پویش جهادی - مردمی کاشت بادام کوهی در کاشان

کاشان - پویش جهادی - مردمی کاشان بادام کوهی در کاشان با کمک موسسات مردم نهاد ۲۰ ساله شد.

به گزارش خبرنگار مهر، توسعه فضای سبز و نهادینه کردن فرهنگ آن در بین مردم و به خصوص کودکان و نوجوان یک نیاز برای زندگی کنونی و آیندگان است.

در حالی که افزایش گازهای گلخانه‌ای طی سال‌های گذشته یک تهدید برای زندگی بشر قلمداد شده است، توسعه فضای سبز به خصوص در مناطق کویری با اقلیم گرم و خشک می‌تواند یک عامل مؤثر در کاهش خطرات ناشی از خشکسالی و آلودگی هوا باشد.

از سویی دیگر با گسترش شهرنشینی و تخریب مزارع و باغات شهری متأسفانه ریه‌های سبز داخل شهر در حال نابودی است و لازم است با گسترش فضای سبز و ایجاد نوار سبز به وسیله دستگاه‌های متولیان امر از وخیم‌تر شدن وضعیت محیط زیست جلوگیری شود؛ در این میان نقش مردم و سازمان‌های مردم نهاد برای همکاری با دستگاه‌های اجرایی غیرقابل انکار است.

در کاشان پویش کاشت بادام کوهی در مزارع و ارتفاعات کاشان به منظور توسعه فضای سبز ۲۰ ساله شد و امسال هم شاهد حرکت جهادگونه برخی از دوستداران محیط زیست در راستای کمک به ماندگاری این پویش بودیم.

از نکات جالب توجه اجرای این پویش در سال جاری، حضور فعال کودکان و نوجوانان و ارائه آموزش‌های لازم برای توسعه فضای سبز و کاشت بذر بادام کوهی بود؛ این پویش امسال با همراهی جمعیت کویر سبز کاشان و گروه‌های کوهنوردی و دوستداران محیط زیست در ارتفاعات اطراف کاشان انجام شد.

در طول ۲۰ سال گذشته و تا به امروز ۳۰۰ هکتار از اراضی اطراف کاشان با همکاری گروه‌های مختلف مردمی با بذر بادام کوهی کشت کاری شده است.

کد خبر 5125448

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =