هر نقطه از عربستان و امارات هدفی مشروع برای مقاومت یمن است

دبیرکل شورای عالی سیاسی یمن با تأکید بر تداوم مقابله نیروهای مقاومت یمن با متجاوزان سعودی و اماراتی، گفت: هر نقطه از عربستان و امارات هدفی مشروع برای مقاومت یمن است.

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل: نیروهای یمنی به تازگی دستاوردهای زیادی را علیه متجاوزان سعودی در عرصه میدانی محقق ساخته اند. سلسله عملیات‌ها روزها و هفته‌های گذشته ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، حساس‌ترین مواضع سعودی در عمق خاک این کشور را نشانه رفتند. مواضع عربستان سعودی طی هفته‌های گذشته بارها توسط یمنی‌ها هدف قرار گرفت و سعودی‌ها چاره‌ای جز فرافکنی رسانه‌ای در برابر این حملات نداشته اند.

در همین ارتباط، خبرگزاری مهر گفتگویی را با «یاسر الحوری» دبیرکل شورای عالی سیاسی یمن ترتیب داده است. وی در جریان این گفتگو با اشاره به عملیات بازدارنده پنجم نیروهای مقاومت یمن علیه اهداف عربستان سعودی، گفت: عملیات بازدارنده پنجم در راستای یک اقدام استراتژیک نظامی علیه متجاوزان سعودی انجام شد؛ تجاوزی که آمریکا و رژیم صهیونیستی نیز در آن دست دارند.

دبیرکل شورای عالی سیاسی یمن افزود: هدف اصلی و اساسی نیروهای یمنی از انجام این عملیات استراتژیک مخابره این پیام بود که یمنی‌ها از دفاع از خود دست نمی کشند و به مقابله با متجاوزان ادامه می‌دهند. ما قدرت بازدارندگی خود را به رخ دشمن سعودی می کشیم. آنها نباید قدرت یمنی‌ها را دست کم بگیرند. قدرت و توانمندی‌ یمنی‌ها بیش از آن چیزی است که عربستان سعودی فکرش را می‌کند.‌ قدرت و توانمندی‌ یمنی‌ها بیش از آن چیزی است که عربستان سعودی فکرش را می‌کند.

الحوری در ادامه با اشاره به نقش رهبری «سید عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش «أنصارالله» در یمن، گفت: عبدالملک الحوثی یک نبرد تاریخی علیه متجاوزان را هدایت و رهبری می‌کند. یمنی‌ها نیز از او حمایت و پشتیبانی می‌کنند. به فضل همین مقاومتِ تحت رهبری عبدالملک الحوثی بوده است که یمن توانسته است از حالت دفاع به حالت هجوم منتقل شود. ما درحال حاضر از استقلال و کرامت سرزمین خود دفاع می‌کنیم.

وی تأکید کرد که عربستان سعودی و متحدانش در حال حاضر به فکر غارت ثروت‌های یمنی‌ها هستند. الحوری با اشاره به عملیات نظامی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن علیه اهداف دقیق و حساس در پایتخت عربستان نیز تصریح کرد: ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شدند اهداف سعودی در شهر «ریاض» را به دقت هدف قرار دهند. این یک پیشرفت در توانمندی نظامی یمن محسوب می‌شود و نشأت گرفته از اراده حقیقی یمنی‌ها است.

الحوری همچنین عنوان کرد: امروز یمنی‌ها از لحاظ نظامی به توانمندی‌هایی که به دنبال آن بودند، دست یافته اند. امکانات نظامی برای هدف قرار دادن اهداف حیاتی سعودی، نزد یمنی‌ها موجود است. این مسأله بدان معناست که تداوم تجاوزگری سعودی، تبعات سنگینی برای آن به دنبال خواهد داشت.

دبیرکل شورای عالی سیاسی یمن همچنین اظهار داشت: در سایه تغییر موازنه قدرت در یمن ما معتقد هستیم که تداوم تجاوزگری‌های عربستان سعودی به نفع این کشور نیست. این تجاوزگری حتی دیگر به نفع متحدان ریاض هم نیست. تجربه ثابت کرده است که مقاومت می‌تواند خوف و وحشت را بر صفوف متجاوزان حاکم سازد.

اگر یمنی‌ها در عرصه میدانی دست برتر را نداشتند، امروز جامعه جهانی خواستار برقراری صلح در یمن نمی‌شد یاسر الحوری در بخشی از سخنان خود نیز به برخی مواضع بین المللی در خصوص لزوم برقراری صلح در یمن اشاره و تصریح کرد: امروز شاهد آن هستیم که برخی در عرصه بین المللی بر لزوم تحقق روند سیاسی در یمن تأکید دارند. این موضع گیری جامعه جهانی پس از ضربات نظامی سخت و سهمگین نیروهای یمنی به مواضع متجاوزان، اتخاذ شد. اگر یمنی‌ها دست برتر را در عرصه نظامی نداشتند، امروز چنین موضعی در عرصه سیاسی از سوی جامعه جهانی اتخاذ نمی‌شد.

دبیرکل شورای عالی سیاسی یمن در بخش دیگری از اظهاراتش به نبرد سرنوشت ساز مأرب نیز اشاره کرد. وی در این ارتباط اظهار داشت: هدف از آغاز عملیات استراتژیک مأرب پاکسازی آن از لوث متجاوزان بوده است. ما می‌خواهیم که یمنی‌ها مأرب را اداره کنند و نه سعودی‌ها و اماراتی‌ها. کسانی که به دنبال تحقق صلح در یمن هستند باید محاصره بنادر، فرودگاه‌ها و اماکن دیگر در یمن را لغو کنند. کسانی که خواهان صلح هستند، کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی یمن را آزاد سازند.

وی بر نقش آفرینی ایالات متحده آمریکا و انگلیس در نبرد مأرب اشاره کرد و گفت: آمریکا و انگلیس به دنبال صلح در یمن نیستند. مواضعی که در خصوص لزوم برقراری صلح در یمن اتخاذ می‌کنند، عمدتاً تاکتیکی است تا واقعی. آنها برای حفظ منافع خود در مأرب تلاش می‌کنند. منافع آنها در شهر مأرب، نفت و گاز این شهر است.

الحوری همچنین یادآور شد: لازم است به این نکته اشاره کنیم که حملات یمنی‌ها به مواضع سعودی و متحدانش از جمله امارات متوقف نخواهد شد. تا زمانی که تجاوزگری‌ها ادامه دارد، هر نقطه از عربستان و امارات هدفی مشروع برای نیروهای مقاومت یمن خواهد بود. یمنی‌ها در مأرب و غیرِ مأرب به نبرد خود برای آزادسازی اراضی‌شان از لوث اشغالگران ادامه می‌دهند و این نبرد را متوقف نخواهند ساخت.

دبیرکل شورای عالی سیاسی یمن در ادامه سخنان خود تأکید کرد: طبیعی است که ادامه تجاوز علیه مردم یمن نوعی حماقت نابخشودنی توسط سعودی و متحدانش است. امروز همگان به خوبی می‌دانند که ائتلاف متجاوز سعودی در یمن متحمل شکست شده است. امروز ائتلاف سعودی در ضعیف‌ترین وضعیت خود قرار دارد. به همین دلیل است که معتقدیم تداوم تجاوزگری علیه مردم بی دفاع و بی گناه یمن چیزی جز حماقت از سوی سعودی‌ها و متحدانشان نیست.

کد خبر 5172567

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha