اهمیت توجه به سلامت اجتماعی در برنامه هفتم توسعه

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران به اهمیت توجه به سلامت اجتماعی در برنامه هفتم توسعه اشاره کرد و گفت: سلامت اجتماعی محور کنفرانس امور اجتماعی در برنامه هفتم خواهد بود.

سید حسن موسوی چلک در گفت و گو با مهر گفت: بر اساس مفاد سند چشم انداز ایران ۱۴۰۴، هر پنج سال برنامه توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پس از طی مراحل قانونی تصویب و ابلاغ می‌شود که برنامه هفتم توسعه، آخرین برنامه در راستای تحقق اهداف مندرج در سند مذکور است.

وی افزود: با توجه به اهمیت امور اجتماعی در حوزه‌های مختلف در این برنامه‌ها و با توجه به نزدیکی تدوین پیش نویس لایحه برنامه مذکور و به منظور اخذ نظرات مسئولین سازمان‌های مرتبط، کارشناسان و صاحب نظران و…، انجمن مددکاران اجتماعی ایران کنفرانس آنلاین ملی امور اجتماعی در برنامه هفتم توسعه را در روزهای سه شنبه و چهارشنبه مورخ ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه سال جاری به صورت برخط (آنلاین) برگزار می‌کند.

دبیر علمی کنفرانس امور اجتماعی در برنامه هفتم افزود: این کنفرانس ملی با شعار سلامت اجتماعی و محورهای سرمایه اجتماعی، امنیت عمومی و اجتماعی، پیشگیری اجتماعی از وقوع جرم، تعاون، رفاه و تأمین اجتماعی، مواد مخدر و روانگردان‌ها و الکل، آسیب‌های اجتماعی، رسانه و فضای مجازی، آموزش و پرورش و آموزش عالی، مدیریت شهری، سالمندی، توانبخشی، کودکان، محورهای برنامه شامل سرمایه، محرومیت فقر و عدالت اجتماعی، جمعیت و مسائل جمعیتی، مدیریت بحران و …برگزار می‌شود.

موسوی چلک تاکید کرد: در این کنفرانس بیش از ۹۰ دستگاه از قوای مختلف، مجریه، قضائیه، مقننه، ناجا، معاونت حقوقی رئیس جمهور، ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، قوه قضائیه، وزارت خانه‌های مختلف، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، وزارت علوم، آموزش و پرورش و آموزش و پرورش استثنایی کشور، وزارت دادگستری، مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی، مجمع تشخیص مصلحت نظام و بسیاری از انجمن‌ها و همچنین فدراسیون جهانی مددکاران اجتماعی و انجمن جهانی مدارس (دانشگاه‌ها) مددکاری اجتماعی نیز همکاری دارند.

وی افزود: ۲۴۸ اصل مقاله و ۳۰ گزارش ملی در دبیرخانه کنفرانس دریافت شد از این میان حدود ۱۱۰ سخنرانی در مراسم افتتاحیه و اختتامیه و همچنین ۱۹ نشست تخصصی ارائه می‌شود.

کد خبر 5145468

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =