«تاجگردون» به هیچ حرفی پایبند نیست/ اسناد ما بررسی نشد

نماینده مردم قم در مجلس درباره بررسی اعتبار نامه «تاجگردون»، گفت: متاسفانه در شعبه ۱۲ بررسی اعتبارنامه نمایندگان و همچنین کمیسیون تحقیق اسناد ما بررسی نشد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی نماینده مردم قم و عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی امروز در نشست خبری نمایندگان معترض به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون با عنوان «چرا بررسی اعتبارنامه نمایندگان مهم است؟»، گفت: ۹ نفر از نمایندگان مجلس نسبت به اعتبارنامه «تاجگردون» منتخب گچساران اعتراض گذاشتند و ما به عنوان وظیفه انقلابی و شرعی خود این موضوع را مورد بررسی قرار دادیم.

وی افزود: یکی ازویژگی های تاجگردون این است که به هیچ حرفی پایبند نیست و مکرراً و ده‌ها بار خلاف گویی شنیدیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: پرونده اعتبارنامه منتخب مردم گچساران در شعبه ۱۲ رسیدگی شد که این شعبه اعتبارنامه وی را به تأیید رساند و سپس موضوع در صحن علنی مجلس مطرح شد که با اخطار قانون اساسی که در صحن مجلس داده شد، موضوع به کمیسیون تحقیق ارجاع شد و در کمیسیون تحقیق هم اعتبارنامه وی تأیید شد و قرار شد گزارش کمیسیون تحقیق هفته آینده در صحن مجلس اعلام شود.

زاکانی تصریح کرد: تأکید ما در این مسیر، رعایت قانون و توجه به وصیت نامه امام (ره) و تأکیدات مقام معظم رهبری و شفاف سازی بوده است.

وی ادامه داد: ما در این مسیر سعی کردیم هر حرفی که می زنیم با ارائه سند باشد اما در شعبه ۱۲ بررسی اعتبارنامه نمایندگان و همچنین کمیسیون تحقیق به هیچ وجه به اسناد ما ورود نکردند و اشکال بزرگی است چرا که ما ساعت‌ها وقت گذاشتیم اما برخی از دوستان به مسئولیت خود به خوبی عمل نکردند.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هفته قبل جمعی از معترضان به اعتبارنامه تاجگردون، حضور آیت الله جنتی رفتند که در آنجا آیت الله جنتی تأکید کرد مجلس مبتنی بر اسناد باید به وظایف خود عمل کند اما متأسفانه می‌بینیم که در شعبه ۱۲ و کمیسیون تحقیق مجلس به هیچ وجه اسناد ما بررسی نشد.

زاکانی گفت: تاجگردون ده‌ها بار خلاف گویی کرده و سعی می‌کند که با مظلوم نمایی با عواطف مردم بازی کند.

وی تأکید کرد: ما نسبت به همه نمایندگان احترام قائل هستیم و هیچکس در مجلس نماینده‌تر نیست اما نسبت به دروغ‌گویی، خلاف گویی و عدم شفافیت برخی از نمایندگان ناخشنود هستیم.

این نماینده مجلس افزود: در بررسی این پرونده تأکید ما بر این بود که به منطق توجه شود و اجازه ندهیم احساسات در بررسی اعتبارنامه منتخب مردم گچساران دخیل شود و مانند یک قاضی که نباید در قضاوت احساسات خود را دخیل کند، عمل کردیم.

زاکانی با اشاره به ادعای «تاجگردون» مبنی بر اینکه به مادر او توهین شده است، اظهار داشت: مادر تاجگردون، مادر شهید و برای ما عزیز است و به هیچ وجه به وی توهین نشده و او دروغ می‌گوید.

وی ادامه داد: یکی دیگر از ادعاهای دروغ منتخب مردم گچساران آن است که می‌گوید معترضان به اعتبارنامه وی گفته اند که تاجگردون با رژیم صهیونیستی ارتباط دارد که چنین ادعایی درست نیست.

نماینده مردم قم در مجلس بیان کرد: یکی دیگر از ادعاهای تاجگردون آن است که می‌گوید معترضان به اعتبارنامه وی، لر ستیز هستند که از باطن نادرست است و از دروغ بودن این حرف همین بس که بسیاری از کسانی که مخالف تاجگردون هستند، جز لرهای غیور هستند و حتی خواستار آن هستند که در مخالفت با تاجگردون در صحن علنی مجلس حرف بزنند.

زاکانی گفت: ما مطابق با قانون و مبتنی بر اسناد و مصالح انقلاب، اعتراض خود را دنبال می‌کنیم و مواردی که از سوی تاجگردون گفته می‌شود را نادرست می‌دانیم.

وی تأکید کرد: در بررسی پرونده اعتبارنامه تاجگردون سعی ما بر این بوده که چیزی نگوییم مگر آنکه سند آن را داشته باشیم و کاملاً با سند حرف زدیم و معتقدیم که فساد به عنوان مادر مشکلات است و باید با آن برخورد شود که این موضوع مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است.

وی با اشاره به عدم صداقت منتخب مردم گچساران گفت: خواهر تاجگردون نکته ای را منتسب به مقام معظم رهبری کرد و گفت که طبق گفته رهبری، غلامرضا تاجگردون نمونه بارز یک رزمنده و حامی محرومان است و نسبت کذبی بود که بعدها تکذیب شد و مشخص شد که جعلی بوده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت تاجگردون از فتنه و حضور در تحصن سال ۸۲ گفت: موضوع ما این مسائل نیست، بلکه موضوع ما دروغگویی تاجگردون است، چرا که گفته است در تحصن شرکت نداشته و در فتنه نبوده است.

زاکانی بیان کرد: ادعای تاجگردون این است که در تحصن عبور می کردم که در این حین از من عکس گرفته شد و این در حالی است که وزارت اطلاعات اعلام کرده که تاجگردون جزو سردمداران حضور در تحصن بوده است.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به سوءاستفاده تاجگردون از مدرک تحصیلی خود گفت: وی منکر سوءاستفاده از مدرک تحصیلی شده است و این در حالی است که به صورت مکرر خودش را دکتر معرفی کرده و هم در تبلیغات و هم در اسناد از عنوان دکترا استفاده کرده است.

وی گفت: تناقض در مدرک تحصیلی تاجگردون مشهود است به گونه ای که در اسناد یک بار گفته مدرک دکترای مدیریت و یک بار دیگر گفته است که مدرک دکترای اقتصاد دارد و این در حالی است که وی فوق لیسانس دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: دختر تاجگردون در خارج از کشور است و همچنین همسر دوم وی نیز در ترکیه است اما در ثبت نام انتخابات نام آنان را ذکر نکرده که خلاف قانون و نشان دهنده عدم صداقت او است.

وی ادامه داد: تاجگردون برای دختر خود رضایتنامه ای صادر کرده است که بتواند به سایر کشورها سفر کند و همسر دوم وی نیز در ترکیه مستقر است.

زاکانی یادآور شد: زمانی که بنده علیه مرتضوی مسائلی را مطرح کردم، وی تهمت هایی زد که ما این موضوع را دنبال کردیم و الان وضع مرتضوی کاملاً مشخص است و تاجگردون دروغ های بسیار زیادی گفته است.

وی با تأکید بر اینکه ما با مواضع سیاسی و فتنه گری تاجگردون کاری نداریم، گفت: این موضوع مربوط به مواضع ضدانقلابی افراد است که موضوع ما نیست و اگر برای ما مسائل سیاسی مهم بود، پس چرا درباره اعتبارنامه پزشکیان که بسیار سیاسی تر از تاجگردون است حرف نزدیم؟

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: تاجگردون اسم دختر خود را در شناسنامه اش وارد نکرده و به وی وکالت داده است که از ترکیه به هر جایی که می خواهد برود که خلاف صریح قانون است و همچنین ممکن است جنبه امنیتی داشته باشد که البته محل بحث ما نیست.

زاکانی با اشاره به سوءاستفاده تاجگردون از موقعیت شغلی خود گفت: تخلفات تاجگردون به عنوان رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس بسیار زیاد است و بالغ بر ۳۹,۳۰۲ میلیارد تومان برآورد شده و وی همه سرفصل های بودجه را تغییر داده است.

وی ادامه داد: تاجگردون و بستگان وی حداقل در ۸۴ شرکت فعالیت می کنند و عضو هیئت مدیره هستند و مافیایی بزرگی را در صندوق سرمایه گذاری امید و شبکه قیر، سیمان، بانک، سنگ آهن، بیمه و پتروشیمی گچساران به وجود آورده اند.

وی اظهار داشت: تاجگردون طی نامه‌ای درخواست داده که سینما پارس گچساران به یک نفر واگذار شود که در شعبه ۱۲ و در توضیح این مسئله گفت که شخص مذکور ۵۰ سینما دارد و چون در گچساران سینما نداشته است، وی را معرفی کرده است.

زاکانی بیان کرد: درخواست تاجگردون درباره فرد مذکور آن بود که تسهیلات ویژه و خاصی برای سرمایه‌گذاری در سینما به وی داده شود که با آن هم موافقت شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: فردی در مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد پرونده‌ای دارد که در دفاعیات خود گفته است که بنده پول را گرفتم و به تاجگردون دادم که وی به علت اتهاماتش، به زندان رفت و دوران حبس خود را گذراند و از زندان بیرون آمده اما سربه‌نیست شده است!

وی درباره زمین‌خواری تاجگردون و بستگانش گفت: تاجگردون ادعا می‌کند که پدرش، وی را در سن دوسالگی صاحب زمین کرده این در حالی است که پدر تاجگردون، مباشر خان شهرستانشان بوده است که در دهه ۴۰ صاحب ۴۰۰ هکتار زمین خان شد.

زاکانی ادامه داد: در ابتدای انقلاب ۳۵۰ هکتار از آن زمین مصادره و به مردم واگذار شد و رأی دادگاه این بود که صرفاً چهار هکتار زمین به خانواده وی باید داده شود اما تاجگردون در شعبه ۱۲ گفت که ما ۲۰۰ هکتار زمین داریم اما مطابق با اسناد، باید گفت که تاجگردون و قوم و خویش وی ۷۷۷ هکتار زمین را تصرف کردند.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: همه حرف‌های ما مبتنی بر سند است اما تاجگردون هیچ‌گونه حرفی مطابق با اسناد و مدارک مطرح نکرده است.

وی گفت: در خدمت یکی از معاونین ستاد کل نیروهای مسلح بودم که پیغام شخص سرلشکر باقری را به من داد که خود مجلس در موضوع اعتبارنامه تاجگردون تصمیم می‌گیرد و هیچ نیروی نظامی در این موضوع دخالت ندارد و شخص رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از خبری مبنی براینکه برخی نیروهای نظامی و امنیتی برای کسب رای برای اعتبارنامه تاجگردون تلاش می‌کنند، ناراحت است.

نماینده مردم قم در مجلس با تاکید براینکه در حال حاضر عمده افرادی که با آنها صحبت می‌کنیم معتقدند باید با فساد مبارزه کرد، افزود: البته نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم در مورد اعتبارنامه تاجگردون چه چیزی رخ می‌دهد.

زاکانی اظهار داشت: به یاد دارم وقتی با تاج زاده مناظره می کردم، وی دائماً به شورای نگهبان اعتراض می‌کرد و استدلال غلطی داشت. تاج زاده می گفت مثل افغانستان بشویم. من به وی پاسخ دادم، بیش از ۱۲۰ نفر در افغانستان رد شدند، تاج زاده از عراق نام برد و من گفتم آنجا که بیش از ۳۷۰ نفر رد شدند. در نهایت تاج زاده گفت «انتخابات آزاد می خواهیم.»

وی در ادامه این نشست خبری با بیان اینکه ما اعتقاد داریم که فرد نباید دچار فساد اقتصادی، سیاسی و اخلاقی باشد، اظهار داشت: تاجگردون قانون شکنی کرده و با شبکه سازی دچار فساد سیاسی و اقتصادی شده است و باید با وی برخورد شود و ما به دنبال آن هستیم. باید در گام دوم انقلاب اسلامی به دنبال سازوکاری باشیم که این موارد تکرار نشود.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تاکید کرد: ما در دیدار با آیت الله جنتی صحبت هایی داشتیم و اسناد خود را نشان دادیم. شورای نگهبان برخی از اسناد ما را ندارد. خود دبیر شورای نگهبان به ما گفت که روی اسناد تاکید کنیم به همین جهت ما اسناد خود را به صورت مدون ارائه می‌کنیم.

زاکانی ابراز امیدواری کرد، آنچه حق و مصلحت انقلاب و منفعت مردم است، در نهایت رخ دهد.

وی با تاکید بر اینکه نباید از حق مردم گچساران گذشت، گفت: «نیک بین» نماینده کمیته تحقیق دوبار به گچساران سفر و اسناد را پیگیری و تایید کرد، اما کمیسیون تحقیق هیچ توجهی به اسناد ما نداشت.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دلیل پیگیری اعتبار نامه تاجگردون سیاسی نیست، افزود: ما صحبت از شبکه گسترده فساد در چند استان کردیم و ناظر بر افراد و درباره برخی افراد نفوذی صحبت می کنیم.

زاکانی با بیان اینکه تاجگردون صداقت ندارد و اطلاعات اشتباه داده است، گفت: تاجگردون همسر دوم و دخترشان که در خاج زندگی می کنند را پنهان کرده و زمانی که ما این موضوع را در کمیسیون مطرح کردیم نتوانست صحبت کند، قرار بود که با من صحبت کند که صحبت نکرد، ما وظیفه داریم که نگذاریم افراد فاسد وارد مجلس شوند و تاجگردون باید ثابت کند که فاسد نیست.

وی درباره مسائل مطرح شده درباره دختر و اطرافیان خود او (زاکانی)، گفت: دختر من تحصیل کرده دانشگاه شریف است، بعد از تحصیل شرکتی تاسیس کرده و من هیچ اطلاعی از مکان شرکت آنها ندارم، اگر تخلفی هم صورت گرفته باشد قانون باید با فرد متخلف برخورد کند.

نماینده مردم قم در مجلس با تاکید بر اینکه مبارزه با فساد را ادامه می دهد، تاکید کرد: ما سراغ آقای دلخوش و تاج گردون رفتیم که اقای دلخوش بسیار خوب برخورد و همکاری کردند، البته مقابله ما با فساد ادامه دارد و ما سراغ حدود ۲۰ فرد بزرگ رفتیم که فریدون و جهانگیری و طبری نمونه های آن هستند و این روند ادامه خواهد داشت.

زاکانی با اشاره به تلاش برخی افراد برای جمع آوری رای برای تاج گردون، گفت: دخالت ها در روند برسی این اعتبار نامه زیاد شده و دولت و سایر دستگاه ها سعی بر دخالت دارند. اما دستگاه های نظارتی و اطلاعاتی درباره او نظر صریح دارند.

وی با رد مداخله دستگاه های امنیتی در روند بررسی این اعتبار نامه، اظهار داشت: برخی افراد و دستگاه ها سعی بر دخالت دارند اما طبق آیین نامه اعتبار نامه باید در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح و رای گیری شود و اکثر نمایندگان بر این موضوع نظر دارند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: قالیباف نیز تاکید بر اجرای قانون دراین زمینه دارد و طبق آیین نامه اعتبار نامه باید در صحن علنی مجلس مطرح و درباره آن تصمیم گیری شود.

کد خبر 4961940

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 7 + 6 =

  نظرات

  • aminhamidi99 IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
   0 0
   وای... مافیا خانوادگی و پتروشیمی و جعل هویت دکترا و زن و دختر فرنگ فرستاده و ضد انقلاب و از سردمداران فتنه 88 و.... چطور پس اصلا تایید صلاحیت شده، اینهمه موارد و اتهام داره و باز دادگاه تبرئه شده ؟