ماموریت رادیو معارف شبهه زدایی از اعتقادات است

معاون صدای رسانه ملی معتقد است ماموریت رادیو معارف شبهه زدایی از اعتقادات به همراه صیانت از اصل رسانه است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی رادیو، حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی به مناسبت بیست و دومین سالگرد افتتاح رادیو معارف در بین همکاران و مدیران این رسانه دینی جایگاه مهم رسانه را بازگو کرد.

شاه آبادی در این نشست ضمن تشکر از کسانی که برای برافراشته شدن پرچم دین و اندیشه نبوی و شریعت علوی تلاش می کنند، افزود: ما در دوران تاریخ شاهد جنگ حق و باطل بیشماری بوده ایم و آنچه کار ما را متمایز کرده تغییر رویه ای است که معمولاً در برهه های مختلف صورت می گیرد.

معاون صدای جمهوری اسلامی ایران همچنین بیان کرد: امروز رسانه محل جدی برای کارزار واقع شده است و تکلیف و مسئولیت ما بسیار سنگین است و جریان باطل از ظرفیت رسانه استفاده می کند و دشمنان اساساً پارادایم مدیریتی خود را در این عرصه بر روی عنصر رسانه سوار کرده اند.

وی همچنین به تلاش دشمنان به خصوص در دو دهه اخیر اشاره کرده و گفت بسیاری از تحولات در جهان ریشه در همین استفاده حداکثری دشمن از رسانه داشته است و هر چه بیشتر می رویم عرصه های این نبرد پیچیده تر، دقیقترو هجمه ها و ضربه ها کاری تر می شود؛ تا جایی که بسیاری از تحولات خود را در دنیا رقم می زنند و با استفاده از ظرفیت رسانه به اهداف خود می رسند و این ظرفیتی است که دشمن به وجود آورده و خود در آن نقش داشته است.

شاه آبادی در ادامه این نشست گفت: شما به عنوان کسانی که در این عرصه تلاش دارید می دانید خود صدا و سیما در یکی دو دهه اخیر کانون این هجمه واقع شده و این مجموعه (صدا و سیما) به عنوان نهاد تاثیرگذار جایی که پرچم در دست گرفته و از حریم ولایت و اندیشه دینی حمایت می کند با تمام وجود به مدلهای مختلف به آن حمله شده است.

وی عنوان کرد: دشمن در صورت اختلال در صدا و سیما دهها قدم به جلو برداشته و اگر این سیستم مختل شود دشمن کار خود را می کند که از جمله آنها می توان به فضای مجازی اشاره کرد که امروزه محل بسیاری از هجمه ها شده است.

شاه آبادی نقش رادیو معارف را در شبهه زدایی اعتقادی مهم دانست و گفت: یکی از مهمترین منفذها ایجاد شبهات اعتقادی و دینی است. این شبهات و تزلزلی که ایجاد می شود به یکباره همه این آورده ها و داشته های آن را مضمحل می کند. رادیو معارف یکی از وظایفش مبارزه با این شبهات است و در کنار آن ماموریت صیانت از اصل رسانه کمک به اعتقادات دینی مردم و خانواده ها است.

وی عنوان کرد: ما معتقدیم مخاطبان رادیو معارف آحاد مردم است نه قشر خاص همه همکاران بدانند که یک به یک این فعالیتها موجب راهبری افراد خواهد بود و کارآمدی آن را افزایش می دهد.

شاه ابادی اظهار کرد: همه برنامه های رسانه ملی باید معطوف به این عنصر باشد که ما در یک خلا برنامه تولید نمی کنیم در فضای خلائی نیستیم. گذشت زمانیکه ما شرایط بدون رقابت داشتیم امروز واقعاً داستان از رقابت گذشته و الان دشمن وجود دارد عرصه رقابت نیست عرصه جنگ است و همه اندیشه ها محل هجمه است و یک سبک زندگی دیگری برای کشور طراحی شده و هر لحظه خودش را به نحوی به همه نشان می دهد.

کد خبر 4962133

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =