حدنصاب نمره زبان دانشجویان دکتری تخصصی علوم پزشکی اعلام شد

دانشجویان دوره دکتری تخصصی (Ph.D) گروه علوم پزشکی ورودی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ تا زمان امتحان جامع ملزم به کسب نمره آزمون زبان انگلیسی بر اساس حدنصاب اعلام شده هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی مصوب کرد دانشجویان دوره دکتری تخصصی (Ph.D) گروه علوم پزشکی ورودی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ تا زمان امتحان جامع ملزم به کسب نمره آزمون زبان انگلیسی هستند.

از آزمون سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به بعد درس زبان انگلیسی با ضریب مناسب به دروس آزمون ورودی داوطلبان این دوره اضافه می شود و دانشجویان پذیرفته شده تا زمان امتحان جامع ملزم به کسب نمره آزمون زبان انگلیسی بر اساس این مصوبه هستند.

نمرات کسب شده در هر یک از آزمون ها تا دو سال پس از تاریخ برگزاری آزمون معتبر است.

نمره زبان انگلیسی دانشجویان دوره دکتری تخصصی (Ph.D) گروه علوم پزشکی ورودی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ و به بعد به شرح زیر است:

آزمون زبان انگلیسی وزارت بهداشت MHLE: نمره ۶۰

آزمون زبان انگلیسی وزارت علوم MSRT: نمره ۶۰

آزمون تافل TOEFL (iBT): نمره ۷۲

آزمون تولیمو TOLIMO: نمره ۵۱۵

آزمون آیلتس IELTS (Academic) : نمره ۶

همچنین با توجه به اینکه شرط داشتن نمره زبان برای شرکت در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی وزارت بهداشت حذف شده است، شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی مقرر کرده است درس زبان انگلیسی عمومی برای همه رشته ها به عنوان دروس امتحانی به آزمون اضافه شود.

به این ترتیب بر اساس دروس و ضرایب و مدارک اعلام شده برای آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) گروه علوم پزشکی سال ۱۴۰۰، درس زبان انگلیسی عمومی با ۴۰ سئوال شامل ۱۵ سئوال درک مطلب، ۱۵ سئوال لغت و ۱۰ سئوال گرامر با ضریب ۳ برای همه رشته ها به عنوان یکی از دروس امتحانی به آزمون اضافه شده است.

کد خبر 5134538

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =