعتاً مردم بومی در مناطق شهری و روستایی اولین کسانی هستند که در مناطق آسیب‌دیده حضور خواهند داشت.

وی افزود: بخش زیادی از جوانان و داوطلبان در کنار ما می‌توانند خانه‌های هلال را اداره کنند. این کار ماندگاری برای نظام خواهد بود. طبیعتاً اگر به خوبی انجام شود، کسانی که بعد از ما می‌آیند هم در تداوم و تقویت این پروژه عظیم ملی گام برمی‌دارند.

همتی هدیه‌ای هم برای جوانان جمعیت داشت و ادامه داد: جذب نزدیک به هزار نفر نیرو در دستور کار جمعیت است. بخشی از این تعداد را به جوانان عزیز اختصاص داده و مشغول پیگیری کارهای اداری آن هستیم. بدین وسیله می‌توانیم بخشی از زحمات آنها را جبران کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر خطاب به مدیران عامل استان‌ها، گفت: مدیران عامل استان‌ها باید تلاش کنند تا از ظرفیت عظیم جوانان استفاده کنند؛ موضوعی که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری و رئیس محترم جمهور هم بوده است. تا جایی که می‌شود در برنامه‌های مرتبط و در شورای معاونین باید از جوانان دعوت شده و دیدگاه‌های آنان شنیده شود. همچنین می‌توان به صورت دوره‌ای با جوانان، داوطلبان و امدادگران جلساتی برگزار کرد؛ جلساتی که بسیار کمک کننده خواهد بود.

وی به تفاهم‌نامه با وزارت آموزش و پرورش هم اشاره کرد و افزود: این تفاهم نامه با وزیر آموزش و پرورش در حال امضا شدن است. امیدوارم دغدغه‌هایی که بعضی از دوستان در مورد رده‌های سنی داشتند از این طریق حل شود.

کد خبر 4955735

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha