پیگیری اردوی تیم بانوان بسکتبال سه نفره روی «کورت» ویژه

تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان که برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک آماده می‌شود، اردوهای پیش روی خود را در شرایط متفاوت نسبت به همیشه و در سالنی مجهز به «کورت» ویژه برگزار می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، دور دوم تمرینات آماده سازی تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان برای حضور در دو مرحله رقابت‌های گزینشی المپیک از اول اردیبهشت ماه آغاز می‌شود. این اردو همچون اردوی نخست در مجموعه دخانیات برگزار می‌شود اما با شرایط متفاوت.

تمرینات تیم بسکتبال سه نفره باید بر روی کورت ویژه این رشته برگزار شود این در حالی است که به خاطر مهیا نبودن چنین امکاناتی برای بانوان، اردوی نخست تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان در سالنی فاقد این کورت و با شرایط بسکتبال پنج نفره برگزار شد.

بعد از اردوی نخست تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان اما مسئولان فدراسیون با لحاظ کردن اهمیت مسابقات پیش روی این تیم و لزوم توجه کامل به شرایط آماده سازی اردونشینان، نسبت به تهیه کورت ویژه بسکتبال سه نفره اقدام کردند.

به گفته شبنم کلاهی دبیر فدراسیون بسکتبال، این فدراسیون با همکاری شرکتی که از تولیدکنندگان کورت بسکتبال «سه به سه» است این کورت را تهیه و در سالن محل اردوی تیم سه نفره بانوان نصب کرده است.

کلاهی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: تمرین بسکتبال سه نفره باید روی کورت ویژه این رشته انجام شود. تمرینات سه به سه بر روی زمین هر چقدر هم حرفه‌ای و کامل انجام شود، هنگام مسابقه و در جریان رویدادها تبعات خود را نشان می‌دهد.

دبیر فدراسیون بسکتبال ادامه داد: بعد از اردوی اخیر تیم بانوان که اردوی نخست این تیم برای مسابقات کسب سهمیه المپیک به حساب می‌آید، نسبت به مهیا کردن شرایط استاندارد برای ادامه اردوها از طریق تهیه کورت ویژه و نصب آن در سالن محل تمرینات اقدام شد.

وی با تاکید بر اینکه با همکاری شرکت دخانیات، اردوهای آماده سازی تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان تا زمان اعزام به مسابقات کسب سهمیه المپیک در این مجموعه پیگیری می‌شود، خاطرنشان کرد: مدیریت شرکت دخانیات برای مدت یک ماه سالن بسکتبال خود را در اختیار تیم بانوان قرار داده است. از طرفی با یک شرکت تولید کننده کورت ویژه سه به سه برای به توافق رسیدیم.

کلاهی تصریح کرد: این اقدام حرکتی رو به جلو برای تیم بسکتبال بانوان است که مسابقات تعیین کننده‌ای هم در پیش دارد. امید می‌رود مهیا شدن چنین شرایطی به آماده سازی بهتر این تیم کمک کند به خصوص که مجموعه دخانیات امکانات بدنسازی و استخر را هم همزمان و یکجا در اختیار دارد. در واقع شرایط برای آماده سازی بانوان به خوبی مهیا شده است.

دبیر فدراسیون بسکتبال در پایان از فتحی نیا رئیس هیات استان اردبیل و معاون مالی مجموعه دخانیات بابت همکاری با این فدراسیون در اختصاص سالن برای پیگیری اردوی تیم سه نفره بانوان قدردانی کرد.

کد خبر 5190898

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =