درخواست تشکیل کمیته صنایع دستی زیرمجموعه کمیسیون فرهنگی مجلس

مدیرعامل مجمع هنرمندان صنایع دستی از درخواست تشکلهای مردم نهاد صنایع دستی برای تشکیل کمیته‌ای مرتبط با فعالیت‌های آنها زیرمجموعه کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد.

حسین بختیاری مدیرعامل مجمع ملی هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی به خبرنگار مهر گفت: هنرمندان صنایع دستی درخواست تشکیل کمیسیون میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری را به محمدباقر قالیباف رئیس جدید مجلس شورای اسلامی داده بودند. اما از آنجا که تشکیل این کمیسیون زمان بر است و باید فرایند ساختاری آن طی شود؛ نظر بر آن شد تا کمیته‌ای زیر مجموعه کمیسیون فرهنگی مجلس تشکیل شود. این موضوع مورد استقبال هنرمندان صنایع دستی و چند نفر از نمایندگان مجلس قرار گرفت.

وی افزود: اکنون پیرو این درخواست نامه‌ای نیز با امضای افراد مختلف از جمله هنرمندان خطاب به آقاتهرانی نماینده مردم و رئیس کمیسیون فرهنگی نوشته شد این یک درخواست عمومی است چون می‌دانیم که مجموعه صنایع دستی در ایران ظرفیت بالایی دارد و امیدواریم که کمیسیون فرهنگی نیز به آن پاسخ مثبت دهد.

وی افزود: ما به برخی قوانین حمایتی برای حمایت از صنایع دستی و پیگیری معوقات و مطالبات نیاز داریم یکی از آنها آئین نامه قانون حمایت از اساتید و هنرمندان صنایع دستی است که سه سال پیش ابلاغ شد ولی در این مدت هنوز آئین نامه اجرایی آن تدوین نشده و یا ما از آن بی خبر هستیم اما می‌دانیم که در تدوین آن هم از تشکل‌های صنایع دستی کمتر خواسته شده تا شرکت کنند.

در بخشی از نامه‌ای که با امضای هنرمندان و تشکل‌های صنایع دستی خطاب به آقاتهرانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس نوشته شده آمده است: به تشکیل کمیته حمایت از صنایع دستی زیرمجموعه کمیسیون فرهنگی مجلس نیاز است بنابراین با انجام این مهم قشر میلیونی حوزه صنایع دستی که جامعه‌ای پرتلاش کارآفرین و مولد و مصمم به تحقق اقتصاد مقاومتی خصوصاً در سال جهش تولید است، گام‌های مهمی برای خروج از وابستگی اقتصاد به نفت و شکوفایی تولید ملی برخواهد داشت و تدوین قوانین حمایتی در این راستا جایگاه صنایع دستی ایرانی را در حوزه داخلی و بین‌المللی تثبیت خواهد کرد. بنابراین ما امضاءکنندگان ذیل اعضای سازمان‌های مردم نهاد صنایع دستی مصرا خواستار تشکیل کمیته حمایت از صنایع دستی در کمیسیون فرهنگی مجلس هستیم.

کد خبر 4962142

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =