منتظرمذاکره باآمریکا باشیم،عقب‌ میافتیم/عده‌ای دوقطبی ایجادنکنند

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: بجای اینکه مردم از مسئولین عمل ببینند، آنها منتظر مذاکره با آمریکا باشند و دنبال فلان شخص که اگر بیاید چنین و چنان می‌شود، دوباره عقب میافتیم.

لاله افتخاری، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به احتمال بکارگیری دوگانه مقابله-مذاکره توسط اصلاح‌طلبان درصورت پیروزی جو بایدن در آمریکا، اظهار کرد: کشور در توهم افسانه مذاکره با آمریکا و گره زدن آب‌خوردن مردم و همه مسائل جامعه، موجب عقب افتادگی برنامه‌های کشور شد هرچند با هدایت‌های مقام معظم رهبری جلوی بسیاری از خسارت‌ها گرفته شد.

افتخاری گفت: دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی تداوم خواهد شد چراکه آنها با اصل نظام مشکل دارند بنابراین بجای اینکه مردم عمل از ما ببینند، منتظر مذاکره با آمریکا باشیم و برویم دنبال یکسری توهمات که اگر فلان شخص در آمریکا روی کار بیاید چنین و چنان می‌شود، عقب می‌افتیم و درواقع سرپوشی بر ناکارآمدی‌ها گذاشته‌ایم.

وی افزود: دوگانه مقابله-مذاکره از ابتدا یک دوگانه شکست خورده بود. نرمش و تقابل اصولاً یک تاکتیک است، ما هیچگاه نیامدیم با کسی بجنگیم و هیچ زمانی هم درمقابل آنهایی که جلوی ما صف‌آرایی کردند تسلیم نشدیم.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ایجاد دوگانه‌ها در جامعه برای پیشبرد اهداف و سیاست‌ها را یک نگرش فرعونی دانست و گفت: این دوقطبی‌ها اصولاً از سوی قدرت‌های استکبار تحمیل می‌شود تا دیگران تأثیر بپذیرند.

افتخاری تاکید کرد: دوگانه جنگ و صلح از اساس اشتباه است زیرا در برخی مواقع باید واکنشی چکشی و تقابلی داشت و گاهی هم باید نرمش کرد. این نوع دسته‌بندی کردن مردم به موافق و مخالف مذاکره یا جنگ، برآمده از نوعی ناآگاه پنداشتن مردم است.

وی افزود: مسئولینی که دوگانه جنگ و صلح را ایجاد می‌کنند و برای دو نگرش صلح حسنی و قیام حسینی تقابل قائل می‌شوند، درواقع مردم مردم را به بازی می‌گیرند و ناچیز می‌شمرند.

کد خبر 5064468

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =