بازار کار انگلیس به میدان کشتاری واقعی تبدیل شده است

نظر سنجی جدید سازمان تولید کنندگان بریتانیا، «ساخت انگلیس»، نشان داد که تعداد شرکت‌هایی که قصد دارند در ۶ ماه آینده نیروهای مازاد خود را اخراج کنند به ۵۳ درصد رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، نظر سنجی جدید سازمان تولید کنندگان بریتانیا، «ساخت انگلیس»، نشان داد که تعداد شرکت‌هایی که قصد دارند در ۶ ماه آینده نیروهای مازاد خود را تحت تأثیر پاندمی کرونا اخراج کنند به ۵۳ درصد رسیده است.

این در حالی اتفاق می‌افتد که در نظرسنجی‌های ۸ هفته گذشته تعداد شرکت‌هایی که قصد داشتند در ۶ ماه آینده نیروهای مازاد خود را اخراج کنند با افزایش شدیدی روبرو شده بود و علی‌رغم بهبود تدریجی در فروش و سفارشات، از ۲۵ درصد به ۴۲ درصد رسیده بود.

طبق این گزارش از سال ۱۹۸۰ تاکنون چنین مقیاسی از اخراج نیروهای متخصص در بخش تولید دیده نشده بود و این وضعیت مشابه یک کشتارگاه واقعی است.

تقریباً یک سوم (۳۲.۳ درصد) از شرکت‌ها قصد دارند بین ۱۱ تا ۲۵ درصد از کارکنان خود را برکنار کنند. کمتر از ۸ درصد شرکت‌ها می‌خواهند بین یک چهارم تا نیمی از نیروی کار خود را مرخص کنند.

مدیر عامل سازمان «ساخت انگلیس»، استفان فیبسون، گفت: هیچ راهی برای پنهان کردن این واقعیت دردناک وجود ندارد. علاوه بر تأثیر نگران‌کننده‌ای که این وضعیت برای امرار معاش افراد در سراسر بریتانیا به وجود می‌آورد، صنعت نمی‌تواند از پس از دست دادن این مقدار مهارت با ارزش بر بیاید، مهارت‌هایی که برای بازسازی دوباره اقتصاد و سرمایه‌گذاری ما در صنایع آینده ضروری خواهد بود.

کد خبر 4979586

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =