جاذبه‌ها و املاک منطقه ۲۲ تهران

منطقه ۲۲ تهران محیطی رو به رشد برای سرمایه گذاری ملکی و همچنین محله‌ای آینده دار برای زندگی است.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، اگر به منطقه ۲۲ تهران کمی با تامل بنگرید، نظر شما نسبت به این منطقه، علاوه بر ویژگی‌های گردشگری و تفریحی، به محیطی رو به رشد برای سرمایه‌گذاری ملکی و همچنین محله‌ای باصفا و آینده دار برای سکونت نیز جلب خواهد شد.

چرا که منطقه ۲۲ شهرداری تهران، منطقه فرصت‌های ویژه سرمایه‌گذاری ملکی معتبر و پیش خریدهای بسیار پر بازده بوده، به طوری که این منطقه رو به رشدترین مناطق ۲۲ گانه تهران در چند سال اخیر بوده است.

می‌توان گفت: املاک منطقه ۲۲ شهرداری تهران (حوزه دریاچه چیتگر)، طی ۱۰ سال گذشته تبدیل به یکی از مراکز سرمایه گذاری ملکی در تهران یا شاید ایران شده و بعضاً بیشترین تعداد خرید و فروش آپارتمان را دارا بوده است.

در ادامه به دلایل عمده رشد و پیشرفت منطقه ۲۲ تهران اشاره شده است؛

مراکز تفریحی، توریستی، تجاری و گردشگری

* دریاچه شهدای خلیج فارس (دریاچه چیتگر)

* بازار بزرگ ایران (ایرانمال)، بزرگ‌ترین مرکز تجاری تفریحی

* شهربازی هزار و یک شهر

* مجتمع تجاری تفریحی باملند

* مجتمع تجاری آرتمیس

* مجتمع تجاری رزمال

* مجتمع تجاری تفریحی تهران مال

* بوستان جنگلی چیتگر

* بوستان جوانمردان ایران

* آبشار تهران

*بوستان جنگلی لتمال کن

احداث پروژه‌های عظیم مسکونی و همچنین تکمیل آنها توسط نهادهای خاص

چیتگر یا همان منطقه ۲۲ تهران علاوه بر تورم احتمالی مسکن که به طور کلی در کشور لحاظ می‌شود، به دلیل احداث پروژه‌های جدید و منحصر به فرد و همچنین آبادی و یا تکمیل شدن پروژه‌های مسکونی عظیمی همچون پروژه شهید خرازی و یا شهرک چیتگر (شهرک امام رضا سابق) و....، از سایر مناطق تهران رشد بیشتری داشته است.

ترافیک ملایم و سبک

گذر اتوبان‌های اصلی تهران همچون تهران کرج، شهید همدانی (حکیم)، شهید خرازی (شهید همت) از دلایل نبود ترافیک سنگین در این منطقه می‌باشد.

همچنین وجود خیابان‌های فرعی در منطقه ۲۲ را می‌توان یکی دیگر از دلایل کاهش ترافیک در منطقه عنوان کرد.

افتتاح آزادراه تهران شمال در شمال منطقه ۲۲ به طول تقریبی ۳۲ کیلومتر، که باعث شده از مسیر فعلی تهران کرج چالوس حدود ۶۰ کیلومتر کوتاه‌تر شود. همچنین افتتاح آزادراه تهران کرج نیز باعث شده حجم ترافیک اتوبان تهران کرج کاهش یابد.

همچنین ۳ ایستگاه مترو چیتگر، ایرانخودرو و وردآورد نیز نقش به سزایی در کاهش ترافیک خودرویی در این منطقه دارند.

چشم انداز آپارتمان‌ها

از سایر دلایل جذب خریداران، چشم انداز آپارتمان‌های برج‌های این منطقه است. به طوری که درصد بالایی از این آپارتمان‌ها به دریاچه چیتگر، کوهستان یا آبشار تهران، پارک جنگلی و باغ ملی گیاهشناسی ایران چشم اندازی منحصر به فرد و در نوع خود بی‌نظیر دارند.

آب و هوایی به نسبت پاک‌تر از مرکز شهر

به دلیل بادهایی که اغلب از جهت غرب به شرق در تهران می‌وزند و با توجه به جانمایی این منطقه (شمالغرب تهران)، این منطقه دارای آب و هوایی اغلب تمیز و پاک (به نسبت مرکز شهر) است.

همچنین وجود پارک جنگلی چیتگر که به ریه تهران مشهور است، باغ ملی گیاه شناسی، پارک جنگلی لتمان کن و پارک جنگلی خرگوش دره باعث شده که این منطقه دارای آب و هوای بهتری نسبت به مرکز شهر باشد.

باغ راز هستی در منطقه ۲۲

باغ راز هستی به مساحت ۱۸/۵ هکتار در جنوب غربی دریاچه شهدای خلیج فارس واقع شده است. برای نخستین بار در این باغ مجموعه‌ای از گیاهان دارویی، انواع رز بومی ایرانی، گندمزار و یونجه زار در قالب مزرعه از گونه‌های متنوع بومی تهران به وجود آمد.

همچنین در باغ راز هستی محدوده‌ای برای نگهداری گوزن‌ها با عنوان باغچه نوازش برای نگهداری حیوانات اهلی و روستایی مانند بز و شتر و مجموعه‌ای نزدیک به ۱۰۰ طاوس و قرقاول و گونه‌هایی از روباه و سنجاب‌ها وجود دارد.

همچنین باغ راز هستی دارای درختانی مانند درخت بید، درخت پرتغال ۵۰ ساله، درخت نارنج ۱۰ ساله و درخت زیتون ۵۰ ساله جانمایی و کاشته شده است.

وجود مراکز درمانی و فوق تخصصی در منطقه ۲۲

* بیمارستان تریتا

* بیمارستان کنترل سرطان تات

* بیمارستان فوق تخصصی مغز و اعصاب پرفسور سمیعی

و چندین مراکز درمانی در خال ساخت در منطقه ۲۲

تمامی موارد فوق، نشان دهنده آن است که منطقه ۲۲ با برنامه ریزی‌های بلند مدت و طی تحقق آرمان‌های خاص احداث و در حال رشد می‌باشد، به طوری که گفته می‌شود پس از راه اندازی یا افتتاح مراکز تجاری اداری همچون آرتمیس و رزمال، این درصد رشدی چشمگیرتر از پیش خواهد داشت.

مهمترین پروژه‌ها

پروژه شهید خرازی (بلوار اردستانی)

شهرک چیتگر پهنه A ، B و C (بلوار پژوهش)

پروژه‌های معتبر مروارید شهر

برج‌های مسکونی حوالی دریاچه چیتگر

آپارتمان‌های لوکس بلوار کوهک

پروژه‌های مسکونی یا تجاری اداری حوالی ایرانمال

طرح توانمند سازی ارتش سهام‌های ۲۰ و ۵۰ متری

منطقه ۲۲ همچنین دارای برج‌های لوکسی همچون؛

* برج لبخند فاز ۱

* برج‌های سفید

* برج‌های ایزدیار فاز ۳

* برج پاسارگاد

* -برج کادوس

و … می‌باشد

همچنین منطقه ۲۲ برای کسانی که به آپارتمان‌های کم واحد و کم طبقه علاقه دارند این امکان را در شهرک گلستان (راه آهن)، شهرک سروازاد، شهرک دانشگاه شریف و الهیه غرب فراهم کرده که با وجود آپارتمان‌های ۳ طبقه شخصی ساز آسایش و آرامش برای این افراد را فراهم کند.

وجود مراکز تفریحی و ورزشی در منطقه ۲۲

مجموعه پارک ابی اوپارک، مجموعه ورزشی و استخر پردیسان نور، مجموعه ورزشی آزادی و وجود باشگاه‌های ورزشی این امکان را برای ساکنین فراهم کرده که سلامت جسمی و روحی خود را تامین کنند. منطقه ۲۲ همچنین دارای بازار محلی (سه شنبه بازار) در خیابان کاشان شمال میدان موج است.

اشتغال زایی در منطقه ۲۲

وجود کارگاه‌های ساختمانی در منطقه ۲۲ باعث شده بسیاری از مهندسین به فعالیت در تخصص خود بپردازند. همچنین فعالیت در زمینه‌های شهرسازی، فضای سبز و … در حوزه شهرداری و وجود مراکز تجاری که باعث شده بسیاری از جوانان در زمینه‌های مختلف مشغول به فعالیت باشند.

منطقه ۲۲ پیشتاز در مبارزه با بیماری کرونا

مرکز تجاری تفریحی ایرانمال داوطلبانه مرکز نمایشگاهی خود را همراه با تجهیزات درمانی با مساحت مفید ۴۵ هزار متر مربع و ۳ هزار تخت خواب در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار داده است.

یکی از بهترین فرصت‌های خانه دار شدن و حتی سرمایه گذاری کوتاه مدت یا سرمایه گذاری بلند مدت ملکی یا خرید آپارتمان یا پیش‌خرید آپارتمان‌های آماده و در حال ساخت در املاک منطقه ۲۲ و چیتگر می‌باشد؛ با ما در تماس باشید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 5005677

برچسب‌ها

شهر خبر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 3 + 12 =

  نظرات

  • مازیار IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
   0 0
   بسیار عالی منطقه ای رویایی برای ایران