۲۹ بهمن ۱۳۹۹، ۱۸:۱۵

عملکرد تیم‌ها در نیم فصل؛

رکورد خوب پرسپولیس و جایگاه عجیب تراکتور/نایب قهرمان آسیا آخر شد!

رکورد خوب پرسپولیس و جایگاه عجیب تراکتور/نایب قهرمان آسیا آخر شد!

بررسی نتایج کسب شده توسط تیم‌ها در دیدارهای خانگی نیم فصل اول بیستمین دوره رقابتهای لیگ برتر نشان می‌دهد پرسپولیس تیم صدرنشین است و ذوب‌آهن بدترین عملکرد را در خانه‌اش داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، بیستمین دوره رقابتهای لیگ برتر نیم فصل نخست خود را پشت سر گذاشت و این فرصتی است برای بررسی شرایط تیم‌های حاضر در این مسابقات.

در نیم فصل نخست این رقابتها پرسپولیس با ۲۰ امتیاز از ۸ بازی خانگی، بهترین نتایج در خانه را به دست آورد تا در صدر جدول فرضی دیدارهای خانگی قرار گیرد.

سرخ پوشان ۶ بار در دیدارهای خانگی شان پیروز شدند، ۲ بار برابر حریفان متوقف شدند و هرگز طعم شکست را نچشیدند. آنها ۱۱ بار به گل رسیدند و ۳ بار هم دروازه شان باز شد و جمعاً ۲۰ امتیاز به دست آوردند که این بهترین عملکرد یک تیم در دیدارهای خانگی است.

بعد از پرسپولیس دو تیم خوزستانی صنعت نفت و فولاد قرار دارند. با این توضیح که صنعت نفت و فولاد در نیم فصل نخست ۷ بار در خانه به میدان رفتند و به ترتیب ۱۶ و ۱۵ امتیاز دریافت کردند. سپاهان، استقلال و آلومینیوم اراک نیز با ۱۴، ۱۴ و ۱۳ امتیاز دیگر تیم‌های این جدول فرضی هستند که در رده‌های چهارم تا ششم قرار می‌گیرند.

در انتهای جدول فرضی بازی‌های خانگی در نیم فصل نخست هم دو تیم ماشین سازی و ذوب آهن با ۵ امتیاز قرار دارند. با این توضیح که ذوب آهن به دلیل تفاضل گل کمتر در انتهای این جدول قرار می‌گیرد.

ذوب آهن که سابقه نایب قهرمانی در آسیا را هم دارد ۸ بار در خانه خود به میدان رفته که ۵ بار مسابقات این تیم با تساوی به اتمام رسید و ۳ بار هم آنها در خانه طعم شکست را چشیدند. دروازه این تیم در دیدارهای خانگی ۱۱ بار باز شد و آنها در مقابل ۶ بار به گل رسیدند تا این ضعیف‌ترین عملکرد یک تیم در دیدارهای خانگی‌اش در نیم فصل نخست باشد.

ماشین سازی که به همراه تراکتور و نساجی هر کدام با ۴ بار تحمل شکست در دیدارهای خانگی بیشترین سهم را در این آیتم دارند، در مجموع عملکردی شبیه به ذوب آهن دارد با این تفاوت که کمی تفاضل گلش بهتر است. ماشین سازی ۷ بار در خانه به میدان رفته که حاصل آن یک پیروزی، ۲ مساوی، ۴ شکست، ۵ گل زده، ۸ گل خورده و ۵ امتیاز است تا با این آمار بعد از ذوب آهن دومین تیم ضعیف در دیدارهای خانگی باشد.

جایگاه تیم تراکتور در رده چهاردهم جدول دیدارهای خانگی جای تعجب دارد. سرخ پوشان تبریز سومین تیم ضعیف در خانه هستند و آمار آنها در ورزشگاه یادگار امام اصلاً جالب نبوده است.

تراکتوری‌ها در دیدارهای خانگی خود تنها یک بار طعم پیروزی را چشیده‌اند، ۳ بار مساوی کرده و ۴ بار شکست خورده‌اند. آنها در تبریز تنها ۳ بار به گل رسیده‌اند و ۷ بار هم دروازه شان باز شده است و تنها ۶ امتیاز از دیدارهای خانگی شان به دست آورده‌اند.

بعد از تراکتور هم نساجی با امتیازی شبیه به تراکتور و با تفاضل گلی کمی بهتر، یک پله بالاتر قرار دارد. تیم نساجی هم در خانه تنها یک بار پیروز شده است و در مقابل ۳ بار مساوی کرده و ۴ بار هم شکست خورده است. آنها ۷ بار گل زده و ۱۰ بار هم گل خورده‌اند و تنها ۶ امتیاز از دیدارهای خانگی شان به دست آورده‌اند.

کد خبر 5149128

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha