شرکت ۷۴ هزار نفر رشته در بیست و پنجمین جشنواره قرآنی علوم پزشکی

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: اختتامه بیست و پنجمین جشنواره قرآنی علوم پزشکی «هدهد» دوم دی‌ماه برگزار می شود و علی‌رغم مجازی شدن ۷۴ هزار نفر رشته در این دوره شرکت کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر روح‌الله محمد علی‌نژاد عمران با اعلام این خبر افزود: اختتامه بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد در تاریخ دوم دی‌ماه ۹۹ برگزار می شود.

وی گفت: علی‌رغم مجازی شدن برگزاری بیست و پنجمین دوره از جشنواره قرآنی هدهد، قریب به ۷۴ هزار نفر رشته شرکت کننده، ثبت نام خود را در این دوره نهایی کرده‌اند. 

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با بیان اینکه دانشگاه‌ها به برنامه‌های هفته قرآن و دانشگاه اهتمام داشتند به اجرای طرح تدبر و آشنایی با مفاهیم قرآن اشاره کرد و اظهار داشت: مرحله اول این طرح که به صورت پایلوت در ۹ دانشگاه در سال ۱۳۹۸ برگزار شد و اکنون گروه دوم از دانشگاه‌های علوم پزشکی این طرح را به صورت وبیناری برگزار می کنند.

وی  با بیان این‌که استقبال خوبی در برگزاری طرح تدبر و آشنایی با قرآن کریم از سوی اساتید دیده شده است، اظهار داشت: اگر در دانشگاه‌های علوم پزشکی حداقل ۴۰ شرکت‌کننده دانشجو متقاضی برگزاری دوره طرح تدبر و آشنایی با قرآن باشند، این آمادگی وجود دارد که مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت این دوره را ویژه این دانشگاه‌ها برگزار کند.

محمد علی‌نژاد عمران به برگزاری مرحله کشوری بخش معارفی بیست و پنجمین دوره جشنواره قرآن و عترت اشاره کرد و افزود: این روزها جشنواره قرآنی هدهد مرحله کشوری آزمون بخش معارفی را پشت سر گذاشته است.

وی با اشاره به میزبانی جشنواره ملی قرآن، از سوی وزارت بهداشت گفت: این جشنواره محل رقابت برگزیدگان قرآنی دستگاه‌های مختلف است که طی جلساتی در حال انجام برنامه‌ریزی جهت برگزاری این برنامه به وجه احسن هستیم.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت اضافه کرد: در دو حوزه کانون‌های قرآن و عترت و کانون‌های مذهبی طی تعامل و تفاهم با اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت به دنبال ایجاد استقلال بیشتر مراکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در این حوزه هستیم تا تقویت فعالیت‌های کانونی را فراهم کنیم.

وی از رتبه‌بندی کانون‌های قرآن و عترت، کانون‌های مذهبی و نشریات قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: با انجام این رتبه‌بندی سهم دانشجویان در حوزه نشریات قرآنی در  جشنواره‌ های نشریات دانشجویی پررنگ‌تر دیده خواهد شد.

محمد علی‌نژاد عمران از فعال شدن دبیرخانه «شهدای نظام سلامت با محوریت شهدای قرآنی نظام سلامت» در مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت خبر داد و گفت: امیدواریم ما به ازای این حرکت بتوانیم قدردان شهدای عزیزمان در حوزه نظام بهداشت و سلامت باشیم.

کد خبر 5089815

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =