تل آویو خواهان تحویل جنگنده اف-۳۵ ناقص به امارات است

کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی در گزارشی به موعد امضای معامله تحویل جنگنده های اف -۳۵ آمریکا به امارات و اینکه تل آویو تلاش می کند که جنگنده ناقص تحویل ابوظبی داده شود، اشاره کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی در گزارشی به ارزیابی‌های این رژیم درباره موعد امضای معامله تحویل جنگنده‌های اف -۳۵ آمریکا به امارات و اینکه تل‌آویو تلاش می‌کند که جنگنده ناقص تحویل ابوظبی داده شود، اشاره کرده است.

این رسانه رژیم صهیونیستی اعلام کرد: بر اساس برآوردها، طی هفته‌های آتی و تا ماه نوامبر معامله فروش جنگنده اف -۳۵ میان آمریکا و امارات به امضا خواهد رسید. اسرائیل بر این باور است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، توافقات بیشتری با کشورهای عربی دیگری به امضا خواهد رساند.

کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد: تل‌آویو به دنبال این است که اگر نتواند مانع فروش تسلیحات به کشورهای عربی شود، حداقل از کیفیت سلاح فروخته شده بکاهد و اینکه سلاحی ناقص تحویل اعراب داده شود. همچنین اسرائیل فهرستی از آنچه از آمریکایی‌ها به دنبال امضای توافق دریافت خواهد کرد، آماده کرده است.

بر اساس این گزارش؛ اخیراً بنی گانتز به واشنگتن سفر کرده و در آنجا تلاش کرده است که برتری نظامی اسرائیل حفظ شود. تلاشی از سوی تل‌آویو برای تاثیرگذاری بر توافق میان آمریکا و امارات جریان دارد تا بفهمد که اصولاً چه قرار است به امارات فروخته شود؛ یعنی سیستم‌های جنگنده پیشرفته چه خواهد بود و اینکه چه زمانی تحویل نیروی هوایی امارات می‌شود. به عبارت دیگر، اسرائیل به دنبال این است که اف -۳۵ ناقص به امارات در مقایسه با آنچه به اسرائیل داده می‌شود، فروخته شود.

این رسانه رژیم صهیونیستی اعلام کرد: ارزیابی اسرائیل این است که جنگنده‌های اف -۳۵ کمتر از ۵ سال دیگر به امارات خواهد رسید. تل‌آویو در دوره جدیدی قرار دارد و انتظار می‌رود که روابطش را با برخی کشورهای منطقه عادی کند و پس از امارات و بحرین به نظر می‌رسد که سودان، عمان، چاد و شاید سعودی نیز به این روند ملحق شوند کانال ۱۲ اسرائیل: پس از امارات و بحرین به نظر می‌رسد که سودان، عمان، چاد و شاید سعودی نیز به این روند ملحق شوند. تلاش گسترده‌ای این روزها در اسرائیل انجام می‌شود تا جنگنده اف -۳۵ و تسلیحات پیشرفته به این کشورها نرسد.

کانال ۱۲ صهیونیست‌ها آورده است: اسرائیل فهرستی از درخواست‌ها آماده کرده است که در ازای توافق میان امارات و آمریکا از واشنگتن دریافت کند و برتری نظامی تل‌آویو تضمین شود و قیمت بسته درخواستی حدود ۱۰ میلیارد دلار است.

کد خبر 5034164

برچسب‌ها

شهر خبر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =