اراضی ملی و منابع طبیعی آذربایجان‌شرقی سنددار می‌شوند

تبریز- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌شرقی، گفت: کل اراضی ملی و منابع طبیعی استان در سال ۱۴۰۰ سنددار می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، رحیم مهردادی اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰، کل اراضی ملی و منابع طبیعی استان آذربایجان‌شرقی در راستای طرح کاداستر، دارای سند تک برگ خواهند شد.

وی با بیان اینکه وظیفه اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در راستای حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری اصولی از منابع طبیعی کشور است؛ گفت: ما در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کشور تلاش می‌کنیم تا علاوه بر حفظ و نگهداری از منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با وضع برنامه‌ریزی و طرح‌هایی باعث افزایش مساحت جنگل و آبخیزداری استان آذربایجان شرقی شویم و نسبت به این امر مصمم هستیم.

مهردادی با اشاره به اینکه آبخیزداری جزو وظایف ۱۵ ساله اداره منابع طبیعی و آبخیزداری است، یادآور شد: بعد از سال ۸۵ بود که وظایفی در خصوص حفظ و توسعه آبخیزداری کشور به اداره منابع طبیعی اضافه شد و در این راستا تلاش کردیم که در استان آذربایجان‌شرقی باعث جذب اعتبار و افزودن وسعت آبخیزداری شویم تا از این طریق به تأمین آب کشاورزی کمک کرده باشیم.

وی ادامه داد: تک برگ کردن و سنددار کردن اراضی ملی و منابع طبیعی استان آذربایجان‌شرقی جزو اولویت‌های ما در سال ۹۹ بوده است و قصد داریم این موضوع را در سال ۱۴۰۰ نیز به‌طور جدی دنبال کنیم، چرا که توانستیم دستاوردهای زیادی در زمینه طرح کاداستر و تفکیک اراضی غیرملی و اراضی ملی (سنددار کردن اراضی ملی و منابع طبیعی) داشته باشیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با بیان اینکه فلسفه وجود دستگاه‌های دولتی خدمت به مردم است و سنددار کردن اراضی کشاورزی هم در راستای خدمت به مردم است، گفت: طرح کاداستر، طرحی برای جداسازی و تفکیک اراضی ملی و منابع طبیعی از اراضی غیرملی است و با اجرای این طرح می‌توانیم آمار دقیق‌تری نسبت به منابع طبیعی و اراضی ملی داشته باشیم و طبق آن می‌توانیم برنامه‌ریزی اصولی‌تری برای وسعت دادن به منابع طبیعی استان آذربایجان‌شرقی تدبیر نمائیم.

وی خاطرنشان کرد: طرح کاداستر و سنددار کردن زمین‌های منابع طبیعی از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی در کشورمان مطرح بود اما در استان آذربایجان‌شرقی شاهد سنددار شدن ۴۵۰ هزار هکتار زمین‌های منابع طبیعی و ملی تا سال ۹۸ بودیم اما با روحیه و مدیریت جهادی در سال ۹۹ شاهد سنددار کردن بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هکتار زمین ملی و منابع طبیعی در این استان بودیم که در نوع خودش بی‌نظیر است.

مهردادی افزود: در سال ۱۴۰۰، کل اراضی منابع طبیعی استان آذربایجان‌شرقی در راستای طرح کاداستر، دارای سند تک برگ می‌شوند.

کد خبر 5190729

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =