۶ بهمن ۱۳۹۹، ۱۳:۲۷

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان:

۵۰ هزار واحد مسکونی در استان زنجان مقاوم سازی شده است

۵۰ هزار واحد مسکونی در استان زنجان مقاوم سازی شده است

زنجان-مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان به مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی در استان زنجان اشاره کرد و گفت: از سال ۸۴ تاکنون تنها ۵۰ هزار واحد مسکونی در استان مقاوم سازی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا خواجه‌ای ظهر دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران به مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی در استان زنجان اشاره کرد و گفت: از سال ۸۴ تاکنون ۵۰ هزار واحد مسکونی از ۹۲ هزار و ۶۵۷ واحد غیر مقاوم استان مقاوم‌سازی شده است.

وی با بیان اینکه طرح هادی برای تمام روستاهای استان زنجان تهیه شده است، اظهار کرد: طرح هادی ۲۹۰ روستا نیازمند بازنگری است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: طرح هادی ۱۴۰ روستا بازنگری شده و تاکنون طرح هادی ۴۰۰ روستا از ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان اجرا شده است.

خواجه‌ای با بیان اینکه ۶۷ هزار سند مالکیت روستایی توسط بنیاد مسکن صادر شده است، گفت: یک هزار سند مربوط به شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر جمعیت و مابقی در روستاها صادر شده است.

وی افزود: امسال صدور دو هزار سند مالکیت روستایی برای استان زنجان تعیین شده بود اما با هماهنگی بین بنیاد مسکن و ثبت اسناد، تعهد صدور ۶ هزار و ۵۰۰ سند را ایجاد کردیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: تاکنون بیش از پنج هزار سند صادر شده است که این استان رتبه اول کشور را دارد.

خواجه‌ای افزود: امسال ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های هادی روستایی تخصیص یافته است.

وی ابراز داشت: امسال تأمین قیر رایگان به میزان ۱۲ میلیارد تومان اختصاص یافته که روستاها شناسایی و مشخص شده است.

کد خبر 5130372

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha