امر به معروف و نهی از منکر تنها محدود به عفاف و حجاب نیست

رشت- دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان با تأکید بر اینکه رسالت این ستاد تنها محدود به موضوع عفاف و حجاب نیست، گفت: ۱۴ کارگروه تخصصی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر تشکیل می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سجاد سرافراز امروز (پنجشنبه) در نشست با اصحاب رسانه در مرکز فرهنگی شاهد و ایثار رشت با اشاره به اینکه انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر یکی از چهار شرط یاری خداوند به مسلمانان دارای قدرت است، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر از مهم‌ترین زیرساخت‌های همه حرکت‌های اجتماعی در یک جامعه است.

وی با بیان اینکه زیربنا و بقای تمام کارها در گرو انجام درست و دقیق امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: جامعه‌ای که به این موضوع نپردازند سایر فرایض الهی آن نیز پذیرفته نخواهد شد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان با اشاره به اینکه همه جامعه باید به سمت معروف‌ها سوق داده و از زشت‌ها و پلیدی‌ها نهی شوند، افزود: احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر مهم‌ترین رسالت ستاد است.

وی با بیان اینکه متأسفانه در تمام سال‌های گذشته عنوان امر به معروف و نهی از منکر ذهن جامعه را تنها محدود به موضوع عفاف و حجاب می‌کند، تصریح کرد: نهادینه شدن چنین تفکری در عموم جامعه متأسفانه به دلیل عملکرد غلط سازمان‌ها است.

حجت الاسلام سرافراز با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر معنای وسیع‌تر از عفاف و حجاب دارد، بیان کرد: رسالت اصلی احیای این فریضه الهی باید در عموم جامعه همانند نماز نهادینه شود تا دیگر شاهد بروز فساد و سایر منکرات نباشیم.

تشکیل ۱۴ کارگروه تخصصی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر

وی در ادامه با بیان اینکه در زمینه فساد و سایر منکرات اولویت ستاد امر به معروف و نهی از منکر با حاکمیت بوده و ابتدا این موضوع را از خود حاکمیت شروع خواهیم کرد، افزود: اگر امر به معروف و نهی از منکر در بدنه حاکمیت نهادینه شود در جامعه نیز نهادینه خواهد شد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان با اشاره به اینکه در همین راستا این ستاد اقدام به تشکیل گروه‌های جهادی در تمام حوزه‌ها و بخش‌ها کرده است، گفت: راه اندازی ۱۴ کارگروه تخصصی و آموزشی در دستور کار قرار دارد در همین راستا طی تفاهم با رئیس قوه قضائیه شعب امر به معروف و نهی از منکر در استان‌های کشور راه اندازی می‌شود.

وی در ادامه به نقش مهم خبرنگاران و رسانه در رسیدن به اهداف پیش بینی شده در ستاد امر به معروف و نهی از منکر اشاره و تصریح کرد: خبرنگاران به عنوان افسران آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند و با اطلاع رسانی درست و به موقع از در این بخش می‌توانیم نگاه و دیده جامعه را نسبت به این موضوع تغییر دهیم.

حجت الاسلام سرافراز با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر و با بیان اینکه برنامه‌های این هفته با شعار «بی تفاوت نباشید» برگزار خواهد شد، افزود: برنامه در این هفته به دو صورت تقویمی و معرفی الگوها پیش بینی و اجرایی خواهد شد.

رسالت اصلی ستاد امر به معروف و نهی از منکر تبیین شود

وی تبیین جایگاه و رسالت اصلی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه یکی از اهداف برگزاری این برنامه‌ها است، گفت: باید مسئولیت اجتماعی نسبت به انجام این موضوع از سوی همگان را تشریح و تبیین شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: در بخش معرفی الگوها در زمینه اقداماتی که برخی افراد و گروه‌ها در زمینه مطالبه گری انجام داده‌اند مستندسازی شده و به عنوان یک نمونه یا الگو ارائه می‌شود در این زمینه از ظرفیت دستگاه‌ها نیز استفاده خواهد شد.

وی بهره گیری از ظرفیت ائمه جمعه، تریبون نماز و مساجد را از دیگر برنامه‌های عنوان کرد و ادامه داد: در این هفته همچنین از سامانه «امین» رونمایی خواهد شد در این سامانه به منظور ساماندهی رسمی آمران به معروف و ناهیان از منکر بوده و سپس برای آنها آموزش‌های عمومی و تخصصی برنامه ریزی و اجرا می‌شود.

حجت الاسلام سرافراز با اشاره به رونمایی از اپلیکیشن «منادی» در این هفته، گفت: در این اپلیکیشن چگونگی مطالبه گری از بالاترین جایگاه حقوقی تا پایین‌ترین آن آموزش داده می‌شود.

کد خبر 4997714

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =