میزبانی شایسته کنگان از شرکت‌ها/ به مسئولیت‌های اجتماعی عمل شود

بوشهر - فرماندار شهرستان کنگان خواستار توجه بیشتر صنایع پتروشیمی به این شهرستان شد و گفت: شرکت‌های مستقر در کنگان به خوبی به مسئولیت اجتماعی عمل نکرده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدعلی پاک‌نژاد عصر شنبه در دیدار با مدیرعامل پتروشیمی فجر جم اظهار داشت: تعاملاتی بین صنعت مسئولین شهرستانی وجود دارد که نیاز است این تعاملات تقویت شود و امیدواریم به شهرستان کنگان که میزبان صنعت هستند و انصافاً حق میزبانی را به خوبی ادا کرده‌اند انتظار می‌رود توجه بیشتری به این مناطق شود.

وی ادامه داد: با ورود صنایع به منطقه اتفاقاتی در این شهرستان‌های جنوبی استان رخ داد که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت و در توسعه و پیشرفت این شهرستان‌ها و همچنین استان تأثیر داشته است.

فرماندار شهرستان کنگان عنوان کرد: مردم از حضور شرکت‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله دریا، محیط زیست و همچنین اراضی خود متضرر شده که این موارد بیانگر ضرورت تعامل صنعت با منطقه پیرامونی را نشان می‌دهد.

پاک‌نژاد بیان کرد: وجود این مشکلات باعث شده تا جوانان منطقه به سوی اشتغال در صنعت تلاش کنند.

لزوم توجه به اشتغال نیروهای بومی

وی با اشاره به مشکلات موجود در حوزه کارگری شهرستان گفت: خوشبختانه خیلی از افراد شاغل در پتروشیمی‌های مستقر در منطقه افراد بومی هستند که تعداد آن‌ها باید بیشتر از این باشد و با توجه به حضور گسترده صنعت در این مناطق دیگر نباید شاهد مشکل بیکاری در این شهرستان باشیم.

فرماندار شهرستان کنگان گفت: مردم انتظار دارند که صنعت علاوه بر توجه به اشتغال نیروهای بومی، نسبت به رفع مشکلات آلایندگی که تنفس را بر آن‌ها سخت کرده است نیز توجه داشته باشد.

وی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، تولید و صادرات صنعت در این شرایط واقعاً کار ارزشمندی است.

فرماندار کنگان افزود: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید اتفاقات خوبی از جمله افتتاح بهره برداری از فازهای ۱۲،۱۹، ۲۴/۲۲ و حضور شرکت‌ها و پتروشیمی‌های جدید در منطقه و افزایش تولید را می‌توان نام برد. نقش تولیدات و صادرات پتروشیمی‌های کنگان در اقتصاد کشور بی بدیل است.

لزوم عمل به مسئولیت‌ها

وی ادامه داد: متأسفانه شرکت‌های مستقر در منطقه آنگونه که باید به مسئولیت‌های اجتماعی خود عمل کنند، عمل نکرده است و نگاه ما بر این است که شرکت‌ها نسبت به عمل کردن به مسولیت‌های اجتماعی خود اهتمام بیشتری داشته باشند.

پاک‌نژاد بیان داشت: تعامل و گفتمان می‌تواند در بیان وظایف و حقوق هر دو مجموعه همچنین در پیشبرد اهداف مورد نظر در راستای توسعه شهرستان مؤثر باشد.

وی افزود: خوشبختانه در بحث مقابله با ویروس کرونا شورای راهبردی در راستای کمک‌های مومنانه خوب عمل کرد که انتظار می‌رود این تعامل بیشتر شود.

فرماندار شهرستان کنگان با اشاره به مهاجرپذیری و بالا بودن جمعیت شهرستان عنوان کرد: در حوزه آموزش و پرورش سالانه تعداد زیادی دانش آموز به جمعیت آموزشی شهرستان افزوده می‌شود که نیاز است زیرساخت‌های آموزش و پرورش متناسب با این جمعیت توسعه و گسترش داده شود.

رئیس شورای اداری شهرستان کنگان بیان کرد: زیبنده نیست که امروز آموزش و پرورش کنگان با کمبود فضای آموزشی و یا میز و صندلی مواجه باشد.

کمبود فضای آموزشی زیبنده نیست

وی گفت: در حوزه ورزش شهرستان تیم‌های توانمندی وجود دارد و زمانی که هنگام شرکت در بازی‌های خارج از استان متأسفانه با مشکلاتی از قبیل اسکان، وسایل نقلیه مواجه می‌شوند که این مسائل زیبنده نیست.

فرماندار کنگان گفت: در زمینه تجهیز جهیزیه به زوج‌های جوان انتظار داریم که صنعت در این حوزه کمک کند تا بتوانیم گامی در راستای رفع مشکلات این جوانان در امر مهم ازدواج برداشته شود.

رئیس شورای تأمین شهرستان کنگان گفت: تمام توان و سعی خود را جهت ایجاد امنیت پایدار در شهرستان به کار گرفتیم که خوشبختانه امروز توانستیم این امر مهم را در کنگان محقق شود.

کد خبر 4988562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =