غیرتهرانی‌ها هشتادوسه‌ درصد از فروش تابستانه سهم دارند

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل موسسه خانه‌کتاب و ادبیات ایران گفت: ۸۳درصد از کل فروش طرح تابستانه کتاب ۹۹ متعلق به استان‌های غیر از تهران است.

به گزارش خبرگزاری مهر، رجبعلی سالاریان مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل موسسه خانه‌کتاب و ادبیات ایران گفت: با سپری‌شدن یک‌هفته از آغاز طرح تابستانه‌کتاب، ۲۵۰هزار و ۱۵۷ نسخه کتاب به مبلغ ۹میلیارد و ۴۵۱میلیون و ۹۸۸هزار و ۶۸۶ تومان به‌ فروش رسیده است.

وی افزود: در این‌طرح، تاکنون استان تهران ۱۷درصد از کل فروش را به خود اختصاص داده و استان‌های اصفهان، خراسان‌رضوی و فارس هر کدام به ترتیب، ۱۱، ۱۰ و ۷درصد کل فروش در طرح تابستانه‌کتاب را از آن خود کرده‌اند.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل موسسه خانه‌کتاب و ادبیات ایران در ادامه گفت: تنها ۱۵ درصد از تعداد کتاب‌های به فروش‌رفته در چهاردهمین دوره یارانه حمایتی از کتابفروشان از سوی ۱۱۹کتابفروش تهرانی عضو طرح تابستانه کتاب به فروش رفته است. کتابفروشی‌های این استان توانسته‌اند ۳۷هزار و ۵۴ نسخه کتاب به مبلغ یک میلیارد و ۵۹۸میلیون و۴۳۷هزار و ۲۴۳ تومان در بازه زمانی یک هفته از اجرای این طرح بفروشند.

سالاریان با بیان اینکه ۸۵ کتابفروش فعال استان اصفهان نیز توانسته‌اند در این دوره از طرح تابستانه، ۱۰درصد از ۲۵۰هزار  نسخه کتاب به فروش رفته را به خود اختصاص دهند، گفت: این‌استان با ۸۵کتابفروشی سهم ۱۱درصدی کتابفروشی‌های عضو طرح را به نام خود ثبت کرده است. 

وی درباره مشارکت کتابفروشی‌های استان خراسان‌رضوی در طرح تابستانه کتاب گفت: ۲۷هزار و ۳۳۰ نسخه کتاب به مبلغ ۹۴۳میلیون و ۶۳۹هزار و ۶۴۸تومان  از سوی ۸۰ کتابفروشی در اختیار خریداران کتاب قرار گرفته است.

مدیر روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران گفت: علاقه‌مندان و خریداران کتاب تا ۳۰ مرداد فرصت دارند با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو طرح تابستانه کتاب که اطلاعات و فهرست آنها به تفکیک هر استان در سایت tarh.ketab.ir  ثبت شده، کتاب‌های عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان را با یارانه ۲۰ درصدی خریداری کنند.

کد خبر 4998636

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =